Czy zegarki Android Wear to konkurencja dla Apple Watch?

Najważniejsza gadżetowa informacja dnia, a może tygodnia to potwierdzenie powtarzanych od dawna plotek o oficjalnym wsparciu zegarków z Android Wear na iOS. W jednej chwili użytkownicy iPhonów zyskali możliwość nabycia ogromnej ilość zegarków, które będą współpracowały z iOS. Każdy znajdzie coś na siebie, a sporo urządzeń jest naprawdę bardzo ładnych. Wsparcie dla tych zegarków wygląda dość podobnie jak w przypadku Pebble. Mamy więć oddzielną aplikację, którą możemy sterować zegarkiem oraz otrzymujemy na niego powiadomienia systemowe oraz możliwość używania Google Now – na filmie z The Verge dość dobrze jest to wytłumaczone. To niestety tyle i pewnie więcej nigdy nic nie będzie. Niestety Apple większą interakcję zegarka z systemem zostawiło tylko dla Apple Watch. Pewnie więc nigdy nie doczekamy się możliwości odpowiadania na iMessage, maile i komunikacji bezpośrednio aplikacji na zegarku z aplikacjami iPhone.
Jednak nawet takie jak obecnie wsparcie bardzo mnie cieszy. Smart zegarki stają się powoli bardzo popularnymi urządzeniami i im większa różnorodność tym lepiej. W końcu zegarek to biżuteria i element naszego stylu, a nie każdemu do wszystkiego musi pasować Apple Watch. To, że mamy oficjalne wsparcie dla Android Wear w iOS świadczy też o wysokich standardach w Apple. Zaraz po premierze Apple Watch plotkowało się, że Apple cofnie aplikację dla Pebble ze swojego sklepu. Zamiast tego pojawiła się aplikacja dająca możliwość używania z iPhone dziesiątków modeli zegarków, które już są na obecne na rynku. To będzie niewątpliwie spora konkurencja dla Apple Watch.
Czy Wy kupicie teraz zegarek z Android Wear? Czy zegarki Android Wear to konkurencja dla Apple Watch? Apple dopuszczając do takiej integracji najwyraźniej nie boi się konkurencji, pewnie wychodząc z założenia, że jak ktoś ma kupić Apple Watch to zrobi to niezależnie od tego czy będzie miał możliwość zakupu urządzenia innej firmy czy go nie będzie miał.

PS. Ja kupię.

 • Ariel Tryka

  co to sa za zegarki? te z prostokątnymi kopertami?

 • http://www.ipod.info.pl Norbert Cała

  asus zen watch

 • Ariel Tryka

  a ten mniejszy? bo są dwa, z ciemnym i jasnym paskiem

 • Paweł Broża

  Dziala z MOTO 360 ??

 • Martin 

  The verge potwierdził, że działa. Ja czekam na moto 360 2 którą pokażą za kilka dni i biorę. Chyba, że cena będzie zbyt wysoka, to wezmę jedynkę, której cena pewnie jeszcze mocniej spadnie…

 • Martin 

  Też. On jest w dwóch rozmiarach.

 • Pingback: Any Watch | HNATIUK

 • igru

  Szkoda, że nie ma wsparcia dla starszych modeli. Taką używaną Moto 360 bym sobie kupił, ale za nowy sprzęt nie będę płacił pełnej ceny biorąc pod uwagę ograniczenia.

 • Rafał

  W sumie może być możliwość odpisywania na maile i wiadomości. Na filmie wspominają, że zegarek może „komunikować się” z aplikacjami google. Czyli wymiana informacji między chrome-gmail-mapy-kalendarz-hangouts powinna być.
  Jeśli potwierdzą działanie map i wejdzie jakiś okrągły zegarek z sensowną ceną i dobrze działającym monitorowaniem aktywności, to biorę.

 • Paweł Broża

  Fajnie by było jakby Norbert zrobił jakis Video Test jak ta aplikacja działa na iPhonie.

 • michal nowak

  Norbi czy do połączenia iphone z android wear da sie użyć wifi?

  ważny punkt