iOS 5 GM!

iOS 5 GM i od razu Jailbreak tej wersji.
Startowałem nie było iOS 5GM, wylądowałem i jest.

Jest to build oznaczony jako 9A334, który możemy zainstalować na
– iPad 2 – baseband bez zmiany 04.11.08
– iPad
– iPhone 4 (GSM) –  baseband bez zmiany 04.11.08
– iPhone 4 (CDMA)
– iPhone 3GS
– iPod touch 4G
– iPod touch 3G

System w wersji GM działa poprawnie, szybko i stabilnie. Specjalnych różnić w stosunku do ostatniej bety nie zauważyłem. Jednak z tego co widzę tej wersji nie da się zainstalować poprzez Uaktualnienia z poziomu urządzenia. Nie da się również przeprowadzić aktualizacji z poziomu komputera musi być to instalacja na czysto poprzez iTunes 10.5 beta 7 w górę. Z tego co też widzę, to jest już możliwy JB tego softu za pomocą RedSnow 0.9.9 – oczywiście to jest Jailbreak na uwięzi.

Co ciekawe standardowo w tej wersji nie ma ustawień dla Modemu internetowego w przypadku korzystania z T-Mobile (Profil T-Mobile 11.0). Pocieszająca informacja jest taka, że można brakujące dane uzupełnić za pomocą iPhone Configuration Utility i wtedy modem się pojawia. Nie wiem jak jest w innych sieciach. Dobra wiadomość jest taka, że w przypadku korzystania z karty SIM sieci nie mającej oficjalnie iPhone’a, można ustawiania APN wprowadzić bezpośrednio z poziomu telefonu (w iOS 5 beta 7 był z tym problem).

PS. W komentarzach do poprzedniego wpisu pojawiło się sporo linków do pobrania tej wersji iOS 5. To wydanie GM tak jak i poprzednie nie wymaga po zainstalowaniu aktywacji poprzez konto deweloperskie.

 • Jim

  Polecam!

  Wszystkie 200 poprawek w iOS 5 GM.

  Przyjemnej lektury!

 • Jim
 • http://lukaszberlinski.pl Lookash

  Powiedzcie mi czy aktualizując iOS 4.3.5 do iOS 5 GM zmieni mi się baseband? Teraz mam 04.10.01 i rozumiem, że zaktualizuje mi go do 04.11.08?

  Póki co nie mam w iPhonie jailbreaka bo 4.3.5 nie da się złamać na stałe. Chciałbym jednak w 5ce już owego JB wykonać jak tylko pojawi się tak możliwość. Pytanie jedynie czy w moim przypadku aktualizacja do 5ki nie pokomplikuje mi czegoś pod względem późniejszego jb?

  PS w ogóle baseband ma cokolwiek wspólnego z jb? Czy jedynie ze zdejmowanie simlocka?

 • http://wojciechmajka@me.com Wojtas

  A jak wam się podoba iMessage?? ja się zakochałem w tej funkcji. dziś przez 2 godziny pisałem z kolegą za free. Super że to wprowadzili.

 • http://lukaszberlinski.pl Lookash

  Nie wiem jak w innych krajach Europy, ale u nas smsy nie są jakoś przeraźliwie drogie, a w większości po doładowaniu dostaje się jakieś pakiety. Sam pamiętam jak miałem Play Fresh to za każdym doładowaniem dostawałem jakieś kosmiczne ilości smsów w pakiecie, teraz w abonamencie podobnie mam ich od groma i jeszcze troche. Tak więc funkcja nie dla mnie. Poza tym druga osoba musi mieć też urządzenie z iOS, co u nas w kraju nie jest jakoś wielce dostępne/popularne.

 • Michał

  DLA TYCH, KTÓRZY MAJĄ PROBLEM Z HOTSPOT!!!

  iOS 5 GM

  1) KROK
  USTAWIENIA/OGÓLNE/WYZERUJ/WYZERUJ USTAWIENIA SIECIOWE

  2) USTAWIENIA/OGÓLNE/SIEĆ/HOTSPOT OSOBISTY/WŁ

  PO TYCH KROKACH HOTSPOT POWINIEN WRÓCIĆ NA SWOJE MIESJCE

  źródło: jakiś amerykański blog :)

 • pap smerf

  mi cos zapycha wifi, nie wiem czy to wina wysylania intensywnego na icloud, ale jak wlacze wifi to moment i nic nie moge otworzyc. po restarcie routeraz wraca do normy ale jak wlacze znowu wifi to zaraz wysyca mi lacze ;)

 • TkaS

  @Michał
  Dzięki i potwierdzam – reset ustawień sieciowych przywraca HOTSPOT :)

 • mat

  pomocy! próbowałem zainstalować nowe oprogramowanie na iphone’a 4 ale wyskakuje mi informacja „błąd 21” czy ktoś miał podobny problem?

 • Misiek

  tak ja tez miałem, a amsz wersje 10.5 beta 7?
  zapewne masz starszy itunes

 • b0b3rPL

  Czy tylko mi zniknęły ikony po pierwszej konfiguracji Cydii na ios5 GM? mam tylko widoczne aplikacje z appstore, wszystkie ikony z ustawieniami, wiadomościami, połączeniami zniknęły , nie pomaga restart. Generalnie nic nie działa wywala do springboardu. Wielokrotny restart oraz wygrywanie FW od nowa nie pomaga.
  iP 3GS BB 06.15.00

 • Pingback: iOS 5 !!! | Blog - iPod, iOS (iPad, iPhone, iPod touch, Apple TV) - informacje ...

 • Nalaz

  Panowie Zgralem wszystko zrobilem jailbreak iOS 5 GM a teraz nie moze przejsc etapu aktywacji Iphone…co mam zrobic z tym problemem?

 • Vonjur

  mam to samo dramat