Czy zegarki Android Wear to konkurencja dla Apple Watch?

Najważniejsza gadżetowa informacja dnia, a może tygodnia to potwierdzenie powtarzanych od dawna plotek o oficjalnym wsparciu zegarków z Android Wear na iOS. W jednej chwili użytkownicy iPhonów zyskali możliwość nabycia ogromnej ilość zegarków, które będą współpracowały z iOS. Każdy znajdzie coś na siebie, a sporo urządzeń jest naprawdę bardzo ładnych. Wsparcie dla tych zegarków wygląda dość podobnie jak w przypadku Pebble. Mamy więć oddzielną aplikację, którą możemy sterować zegarkiem oraz otrzymujemy na niego powiadomienia systemowe oraz możliwość używania Google Now – na filmie z The Verge dość dobrze jest to wytłumaczone. To niestety tyle i pewnie więcej nigdy nic nie będzie. Niestety Apple większą interakcję zegarka z systemem zostawiło tylko dla Apple Watch. Pewnie więc nigdy nie doczekamy się możliwości odpowiadania na iMessage, maile i komunikacji bezpośrednio aplikacji na zegarku z aplikacjami iPhone.
Jednak nawet takie jak obecnie wsparcie bardzo mnie cieszy. Smart zegarki stają się powoli bardzo popularnymi urządzeniami i im większa różnorodność tym lepiej. W końcu zegarek to biżuteria i element naszego stylu, a nie każdemu do wszystkiego musi pasować Apple Watch. To, że mamy oficjalne wsparcie dla Android Wear w iOS świadczy też o wysokich standardach w Apple. Zaraz po premierze Apple Watch plotkowało się, że Apple cofnie aplikację dla Pebble ze swojego sklepu. Zamiast tego pojawiła się aplikacja dająca możliwość używania z iPhone dziesiątków modeli zegarków, które już są na obecne na rynku. To będzie niewątpliwie spora konkurencja dla Apple Watch.
Czy Wy kupicie teraz zegarek z Android Wear? Czy zegarki Android Wear to konkurencja dla Apple Watch? Apple dopuszczając do takiej integracji najwyraźniej nie boi się konkurencji, pewnie wychodząc z założenia, że jak ktoś ma kupić Apple Watch to zrobi to niezależnie od tego czy będzie miał możliwość zakupu urządzenia innej firmy czy go nie będzie miał.

PS. Ja kupię.

11 Comments

 1. co to sa za zegarki? te z prostokątnymi kopertami?

 2. a ten mniejszy? bo są dwa, z ciemnym i jasnym paskiem

 3. Dziala z MOTO 360 ??

 4. The verge potwierdził, że działa. Ja czekam na moto 360 2 którą pokażą za kilka dni i biorę. Chyba, że cena będzie zbyt wysoka, to wezmę jedynkę, której cena pewnie jeszcze mocniej spadnie…

 5. Też. On jest w dwóch rozmiarach.

 6. Szkoda, że nie ma wsparcia dla starszych modeli. Taką używaną Moto 360 bym sobie kupił, ale za nowy sprzęt nie będę płacił pełnej ceny biorąc pod uwagę ograniczenia.

 7. W sumie może być możliwość odpisywania na maile i wiadomości. Na filmie wspominają, że zegarek może „komunikować się” z aplikacjami google. Czyli wymiana informacji między chrome-gmail-mapy-kalendarz-hangouts powinna być.
  Jeśli potwierdzą działanie map i wejdzie jakiś okrągły zegarek z sensowną ceną i dobrze działającym monitorowaniem aktywności, to biorę.

 8. Fajnie by było jakby Norbert zrobił jakis Video Test jak ta aplikacja działa na iPhonie.

 9. Norbi czy do połączenia iphone z android wear da sie użyć wifi?

  ważny punkt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *