Downgrade Basebandu 06.15 dla iPhone 3GS

Wróciłem, będę teraz odgrzewał kotlety :)

Ten kotlet jest bardzo ważny. Pewnie pamiętacie taki moment, kiedy jedyną możliwością zdjęcia simlocka z iPhone 3GS było wgranie basebandu 06.15 z iPada. To zdejmowało simlocka, ale blokowało możliwość przyszłych upgradów oraz psuło działanie GPS. Od tamtej pory pojawiły się możliwości innego zdjęcia simlocka, ale brak możliwości downgradu basebandu skutecznie je eliminowała. Teraz iPhone Dev Team wydał specjalną wersję RedSn0w która ma funkcję przywracania właściwego baseband 05.13.04. Jedyne co musicie zrobić to pobrać Redsn0w 0.9.14b1 dla Mac lub Windows oraz soft dla urządzenia czyli iPhone2,1_5.1.1_9B206_Restore.ipsw.
Potem uruchamiamy RedSn0w wybieramy Extras->Select IPSW iwskazujemy pobrany na dysk soft. Następnie w jednym z kroków klikamy na Downgrade from iPad baseband i to wszystko. Tylko uwaga procedura downgradu potrafi trwać kilka minut – nawet 10.

 • tomek

  madara teraz podłącz do itunes i możesz aktualizowac… u mnie smiga wszystko jak należy

 • Karolina

  Witam, zrobiłam wszystko jak należy, baseband został zmieniony na 5.13.04.
  Mam teraz pytanie, jak mogę aktualizować iOS? Czy mogę po prostu zrobić to przez iTunes? Obecnie jest 4.1, po ściągnięciu najnowszego iTunes’a i kliknięciu synchronizacji wyczyściło mi większość aplikacji, których nie mogę ponownie zainstalować z powodu starego softu. Bardzo proszę o pomoc! :)

 • Dawid Róż

  Taka sytuacja – kumpel miał 3GS z iOS5.1 i BB z iPada, jednak któregoś dnia przypadkiem zaktualizował system do 6.1.3. BB iPadowe oczywiście zostało jednak telefon kompletnie przestał widzieć simkę, cały czas był komunikat o jej braku w iTunes, haktywacja i ściągnięcie sima przez ultrasn0w nie pomogło. Dopiero downgrade BB spowodował że tel znów widzi simkę :D