Dwie plotki – iPad z LTE, iPad 8″

The Wall Street Journal, sporo plotkuje o iPadzie ostatnio. Ogólnie to tych plotek jest ostatnio cała masa i już boli od nich głowa. Plotki o których mowa oczywiście pochodzą od bardzo sprawdzonych i wiarygodnych źródeł, których oczywiście WSJ nie może podać ;).

Jak zaznaczyłem w tytule są one dwie. Pierwsza jest taka, że nowy iPad będzie wyposażony w moduł szybkiej łączności czwartej generacji czyli LTE. Moje zdanie – nie będzie. Moduły LTE są obecnie bardzo prądożerne, a sieci wspierających taką transmisję jest jak na lekarstwo. Choć może zmodyfikuję swoje zdanie – możliwe, że będzie taki moduł, ale w dodatkowym modelu. Czyli będą trzy modele, Wi-Fi, 3G i LTE da tych co świadomie chcą mieć szybką transmisję i krócej trzymającą baterię  – choć to nie w stylu Apple.

Druga plotka dotyczy iPada w rozmiarze 8 cali (obecny 9,7). Jak wyglądałby taki iPad najlepiej pokazuje zdjęcie z www.macrumors.com. Tym razem w plotce nie ma informacji, że za chwilę taki iPad się pojawi, jest wzmianka, że Apple go już testuje. Mi osobiście taki rozmiar nawet by się podobał, znam też kilka osób, które zdecydowanie twierdzą, że obecny jest za duży i chcieli by mniejszego. Jednak uważam, że Apple nie zdecyduje się na fragmentację i wewnętrzną konkurencję między modelami.  No chyba, że duch Jobsa coraz mniej tam obecny.

12 Comments

 1. myśle, że gdyby zachować rozdziałkę ekranu 1024×768 dla takiego mniejszego ipada to nie wprowadzi to chaosu :).

 2. Przecież Apple nie może zrobić mniejszego modelu iPada. Jeśli iPad będzie mniejszy, mniejsze też będą wszystkie przyciski na nim (bo fizycznie pixel będzie mniejszy), co spowoduje problemy z niektórymi apkami firm trzecich.

  Jeśli zmienią rozdzielczość iPada – żeby przyciski miały ten sam rozmiar (fizyczny w milimetrach), to większość aplikacji nie będzie działała, bo zakłada, że rozdzielczość to 1024×768.

  Co do iPada z ekranem retina – chyba też nie bardzo, bo w rozdzielczości 2048×1536 to normalne desktopy mają problem z wydajnością aplikacji 3D, a co dopiero układ przenośny, który z założenia ma pobierać mało prądu.

 3. w usa wszyscy jada na lte
  to co? zostawia stany bez ipada z lte tylko dlatego ze w ue nie maja lte?

 4. Rozdzielczość to nie wszystko. Ważny jest też fizyczny rozmiar. Dotychczasowy UI był projektowany dla urządzeń z ekranami XGA o przekątnej wielkości 9,7″.

  No, chyba, że chcesz ścinać sobie palce…

 5. „Moduły LTE są obecnie bardzo pamięciożerne…”, nie pamięciożerne tylko prądożerne.

 6. „Moduły LTE są obecnie bardzo pamięciożerne.” Chyba prądożerne ;).

 7. 1. w stylu Apple jest ladowac najnowasz technologie  @LTE:twitter :)

  2. iPad 8″ w rozdzielczosci co ma iPad 2 & 1 – i fragmentacji nie ma

  3. iPad 3 (lub 2s :) ) ekran Retina

  Jesli iPad 3 bedzie ciezszy lub grubszy (nawet jak nedzie mial lepszy procek i rozdzielczosc) to go za chiny nie kupie

 8. Z pierwszym punktem to przesadziłeś i to zdrowo , pod względem estetyki i wyglądu to numer 1 na świecie ale na pewno nie pakują najnowszej technologi do swoich gadżetów :)

 9. Wszystko „zależy”. Retina nie była najnowszą technologią w danym momencie? 

 10. LOL nawet tego nie skomentuje wpisz w Google IPS 

 11. iPad 3 będzie miał nowy procesor A6 więcej pamięci RAM i lepsze aparaty albo jeden aparat.
  Mniejszy iPad może się pojawić jak znam życie czas nie tylko leczy rany ale też przez niego ludzie odchodzą w niepamięć i nikt nie bd słuchał tego co kiedyś powiedział Jobs a wielu osobą do gustu jest mniejsze urządzenie od iPada ale za to większe od telefonu wtedy rozdzielczosc iPada 2 na 8 calowym ekranie bd piękna a w grach i aplikacjach  to nie bd przeszkadzało bo rozdzielczość bd taka sama. Na pewno iPad 3 jak by był z takim samym ekranem jak iPad 2 nie będzie miał ratiny na 100% tylko będzie miał lepsze kąty widzenia i technologie LED tyle ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *