Filmy HD w iPhone 4G?

Wszystko wskazuje, że nowego iPhone 4G zobaczymy już za miesiąc czyli 7 czerwca.
Zagadką ciągle pozostaje jak będzie wyglądał, czy będzie podobny do prototypu oraz jak będzie wyposażony. Odpowiedzi na cześć tych pytań można szukać w pakiecie dla programistów iPhone SDK 4.0. Jednym z nowych API do jakich mają oni dostęp w iPhones OS 4.0 to możliwość pełnego i bezpośredniego korzystania w własnych aplikacjach z obrazu widzianego przez kamerę lub kamery nowego urządzenia. Analiza pakietu SDK wskazuje na możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości wyższej niż standardowe i używane w obecnym modelu 640 × 480 pikseli. Prawdopodobnie nowy iPhone będzie mógł nagrać  film wideo o rozdzielczości 720p czyli 1280 × 720 pikseli czyli jak to czasem lubią pisać producenci telewizorów HD ready.
Na taki fakt wskazują dwa pliki w SDK o nazwach:
AVCaptureSessionPreset640x480
AVCaptureSessionPreset1280x720

W takim przypadku warto znowu zadać sobie pytanie czy nowy iPhone będzie nazwany 4G czy może właśnie HD?n

Nowy iPhone to?
View Results
 • Kuba_xD

  Jest możliwość uzyskania takiej rozdzielczości na iPhone 3GS czy to juz sprżetowo niemożliwe ?

 • George

  na 100% niema szans na to ;)

 • http://www.minihackers.prv.pl typowy1

  Nowy będzie się nazywał HD, albo może 3GSS (SuperSpeed), ale nie 4G!!! Wątpię, żeby dali tam technologię 4G… A w innym wypadku nie było by uzasadnienia dla nazwy „4G”.

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  typowy1 – 4 generacja

 • Kuba_xD

  no ale w 3GS jest matryca 3 Mpx wiec to chyba możliwe, procesor też ma niczego sobie wiec powinien sobie poradzić moim zdaniem

 • Kuba_xD

  Skoro jesteśmy przy tematach iphonów i nowego OS 4 to jak myślicie co z tym radiem FM w iPhonach i iPodach ? niedawno było o nich głośno, że niby chip bluetooth moze odbierać fale FM czy coś takiego, teraz to uchichło a FM skompilowane ze sklepem iTunes to może być sprzedażowy strzał w dziesiątkę :D

 • żóty

  Ja to mam tylko nadzieje,ze:
  – bedzie wygladal niz ten niczym nie wyrozniajacy sie prototyp
  – bedzie mial radyjko
  – FLASH!! Choc na to nie ma szans..
  – nie pogardzilbym lampa blyskowa
  – porzadna obudowe,a nie jak 3G i 3GS
  – no i jakies udogodnienia softowe,ale to juz pozostawiam wyobrazni tworcow
  – bluetooth (ale NAPRAWDE odblokowany,a nie niby odblokowany,bo nie laczy z innymi telefonami)

  P.S. A iPad to jedna wielka pomylka imho :) Szkoda kasy na niego.Chyba ze przyda sie jako tacka komus :P

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  żóty|: Że tak spytam, skąd taka opinia o iPadzie? Miałeś go w ręku, używałeś przez tydzień? Ja już nie umiem się bez niego obejść.

 • George

  iPad też mi się wydawał lipą po premierze, poczytałem trochę opinie, widziałem filmiki jak działa i bardzo mi się podoba :) Niestety nie miałem przyjemności zobaczyć go w realu :(

 • ksenofanes

  Jeśli będzie Radio FM to znak, że Apple ulega presji użytkowników, sami raczej radia by tam nie wrzucili, mając tyle aplikacji w Itunes od Radia online. Jeśli chodzi o działający bluetooth, z pełną możliwością przesyłania danych to raczej możemy zapomnieć, gdyby działał bluetooth można by było przesyłać zakupione mp3 w Itunes, a to raczej niezgodne z prawem (chyba że jakoś to zabezpieczą). Obudowa może będzie w stylu Ipada, lampa i lepszy aparat – obowiązkowo. Dla mnie od zawsze takie rozdzielczości to kompletna pomyłka, to tylko telefon, zwykły chwyt marketingowy tak samo jak nazwa HD (jeśli będzie). Tematu Flash nawet nie zaczynam – wiadomo.

 • http://www.minihackers.prv.pl typowy1

  George:
  Faktycznie, w realu nie mają, sprawdzałem ;)

  Ja jestem bardzo ciekawy iPada. Może w te wakacje uda mi się gdzieś go dorwać na chwilę w Niemczech. Wygląda na prawdę dobrze, szczególnie ten ekran :)

 • Qura12

  IMO będzie to iPhone HD ze względu na to, że iPhone 3G to tak na prawdę druga generacja co sugeruje, że iPhony są nazywane wg. ich cech, a nie generacji.

 • mat02

  Nowy iPhone powinien nazywać się po prostu iPhone. Bez żadnych skrótów/oznaczeń itp.

 • Kuba_xD

  z tego co wiem to iPhone to nazwa iPhona 1 generacji wiec chyba odpada

 • Marucins

  Pewnie że 4G czy do tej pory Apple zmieniał nazwy? NIE!