Fuzzyband i downgrade basebandu z iPhone OS 3.1.3

Najnowsza wersja systemu iPhone OS 3.1.3 przyniosła z sobą także baseband 05.12.01 z którego nie można w chwili obecnej zdjąć simlocka.
Teraz pojawia się furtka w postaci programu Fuzzyband. Program jest dostępny w Cydii i potrafi przywrócić baseband 05.11.07, czyli taki na którym można zabić simlocka za pomocą Blacksn0w.
Niestety liczba użytkowników mogących skorzystać z tego narzędzia jest bardzo ograniczona. Udaje się to bowiem zrobić tylko na iPhonach z bootloaderem 05.08, a taki posiadają tylko wczesne wersje iPhone’a 3G. Oczywiście wcześniej telefon musi być w trybie Jailbreak.
.
.
.
.
.

 • isme

  Zasugerowalbym rowniez, zebys wspomnial na swoim blogu o programie sn0wbreeze http://ih8sn0w.com/index.php/welcome.snow ktory to jest doskonalym windowsowym odpowiednikiem PwngTool

 • M4v3R

  Dev team odradza korzystanie ze Sn0wbreeze, korzystanie z tego programu może się skończyć na tzw. „infinite boot loop”, czyli zawiecha na jabłku podczas uruchamiania telefonu. Wielu ludziom tak właśnie się stało po instalacji Sn0wbreeze, szczególnie na nowszych urządzeniach typu 3GS czy najnowszym Touch’u.

 • Marucins

  Kiedyś był WinPWN a teraz sn0wbreeze ;)

  Bardzo skromna ta ich stronka – zero informacji, na forum coś ślimaczą ale tez znikomo. Czy ktoś sprawdzał ten soft czy to FAKE?

 • Marucins

  Po przejrzeniu materiałów to nie FAKE tylko ludzie którzy wzorują się na pracy Dev-Team’u. I z tego co tam u nich pisze to tylko pod iPhone 3Gs – nie aktualizuje basebandu.

  Więc ostrożnie panowie!

 • isme

  Sprawdzilem wczoraj zarowno sn0wbreeze jak i Fuzzyband. Oba sprawdzily sie znakomicie!

  Przygotowalem sobie soft 3.1.3 wlasnie w sn0wbreeze (do tej pory bylem na 3.0.1) ale mialem moment zacmienia umyslowego i nie popatrzylem jaki plik wybralem do wgrania w iTunes i sobie niechcacy wgralem fabryczny 3.1.3 blokujac telefon. w rozpaczy zaczalem szukac rozwiazan. Najpierw oczywiscie z trybu DFU wgralem soft z JB przygotowany wczesniej w sn0wbreeze. natrafilem w necie gdzies na info o Fuzzyband i jako, ze bylem jednym z pierwszych klientow na iPhone’a 3G i mialem odpowiedni bootloader to moglem sobie cofnac firmware basebandu. operacja poszla szybko i bezproblemowo. Ultrasn0w zaczal dzialac od reki, tzn. restartu ;)

 • isme

  nie tylko iPhone 3Gs. zaraz na pierwszej stronie pod linkiem, ktory podalem wczesniej jest lista:
  iPhone 2G
  iPhone 3G
  iPhone 3G[S] – old bootrom
  iPod Touch 1G
  iPod Touch 2G – non MC

  tak jak wspomnialem, sam mam iPhone 3G i poszlo wszystko bezproblemowo.

 • texandream

  potwierdzam, udaje się to bowiem zrobić tylko na iPhonach z bootloaderem 05.08
  ja mam 5.09 i po ściągnięciu Fuzzybanda poinformował mnie „not supported”.
  czyli przychodzi mi dalej czekać…

 • Paralityk

  Czy to działa też z iphonem 3gs??? czyli że chciał bym basebang z firmoware 3.0. żeby była możliwość włączenia urządzenia jak się wyłączy np. padnie bateria??

 • Marucins

  Co jest z tymi ludźmi. **Paralityk** wyraźnie masz napisane tylko 3G!
  Nawet post wyżej **texandream** który ma 5.09 musi dalej czekać mimo że ma iPhone 3G

 • http://www.cydiarepo.pl notli

  Więcej o simlock i 3.1.3 znajdziecie na forum
  http://www.cydiarepo.pl
  Zapraszam

 • Marucins

  **notli** nie reklamuj syfu.

  Jeśli ludzie chcą wiedzę jest myapple.pl

 • Pingback: [3G - 4.1] Downgrade 4.1 -> 3.1.3 a baseband