Ekran iPhone 4G/HD

W serwisie www.ispazio.net możemy zobaczyć zdjęcia podobno prawdziwego ekranu iPhone’a nowej generacji. Podobno pochodzą one od bardzo zaufanego człowieka który ma wtyki w chińskich fabrykach. Co możemy wyczytać ze zdjęć?
Cały przód czyli szkło przykrywające ekran jest identyczne jak w obecnym modelu iPhone’a, zresztą nie należało się w tym miejscu spodziewać jakiś fajerwerków. Jedyna różnica o dziura w której prawdopodobnie znajdzie się kamera do wideo-rozmów.
Więcej zmian jest w samym ekranie który niestety dla wielu nadal jest w technologii LCD a nie AMOLED. Prawdopodobnie ma inną rozdzielczość i jest minimalnie wyższy niż w obecnym modelu. Zupełnie inne jest też podłączenie do płyty głównej. Ekran wydaje się być identyczny z tym który był zamontowany w prototypie iPhone 4G, co jeszcze bardziej uwiarygadnia tamto urządzenie.
Do pokazu nowego iPhone zostało już tylko miesiąc, podobnych plotek będzie teraz bardzo dużo … i fajnie.

 • SyntaX

  Z tego co pamiętam to w prototypie ekran był zintegrowany z dotykiem, a tutaj ze zdjeć wnioskuję że te dwa elementy będą osobno tak jak w 3G/3Gs.
  To bardzo dobrze bo to oznacza dużo niższe koszta ew. naprawy.
  Podobne zdjęcia pojawiały się już wcześniej, stad moje obawy czy to nie sa przypadkiem cześci do jakiegoś Chińskiego klona.

 • SyntaX

  Przyglądam się dokładnie zdjęcią prototypu i wygląda mi na to że ten dotyk i LCD to są jednak rozbieralne, tylko zamiast ramki są metalowe zatrzaski.
  Hmm duzo latwiej bedzie można uszkodzic LCD przy rozbieraniu. Sama odporność telefonu przy takim rozwiązaniu również będzie słabsza.

 • lol

  spoglądając na cenę dolara
  można zacząć się bać nowego iP

 • marian

  naprawde szkoda, ze nie AMOLED
  potestowalem troche HTC DESIRE, ekran w nim to najlepsze co moje oczy widzialy

 • asdf

  @marian , znajdz sobie kobiete…

 • Matt

  NORBI:

  nie wiem czy cie zainteresuje, ale pojawił się fajny post na onecie o Auto Mapie, zapodaje linka:
  http://technowinki.onet.pl/wiadomosci/gps/automapa-na-ipadzie,1,3220229,artykul.html