Ile Ci trzyma iPhone?

Ileż to razy dostawałem takie pytanie. Ile Ci trzyma iPhone? Ile to razy widziałem wrzucane na Twittera zrzuty ekranu z czasami, jaki na baterii osiąga taki czy inny telefon.
iZawsze wtedy się zastanawiam, co komuś daje odpowiedź na takie pytanie, po co wrzuca jakieś Swoje własne wyniki. Przecież tak naprawdę nikomu to nic nie powie poza tym, że będzie wiedział ile mi czy komuś tam wytrzymuje telefon w jednym danym dniu. Przecież każdy używa telefonu w zupełnie inny sposób. Różnice bywają ogromne. Ja zazwyczaj bardzo mocno eksploatuję telefon, zazwyczaj około godziny 15 muszę myśleć o ładowarce, telefon ma wtedy około 20% baterii i około 3 i pół godziny użycia i 6 godzin w gotowości. To było bardzo intensywne użycie, przynajmniej ze dwie godziny rozmów, transmisja 3G ciągle aktywna, maile Push i sprawdzane co 15 minut, często włączony GPS. Telefon przy takim użyciu pochłania baterię szybciej niż ja piwo w piątkowy wieczór. Taki mam styl używania telefonu.
Wystarczy jednak leniwy weekend, kiedy nie zajmuje się pracą. Wtedy zaczynam używać telefonu w zdecydowanie inny sposób. Mam dużo mniej rozmów, transmisja 3G należy do rzadkości, ogólnie rzadziej biorę telefon do ręki. Rzadziej ale nie wcale. Sprawdzam powiadomienia, robię zdjęcia, tylko, że wszystko mniej intensywnie. W takim trybie telefon przy 20% baterii ma ponad 6 godzin w użyciu i ponad dzień czuwaniu. Ten sam telefon, ta sama osoba, dwa diametralnie różne wyniki.
Dlatego nie przywiązujcie się do danych, które ludzie publikują w internecie na temat ich osiągów na baterii, nie wysyłajcie od razu telefonu do serwisu bo kolegi wytrzymuje 50% więcej. Pewnie używa go inaczej. Problemów powinniście szukać dopiero jełśi nagle przy Waszym codziennym użyciu czasy zmniejszą się o te 50%.

55 Comments

 1. Witaj,
  Jeżeli byś mógł mi z tym pomóc bym był wdzięczny, w mojej okolicy na 3G ledwo 1-2 kreski, a na 2G mam full, JB mam, a system to IOS 7.0.4. I do tego jakąś drobną instrukcję, będę wdzięczny za pomoc :)

  Pozdrawiam

 2. Dobra nie trzeba, poradziłem sobie, wystarczyło jedno z true na false dać i mam 2g! :)
  Mimo wszystko dzięki za info, tak przegooglałem o co chodzi z tym plikiem i wkońcu mam 2G ! :D

 3. Sławek Radziewicz

  Bardzo się cieszę, że pomogłem. Pozdrowienia :)

 4. Właśnie ja miałem to samo co maxim. Miałem iPhone’a 5, którego dostałem od znajomego w idealnym stanie (wyglądał jakbym go dopiero wziął z salonu). Po aktualizacji do iOS 7 praca na baterii trochę spadła, no cóż nowy soft = większe zapotrzebowanie na energię. Ale nie było źle do czasu aktualizacji do tego LTE w Play.. Mieszkam w mniejszej miejscowości gdzie o 3G to chyba ledwo co słychać i po tej aktualizacji bateria spadała w oczach. Czasami mniej niż pół dnia pracy to parodia… Sam posiadam parę urządzeń z pod znaku APPLE’a w tym ulubionego MacBook’a (do windowsa już nie wrócę) lecz po tym co się działo z baterią w iPhonie musiałem go zmienić. Jeszcze miałem taką przypadłość czasami posiadając około 40% baterii po wykonaniu jednego 2-minutowego telefonu bateria spadła do poziomu 5%. Szok. Teraz użytkuję Sony Xperię Z1 Compact gdzie 3 dni spokojnej nie wymagającej pracy to dla niego pikuś. I tutaj bateria trzyma tak jak powinna. Lecz wolałbym użytkować iPhone’a gdzie praca na nim i integracja ze sprzętami w domu była czymś bardzo wygodnym i przyjemnym co na prawdę sobie cenię. Apple czy też Play zrób coś z tym… Operatora nie chcę zmieniać gdyż cała rodzina jak i znajomi są w tej sieci, a swój numer mam już dobrych parę lat.

 5. Z tych powodów używam na co dzień Juice Packa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *