Dock dla AirPort Express – Griffin Twenty

Dock dla AirPort Express - Griffin Twenty Miałem w szufladzie dwa stare AirPorty Express i nie bardzo wiedziałem co z nimi zrobić. Jako, że każdy z nich może być odbiornikiem AirPlay to jeden podpięty pod moje głośniki biurkowe (Earthquake Sound IQ52B) wrzuciłem po prostu za biurko. Drugi został w szufladzie, a ja szukałem dla niego zastosowania. To które znalazłem jest również związane z muzyką, ale kilka półek wyżej niż moje wrzucenie za biurko. Griffin Twenty bo o nim mowa to wzmacniacz do którego możemy podpiąć dowolne głośniki. Wzmacniacz jest w klasie D i ma moc 20W na kanał. Domyślnie można przesłać do niego dźwięk np. przez kabel optyczny. Najciekawsze jest jednak u góry, obok pokrętła siły dźwięku. Jest to dock dla UWAGA AirPort Express’a. Oczywiście dostarcza tylko 230V i do przesyłania dźwięku wymaga podpięcia też kabelkiem ze złączem optycznym, ale przyznacie, że całość wygląda znakomicie. Griffin Twenty kosztuje około 100$ i naprawdę żałuję, że w Polsce nie ma żadnego logicznego przedstawiciela tej marki – nad zakupem nie zastanawiałbym się ani chwili.
Uwielbiam takie produkty – bardzo niszowy, bardzo geekowski, bardzo ładny – zrobię wszystko aby go dla iMagazine przetestować.

7 Comments

 1. Wow, świetne urządzenie! Dlaczego dopiero teraz się o nim dowiedziałem!? Jakoś nie jestem fanem zewnętrznych gadżetów, ale ten wygląda świetnie, a jego zastosowanie i możliwości są bardzo fajnie, bo to nie tylko ładna „ściana” dla naszego AirPort Express, ale również wzmacniacz.

 2. dolry stone

 3. Daj znać na tt jak kupisz :)

 4. Moment!!!!!
  może czegoś nie qmam … czy z Air Porta wychodzi optyczne?
  jeśli tak to jak to połaczyć z optycznym we wzmacniaczu?????
  jest taka przejściówka ze słuchawkowego na optyczne?????
  Dalej jestem w szoku!!!!!!
  tyle czasu mam kilka Air portów i nic nie wiem !!!! ??????

  Pozdro
  Tomasz

 5. A nie chcesz pozbyć jednego ?

 6. :) Express ma wyjście optyczne w Mini Jack – aby podłączyć go do wzmaczniacza z toslink musisz mieć taki kabel http://allegro.pl/kabel-optyczny-toslink-mini-jack-digital-1-5m-vita-i3077796417.html

 7. Dzięki!
  tak to jest jak nie czyta się instrukcji! Moja wina! Pozdro Tomek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *