iModem – internet po kablu USB z iPhone’a na komputer

[singlepic=1479,267,200,,right]iModem czyli program pozwalający na używanie iPhone’a jako modemu doczekał się nowej wersji 1.14. Aplikacja w tej wersji daje możliwość podłączenia iPhone’a jako modemu nie przez Wi-Fi co dla niektórym było nie wygodne a poprzez kabelek USB. Sama procedura jest szalenie prosta. Wystarczy zainstalować program i podłączyć iPhone’a kabelkiem do komputera i to wszystko. Niestety ciągle jest to działanie na zasadzie Proxy, ale program sam może skonfigurować przeglądarkę internetową do poprawnego działania.
Oczywiście Wasz telefon musi być wprowadzony w tryb Jailbreak. Nie jest jednak wymagana instalacja na mim dodatkowego oprogramowania. iModem przy pierwszym połączeniu zainstaluje odpowiedni proces. .
Niestety program ten działa tylko na platformie Windows, a użytkownikom systemu Mac OS pozostaje działający po Wi-Fi iPhoneModem.
Twórcy programu oczekują 36.06 zł zapłaty za Swoje dzieło które można nabyć na isoftcom.com.

 • Saint74

  Ja osobiście polecam PdaNet z Cydii:
  1. Jest kompletnie za darmo
  2. Nie wymaga żadnego softu na kompa
  3. Nie trzeba w kompie nic ustawiać!!!

 • http://mentaldev.eu Tomasz Orzechowski

  @Saint74: ale nadal wymaga Wi-Fi :(

 • lol

  A jak jest z szybkością działania udostęonionego w ten sposób internetu ? czy jest to porównywalne do działania modemów podłączanych przez PCMCIA – udostępnianych przez polskich operatorów? Czy to, że telefon stanowi modem pogarsza szybkość transmisji?

 • Tome99561

  program Pdanet jest darmowy i nie trzeba nic konfigurowac i da rade podec internet po kablu usb z pc wystarczy pobrac ten sam program na pc i sam sie łączy