iOS 4.3 zamieni Apple TV w konsolę do gier?

O tym, że na Apple TV będzie się dało instalować zewnętrzne aplikacje było wiadomo już dawano. Przecież właśnie do tego będzie służyła pamięć 8GB, która jest wbudowana w to urządzenie, a o której milczą specyfikacje techniczne. W najnowszej becie systemu iOS 4.3 dodatkowo odkryto kilka kluczy, których nazwy wybitnie świadczą o chęci dodania do Apple TV black funkcjonalności konsoli do gier. Bo jak inaczej odczytywać takie klucze systemowe jak „ATVGames” i „ATVThunder”.

Patrząc na poziom gier jakie mamy na iPada lub iPhone’a oraz na wydajność Apple TV oczywiście nie możemy się spodziewać, że Apple TV zastąpi PS3. Jednak mając iPhone’a lub iPoda touch jako kontroler (lub jakiś dedykowany bez wyświetlacza) spokojnie może konkurować z Wii. Jak nie raz już się przekonaliśmy nie siła procesorów tylko inwencja twórców decyduje o powodzeniu danej platformy. Na tą w AppStore nie możemy narzekać.

 • Rodney

  „spokojnie może konkurować z Wii”

  W teorii jak najbardziej, i chyba nawet wieksze mozliwosci graficzne by byly. W praktyce – juz widze te potluczone iPhone latajace po pokojach =)

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  Rodney: Pamiętasz pojawił się koncept i patent na coś w rodzaju iPhone’a tylko, że bez ekranu – taki Apple Moot (Thunder”) :)

 • Dj Qeter

  A ja se gram od dawna w MC2 z iphona na TV oczywiście dla wygody ukryłem joistik i przycisk shot z ekranu ale nadal funkcjonują tylko są niewidoczne. Oczywiście do dyspozycji mam samego iphona i kabelek TV i oczywiście telewizor najzwyklejszy.

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  Dj Qeter: To powiedz jeszcze, że masz JB :D

 • Pizdoliz

  Powiedzcie mi jaka istota ma czelność porównywać Apple TV do PS3 to jak porównać Fiata do Lexusa!
  Wstydz się Norbi.