Firmware 2.2 Beta 2 dla iPhone’a

Apple rozesłało do deweloperów kolejną wersję oprogramowania dla iPhone’a oznaczoną jako 2.2 Beta 2.
W nowej wersji możemy zobaczyć pełnie działanie usługi Google Street View.
Dodatkowo w rozesłanej równocześnie nowej wersji SDK znalazło się wsparcie dla akcesoriów audio z wejściem liniowym..
Publiczna wersja tego firmwaru oczekiwana jest w Listopadzie.
———————————————————
W serwisie www.iphoneyap.com możemy znaleźć kilka zrzutów ekranu z tej wersji firmwaru dzięki którym możemy odkryć kolejne nowości w tej wersji oprogramowania. Jest to rozszerzona funkcjonalność wyszukiwania trasy w Google Maps. Teraz będzie możliwość wyszukania trasy w trzech wariantach – jazda samochodem, jazda autobusem, przejście piesze. W przypadku wybrania trasy autobusem Google Maps będzie nas informował na którym przystanku wysiąść oraz będzie pokazywał czas przyjazdu autobusu.
Skąd wiem, że wyznaczanie trasy przejazdu autobusem nie będzie działało w Warszawie :)

 • Tomek

  WAŻNE PYTANIE

  Mam iPhona3G i niestety ale rozbiła mi się częscieowo przednia szybka w nim :(
  Czy jest szansa aby to wymienić i za ile?

  Proszę pomozcie

 • Piotr

  Zanieś swój telefon do salonu operatora Orange lub Era.

 • michal

  Niestety Orange ci go nie rpzyjmie – w Polsce niema gwarancji jest tylko rekojmia, ale warunkiem wymiany na nowy jest brak uszkodzen mechanicznych – pracuje w prange i z gory informuje, ze nic nie zrobisz :(

 • lukka

  Michał: rękojmia ma zastosowanie przy niektórych pracach budowlanych, poza tym to pojęcie praktycznie wyszło z użycia (także prawnego). Oczywiście, że w Polsce posługujemy się gwarancją! Może to być albo gwarancja producenta (czyli to, do czego zobowiązuje się w karcie gwarancyjnej), albo gwarancja wynikająca z odpowiedzialności sprzedawcy (!) za towar – w przypadku zakupów konsumenckich (osoba fizyczna kupuje od firmy) zawsze (!) trwa dwa lata (ustawa o szczególnych przypadkach sprzedaży konsumenckiej).
  Warunkiem jej uznania będzie ustalenie, że uszkodzenie powstało w wyniku wady produktu, a nie na skutek działań nabywcy. W tym przypadku nie ma na to szans :(

 • Tomek

  Wiadome ze nowego telefonu mi nie dadza.
  Chodzilo mi o to czy moge gdzies wymienic
  Sama szybke przednia (najlepiej zeby to
  W krakowie) i za ile mniej wiecej?

 • DyMeX

  „dla akcesoriów audio z wejściem liniowym..” może ktoś mi to jaśniej wytłumaczyć bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem, czekam na podtwierdzenie moich myśli(pisać ich nie będę bo jeszcze się ośmieszę xD)

 • http://www.iphoner24.com Misme

  Do lukka – bez urazy, ale gdzieś Ty się takich bzdur naczytał? Gwarancja jest przydzielana przez producenta/dystrybutora/sprzedawcę na zasadzie dowolności – i nikt nie może nakazać żadnych warunków obowiązywania gwarancji, w tym również samego jego istnienia.

  Rękojmia – to jest odpowiedzialność SPRZEDAWCY za zgodność towaru konsumpcyjnego z umową. Zatem jeśli np. telefon miał mieć możliwość dzwonienia, a jej nie ma, to znaczy, że jest niezgodny z umową i sprzedawca jest odpowiedzialny za to, aby: w pierwszej kolejnosci – usunac usterke, na wlasny koszt i odpowiedzialnosc; w drugiej kolejnosci – zwrocic pieniadze (dopiero po bezskutecznej naprawie). Rekojmia obowiazuje praktycznie dla wszystkich towarów (są nieliczne wyjątki oraz obostrzenia, ale to temat to osobny temat). Możliwość skorzystania z rękojmi należy się kupującemu na podstawie przepisów prawa, bez dodatkowych deklaracji ze strony sprzedajęcego.

  W tym przypadku, jeśli nie masz gwarancji, to trudno uznać, że uszkodzenie mechaniczne telefonu świadczy o jego niezgodności z umową – w momencie zakupu nie miał takiej wady, a jej powstanie nie wynikało z normalnym używaniem sprzętu.

