Erica Sadun o problemach z zasięgiem iPhone 4

Głos w sprawie zasięgu iPhone 4 zabrała Erica Sadun czyli postać bardzo znana w podziemnym i developerskim środowisku iPhone. Napisała ona specjalny program w prosty sposób pokazujący jak ściskanie iPhone 4 wpływa na jego zasięg. Na poniższym firmie widać, że ucieka on w znaczny sposób. Film bardzo ładnie demonstruje problem, ale moim zdaniem obarczony jest pewną wadą. Program musi z jakiegoś czujnika pobierać te dane, a to właśnie oprogramowanie czujników jest złe. Jak dla mnie musimy poczekać na łatkę Apple i dopiero wtedy wyrokować.

 • George

  Czy iPhone 4 potrafi na prawdę rozłączyć lub zakłócić rozmowę gdy się go „źle trzyma” ? Mam simlocka na AT&T więc nie jestem w stanie na razie sprawdzić.

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  George: mi rozłącznie rozmowy zdarzyło się od początku zabaw z iPhone 4 jakieś 5 razy. Nie wiem jednak czy to był błąd sieci, telefonu czy czegoś innego, bowiem 3GS rozłączał mi się dużo częściej.

 • George

  Mi z kolei nie przypomina się aby kiedykolwiek rozłączało rozmowy w 2G/3G/3GS a mało wygodne jest trzymanie tylnej obudowy jeśli iPhone jest w bumpersie ;)
  Jestem przekonany, że softowo nie rozwiążą problemów a jedynie zamaskują.

 • http://nokia.pl Gonti

  Nie oszukujmy sie, nie da sie sprzetowego buga naprawic za pomoca SW :) bez jaj.
  Apple o tym bardzo dobrze wie ale nie usmiecha im sie wymiana 2 mln sprzednych sztuk bo to za mocno uderzylo by w ich finanse :)

 • George

  Gonti: Zgadzam się w 100% ale chyba będą musieli… Ciekawe czy iPhone teraz produkowane są już poprawione.

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  George, Gonti: Na jakiej podstawie twierdzicie, że to błąd sprzętowy? Mieliście iPhone 4 w ręku. Ja mam już jakiś czas i serio nie jestem przekonany czy nie da się tego naprawić softwarową drogą.

 • mzl

  „Program musi z jakiegoś czujnika pobierać te dane, a to właśnie oprogramowanie czujników jest złe. Jak dla mnie musimy poczekać na łatkę Apple i dopiero wtedy wyrokować.”

  Program nie jest obarczony tą wadą bo pokazuje liczbowo (bezwzględnie) poziom sygnału. Jedyne co zrobi łatka Apple to w inny sposób dokona transformacji tej wartości na ilość wyświetlanych kresek, bezwzględny poziom sygnału pozostanie bez zmian.

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  mzl: Skąd wiesz, że liczby są poprawne? Też mogą być obarczone wadą.

 • George

  Ja mam iPhone 4 ale z simlockiem na AT&T i nie wierzę, że softowo naprawią problem ale poczekamy zobaczymy dajmy im szansę ;)

 • PePe71

  Program jest OK. Update zmieni wyświetlanie kresek, a nie siłę sygnału. A nawet gdyby, to update nie rozwiąże problemu przerywania połączeń.
  http://gizmodo.pl/gadgets/6635/applecare_potwierdza_update_nie_rozwiaze_problemu_z_odbiorem.html

 • emo9
 • emo9
 • George

  Wygląda na to że rozwiązali problem z anteną hehe http://www.ispazio.net/110368/liphone-5-potrebbe-essere-cosi-humor

 • Marucins

  Wał i wadę sprzętu nie wiem jak byś chciał to nie zlikwidujesz przez patcha – sam o tym wiesz Norbi! :)

  Przestań marzyć!

 • NeReVaR
 • http://www.ipod.info.pl norbi

  Marcinus: ale ja serio w normalnym użytkowaniu nie widzę żadnego problemu

 • Rodney

  „Nie oszukujmy sie, nie da sie sprzetowego buga naprawic za pomoca SW ”
  „Wał i wadę sprzętu nie wiem jak byś chciał to nie zlikwidujesz przez patcha”

  Skąd wy ludzie wszyscy wiecie ze to na 100% problem sprzetowy ? Nagle kazdy stal sie inzynierem łączności bezprzewodowych i zna budowe telefonu którego nie miał w ręku na wylot.

  Poczekajcie na reakcję Apple i wtedy wyrokujcie czy chca „zamaskować problem” czy go naprawić.

 • Czadek

  norbi: zanim łatka się pojawi wyszperaj sobie takie miejsce w domu/pracy parku gdziekolwiek gdzie bedziesz miał słaby zasięg jeżeli będziesz trzymał iP4 „poprawnie”.

  Po poprawce Apple udaj sie w te miejsca i sprawdź czy trzymając telefon także w „poprawny” sposób, sprawdź jak to się ma do wcześniejszych doświadczeń z zasięgiem w tych miejscach. Można popróbować ale trzeba mieć empiryczną próbkę do badań przed łatką i po.
  Myślę, że taki mały teścik coś już powie.

 • Puppone

  Zgadzam się z kolegą Rodney.

  Mamy już w kraju miliony komentatorów politycznych (głównie przy wódce…), ekspertów od skoków narciarskich, formuły 1, a nawet specjalistów od katastrof lotniczych.

  Oczywiście użytkownicy produktów spod znaku jabłuszka świetnie znają się też na telekomunikacji, mikroprocesorach i fizyce fal radiowych… :))) Panowie (i panie, jeśli jakieś tu są :)). Możemy się głowić i dyskutować, ale sądy kardynalne są bez sensu :).

 • Puppone

  P.S. Swoją drogą przypominam sobie newsa z informacją, że Nokia zarzuca Apple złamanie praw patentowych związanych m.in. z budową anteny w poprzednich iPhone’ach. Być może zastosowanie nowej technologii było podyktowane właśnie tym „problemem”…

 • http://mytouch.pl Bady

  Norbet głównie to pytanie do ciebie bo już obcowałeś z 3G[s] i z 4 ale też i do innych.
  Nie chodzi mi o wymagania systemowe a bardziej o trzymanie w ręku i awaryjność, bo mam możliwość wzięcia w PL po „Przyjacielsku” taniej 3GS bądź podczas wakacji iP 4 w USA. Czytam sporo o 4 i jednak są z nim problemy, ale bardziej przemawia do mnie fakt SimLocka który na iPhonie 4 w USA jest ale nie podoba mi się fakt że iP są sprzedawane tam z Abonamentem w AT&T lub jako prezent, tylko czy z tymi prezentami nie ma jakiegoś Haczyka? I jakie ceny są iP4 w USA jako GIFT?

 • MsJ

  Problem rozwiazany wraz z iphone 5 – http://www.flickr.com/photos/23301604@N07/4764273405/ Podobno juz wyciekl prototyp! ;-p

 • Robert

  Jak by nie patrzeć to teraz rozpoznawalność marki Apple wzrosła i to znacznie. Jak wymienią wadliwe tel to na dodatek będzie to rozpoznawalność pozytywna. Pytanie na czym im zależy, czy tylko na pieniądzach czy też może nadal na opinii ?

 • Dj Qeter

  Super. Ta łatka będzie zajmowała z 500mb. A dodatkowo zablokują simlocka HAHA dobre co nie. Łatka która naprawdę by zajmowała z a nwet mniej niż 1mb będzie zajmowała 500mb a dodatkowo zostanie zablokowany Basebank czy jako się to zwie. Na szczęście jeszcze nie jestem posiadaczem 4 ani softu ani iPhona.