Demo wersje programów wkrótce w AppStore.

Demo AppStore Sporą niespodziankę sprawiło nam dziś Apple. W rozesłanym do developerów mailu znajduje się informacja, o możliwości rozpowszechniania przez AppStore, demonstracyjnych wersji programów, a dokładnie o możliwości zakupów dodatkowych funkcji z wnętrza darmowego programu, ale to przecież to samo. W najbliższym czasie będziemy więc mogli pobrać z sklepu Apple za dramo aplikację która będzie mogła posiadać zablokowaną pewną funkcjonalność, odblokowywaną poprzez zakup pełnej wersji z wnętrza programu.
To spora nowość, do tej pory deweloperzy musieli tworzyć oddzielne wersje „Lite”, które były obecne w AppStore, jako różne programy. Tworzyło to niepotrzebne problemy np. z akceptacją formalnie innych programów i blokowało np. możliwość sprawdzenia działania systemów nawigacyjnych, których wersji „Lite” nie było. Teraz developerzy będą mogli udostępnić demo wersję nawigacji GPS, która będzie działała przez 10 minut i następnie prosiła o zakup pełnej wersji.

 • ksenofanes

  Pewnie te 10 minut będzie można obejść , jakąś paczką z Cydii. ;)

 • tas

  Dobrze ze nie wszyscy myślą tak jak Ty kseno, w innym wypadku nie było by w ogóle dobrych aplikacji bo by się to developera nie opłacało.

 • tas

  Developerom*

 • matt

  nie dramatyzuj piractwo na iPhona ma bardzo mały procent. z 50 mln urządzen tylko 10 mln ma jailbreaka a to wcale nie znaczy ze ludzie od jailbreaka maja wszystkie appsy crackowane,

 • japok

  mysle ze obnizy to poziom piractwa

 • oleekt

  Moze w koncu bedzie porzadek z appstore z tymi wersjami LITE, FREE, itp..
  Jeszcze mogliby pousuwac te wszystkie iMafia, Mafia Wars i kopie. Byloby swietnie!