Czy to nowy kabel synchronizacyjny do iPhone 6G?

Serwis www.ilounge.com otrzymał od jednego chińskich z dostawców akcesoriów zdjęcie przedstawiające prawdopodobny nowy kabel do iPhone 6G. Kabel oczywiście z jednej strony mam złącze USB i wygląda bardzo Applowo. Jednak na drugim końcu nie ma 30-pinowego znanego nam złącza docka tylko nowe 8/9 pinowe złącze. Bardzo ciekawie wyglądają te blaszki kontaktowe umieszczone po jednej ze stron złącza. Niestety wszystko wskazuje, że wbrew moim nadziejom nowe złącze nie będzie typu magsafe. Szkoda.

PS. Więcej o nowym złączu pisałem jakieś dwa tygodnie temu. 

19 Comments

 1. Za to coś on nie – Applowo długi… ciekawe :D

 2. Apple w 2009 roku podpisalo porozumienie wraz z Nokia, RIM i innymi firmami ze ujednolica ladowarki na takie z micro-usb. Kiedys jakas komisja europejska miala uchwalic ze kazdy telefon ma miec wlasnie micro-usb.

  http://www.ubergizmo.com/2010/12/european-standardization-bodies-formalize-micro-usb-chargin/

  dlatego stawiam ze apple wkoncu zmieni swojego dock i moze bedzie udziwnione ale na pewno zgodne z micro-usb

 3. Aby porozumieniu zadość uczynić wystarczy mieć w ofercie przejściówkę na złącze micro-usb.

 4. Jeśli tak będzie wyglądał kabel, to cieszą mnie dłuższe opaski przy wtyczkach – dzięki nim kabel powinien być wytrzymalszy :)

 5. Zapowiada się genialnie

 6. Apple faktycznie podpisało porozumienie w sprawie ujednolicenia ładowarek do standardu USB i taki standard stosuje – ładowarka do iPhone-a ma port USB i prąd ładowania zgodny z tym standardem (5V, 1A) – jeśli włożysz w ten port kabel od telefonu innego, niż iPhone to zostanie on naładowany bez ryzyka uszkodzenia.

  A co do portu magsafe, to faktycznie szkoda…

 7. Zastanawia mnie tylko co z ewentualnymi zwarciami skoro blaszki stykowe są na widoku…

 8. Możesz sobie kupić w Apple Store przejściówkę z micro-usb na dock, to tyle w tym temacie – nie masz co oczekiwać iPhone, czy innego i z takim „dockiem” ;-)

 9. A moim zdaniem lepiej, że nie będzie złącza typu Magsafe – często ciągnę za kabel, żeby przyciągnąć do siebie telefon, podnoszę go za kabel, używam telefonu podczas ładowania, często na granicy jego /kabla znaczy/ zasięgu, tylko tego mi brakuje, żeby jeszcze mi kabel co chwilę wypadał. Apple całe szczęście to przemyślało.

 10. Może i lepiej że nie będzie złącza typu MagSafe. Przecież nawet jak by takie złącze było to telefon i tak by spadł podczas pociągnięcia. Jaka jest waga MacBook w porównaniu do iPhone’a.

 11. Uff całe szczęście! …

 12. Ciekawe czy wraz ze zmianą docka zostanie wprowadzona obsluga USB 3,0. Najnowsze macbooki maja takie złącza. To czemu nie iPhone:-)

 13. Ciekawe czy wraz z wprowadzeniem nowego docka zostanie dodana obsluga USB 3.0 . Nowe Macbooki maja takie złącza:-)

 14. Pinów niby jest 8, a 9 z kolei podobno ma być metalowa obwódka w gniazdku ;)

 15. Jednak, zdecydowanie wygodniej jest mieć w domu 5 takich samych ładowarek ( nie nie wszyscy mają po 8 iPhonach w domu). Już nie mówiąc o tym jak się zapomni takowej na wyjazd…

 16. Kilka dokładniejszych zdjęć:
  http://tinyurl.com/wtyk1

  http://tinyurl.com/wtyk2

  http://tinyurl.com/wtyk3

  wygląda to całkiem przyjemnie, ten szeroki wtyk mnie z lekka drażnił to wydaje się wiele wygodniejsze :)

 17. potwierdzam :) nie żeby od razu wywijać iPhone’m na kablu ale trochę niech się ten wtyk trzyma

 18. Masa? Wooow…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *