iBookstore działa w Polsce

Od wczoraj działa na iPadach polski oddział AppStore. Brakuje w nim niektórych programów np. iBooks, ale jeśli mamy tę aplikację kupioną w innym oddziale AppStore to możemy się bardzo łatwo przekonać, że istnieje i działa również polski oddział iBookstore. Dostępne są w nim na razie jedynie książki z projektu Gutenberg.

Z Wikipedii:

Teksty umieszczone w sieci w ramach projektu nie są chronione prawami autorskimi, ponieważ nigdy nie były tymi prawami obłożone (najstarsze teksty) lub prawa te wygasły. Mała część tekstów, która chroniona jest prawami autorskimi została umieszczona w zasobach projektu za zgodą właścicieli tych praw. Ponieważ serwery Projektu Gutenberg znajdują się w Stanach Zjednoczonych, o tym, czy dany tekst może znaleźć się w projekcie, decydują zasady amerykańskiego prawa autorskiego.

Projekt Gutenberg to ponad 30 tysięcy książek w tym kilkanaście po Polsku.
To bardzo dobra wiadomość, do tej pory martwiliśmy się, czy iBookStore nie podzieli przypadkiem losu iTunes Store, który to sklep nie jest dostępny w Polsce. Teraz z optymizmem możemy patrzeć w przyszłość. Jako ciekawostkę można wspomnieć, że dzięki czytnikowi eGazety już w tej chwili możemy kupować i czytać polskie książki na iPadzie.

 • Mariusz

  Jeśli chodzi o eGazety to korzystam w Iphone, polecam wszystkim. Tym bardziej, że zakupione wydania można też czytać na komputerze.

 • cynick

  też korzystam z egazety-koniec z walającą się makulaturą.
  Czekam na poszerzenie oferty.
  Z ciekawostek mają najnowszy kryminal Krajewskiego.

 • ziefco

  Da sie jakos iBooks sciagnac przez polski appstor’e? Nie mam jak zmienic na amerykanski :/

 • iphoner

  ziefco: nie da się