  Sprawy te reguluje Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dziennik Ustaw z 2002 r. Nr 141 poz. 1176).

  Do Tomek – w przypadku iPhone 2G sporo serwisów GSM wymieniało wyświetlacze. W przypadku 3G pewnie jest podobnie, ale musisz sprawdzić. W internecie można też kupić zestawy do wymiany, ew. musisz poszukać kogoś, kto swój telefon „załatwił” w inny sposób – czyli ma sprawny wyświetlacz – i chce go sprzedać, wtedy można wykorzystać wyświetlacz z tego telefonu.

 • TesSiR

  Tomek, ty mieszkasz w Krakowie, a tam masz pełno serwisów komórkowych, pójdź do jednego z nich, a na pewno ci to naprawią. Koszt będzie pewnie około 100- 150zł, zależy też czy szybka oryginalna czy zamiennik. Gdzieś słyszałem, że jak zadzwonisz do Apple’a to koszt naprawy u nich w serwisie to coś około 700zł.

 • Sim

  Mam nadzieję że Google Street view będzie też dostępne w ipodzie Touch.

 • mich001

  Proszę o pomoc w przetumaczeniu tekstu na język polski.
  Będę bardzo wdzięczny.

  this is a special co-operrative challlenge area. the little sackperson x2 sign just there means that you need a frend to hellp you unlock the prize bubbles above!

  Thx

 • mich001

  Proszę o pomoc w przetumaczeniu tekstu na język polski.
  Będę bardzo wdzięczny.

  this is a special co-operrative challlenge area. the little sackperson x2 sign just there means that you need a frend to hellp you unlock the prize bubbles above!

 • Foosi

  Producent udziela gwarancji, sprzedawca odpowiada z tytułu zgodności towaru z umową przez okres nie mniejszy jak 24-miesiące. Rękojmia (1 rok) odnosi się tylko do firm, dla osób prywatnych została zastąpiona w/w zgodnością towaru z umową ładnych parę lat temu.

 • http://www.iphoner24.com Misme

  Do Foosi – polecam słownik języka polskiego – rękojmia (za wady) = odpowiedzialność majątkowa, niezależna od winy, a nawet wiedzy sprzedawcy (także dostawcy, wykonawcy dzieła) za wady fiz. i prawne sprzedanej rzeczy. Zatem prawo do dochodzenia roszczeń z tytułu niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową = rękojmia. Definicja rękojmi nigdzie nie zawęża jej czasu :)

 • http://www.iphoner24.com Misme

  Do lukka – to o czym piszesz jest właśnie RĘKOJMIĄ a nie GWARANCJĄ (ta jest gestem handlowym producenta/dystrybutora/sprzedawcy) i nie jest obligatoryjna. Poleciłem lekturę Ustawy…

 • hasos

  kosmetyczne zmiany, które nic nie wnoszą to podniesienia funkcjonalności telefonu. lepiej byłoby się zająć czymś ważniejszym niż mapami google.

 • ona

  apple jak ognia unika mmsów, kopiuj/wklej, dodania funkcji kamery do aparatu (wiemy ze to możliwe). Nie rozumiem tej polityki updatów… Chyba że celowo omijają te ważne funkcje w oczekiwaniu na iPhona 2 który miejmy nadzieje będzie je zwierał. W końcu na pewno w Apple za grubą forsę pracują najlepsze umysły strategiczne – trzymam się tej mysli :P

 • andig

  No właśnie. Dobre spostrzeżenie ona. W iPhonie brakuje tylu głupich pierdułek ułatwiających życie, że aż dziwi mnie, że Apple unika ich dodania. Podobnie w Leopardzie. Mam go od 1,5 miecha, a już mam parę piedułek i zastanawia mnie, czemu czegoś tam nie dodali, a innego nie poprawili :P ( oczywiście na Windę się nie zamieniem a pfff… z nią!! ). Tak czy inaczej trzeba czekać i mieć nadzieję :D. A jak wyjdzie iPhone 4G ( czwartej generacjie – nazwa losowa ;P ), to chyba nie powstrzymam się i kupie xD.

 • wolf

  Mam pytanie czy ktos z Was zrobil update firmware-u do wersji 2.2 na iphonie 3g z wersji firmwareu 2.1 na ktorej byl juz jailbreak?
  Boje sie, ze moge utracic wszystkie aplikacje i dane
  Czy obecny jailbreak ma jakis wplyw na te aktualizacje?
  Z gory dziekuje za info