iOS 6 i integracja z Facebook

Miałem napisać o tym już jakiś czas temu, ale jakoś jak zwykle czasu zabrakło. Chodzi o integrację iOS 6 z Facebookiem. Dziś mnie natchnęło po przeczytaniu na Facebookowym :) profilu Niebezpiecznika o tym, że niedawna podmiana głównych adresów mailowych w serwisie z tych własnych na te facebookowe dotyka także urządzeń z iOS 6 oraz Android. Podobno po synchronizacji kontaktów z Facebookiem potrafiły nadpisać się przy niektórych osobach właściwe adresy mail tymi przez nikogo nie używanym w domenie facebook.com. Mi coś takiego się nie przydarzyło, ale faktycznie przy wielu osobach jako pierwszy adres ustawił się ten z facebook.

Niestety synchronizacja kontaktów z FB jest w iOS 6 domyślnie włączona, czyli pod wpisaniu we właściwościach systemu swojego konta FB, porównuje on zawartość Twojej książki adresowej z tą na FB i dodaje nowe maile, avatary itp do pozycji w Twojej książki w iPhone. Niestety dodaje także zupełnie nowe kontakty, osób których nie znalazł lub nie potrafił powiązać. I tak powstaje nam Krzysztof Nowakowski oraz Krzysiek Nowakowski. Wkurzające jest to strasznie (sorki Krzysiek) bo takich kontaktów nie da się usunąć ręcznie. Jedyne co możemy zrobić to całkowicie skasować konto FB z iPhone’a lub zabronić mu synchronizacji i właśnie to radze zrobić. Możecie to zrobić wchodząc w Ustawienia ->Facebook i przewijając ekran na sam dół. Moim zdaniem powinno być to domyślnym ustawieniem.

15 Comments

 1. odbiegając troszeczkę od iOS 6, a wracając do 5. Czemu usunęli względem iOS4 opcję dwóch numerów komórek? Może być tylko jeden telefon komórkowy podany. To coś u mnie z telefonem jest nie tak czy serio są takie ograniczenia w 5?

 2. czyli to jednak u mnie jest jakiś problem. Hmm, dziwne. Ale dzięki za odpowiedź :)

 3. Mi też dublowało, więc w opcjach prywatności można również zabronić :~)

 4. opis mozna zmienic, wystarczy tapnąć na niego (dom, iPhone, komorka itp.)

 5. ale właśnie mając jedną komórkę to przy drugim numerze telefonu ta opcja mi znika. ;)

 6. dziwne, ale teraz działa. Hmm nie wiem co się namieszało w systemie ;) Może to wina synchronizacji z Exchange [G Accounts]? Nie ważne, już działa :)

 7. W aplikacji FB na Androidzie są 3 opcje dla synchronizacji kontaktów: wyłączona, synchronizacja z istniejącymi(dodaje zdjęcie, aktualny status itp. do obecnych kontaktów), synchronizuj wszystko(dodaje do kontaktów osoby z FB nawet jeśli ich wcześniej nie było).

 8. Problem nie dotyczy tylko użytkowników iPhona, Gizmodo podaje, że Androidowców też to dotknęło :)

 9. Zawsze to lepiej niż w iOS

 10. Polecam darmową apkę Smart Sync. Od dawna używam i ta integracja z fb nie jest z nią potrzebna. :)

 11. Macie też takie zamazane zdjęcia przy kontaktach po synchronizacji ? Co z tym zrobić ?

 12. @Norbi, a przy takich dwóch kontaktach (Krzysztof, Krzysiek) nie wystarczy ich zlinkowac z poziomu edycji kontaktu (Link Cards with …)?

 13. Można połączyć takie kontakty, edycja kontaktu, u dołu „połącz kontakt”.

 14. najlepsze jest to ze kazdy korzysta z sieci wifi , bo necik z sieci jest alb za maly albo za drogi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *