iOS 6 na dużych komputerach?

Wczoraj wieczorem napisałem na Twitterze:
„Skoro rok temu był OS X 10.7, w tym jest 10.8, za rok będzie 10.9 to znaczy, że na 2014 Apple szykuje nam bardzo dużą zmianę”. Po czym sobie pomyślałem, że pewnie w 2014 będzie już tylko jeden system operacyjny dla wszystkich produktów Apple i gdybym miał obstawiać czy to będzie iOS czy OS X to zdecydowanie więcej bym postawił przy szali z iOS.

Dosłownie chwilę potem trafiłem na informację z 9to5mac.com. Jeden z deweloperów Cody Cooper, znalazł w fragmentach iOS 6, a dokładniej w pliku altitude_manifest.xml z aplikacji Maps.app, odniesienia do sprzętów Intela. Konkretnie są to zapisy mówiące braku wsparcia dla niektórych elementów graficznych na niektórych kartach graficznych Intela. To oczywiście nie przesądza o tym, że iOS będzie dostępny dla komputerów Mac, ale pokazuje, że poszczególne aplikacje będą się unifikowały już teraz. Za dwa lata kto wie, może będziemy mieli jednego iOS dla iPada, iPhona’a i MacBooka.

 

6 Comments

  1. to oznacza tylko, że Maps będzie dostępna na OS X.
    Ja nie stanę ani przy IOS ani przy OS X. Wybieram New OS

  2. To nie mówi o niczym. Plik znajduje się w symulatorze iOS, więc równie dobrze może ograniczać się tylko i wyłącznie do prezentacji Maps.app w Xcode.

  3. Obyś nie miał racji. Urządzenia przenośne niech pozostaną urządzeniami przenośnymi, a komputer niech jest wydajny i służy do pracy.

  4. Apple porusza się w tym kierunku od chwili stworzenia iOS, proces zatacza okrąg co nie raz było wspominane na keynotach. Robią to co microsoft tylko że windows robi za szybko dzięki czemu przy becie win8 idzie łatwiej osobom z windows mobile niż użytkowników 7ki .

  5. no byloby gites miec baze programow z iOS na Macbook + te kombajny profesionalne programy pod Mac OS X

  6. A niech sobie robią co chcą – bo aktualne zmiany nie zadowalają mnie. Ten ekosystem jest fajny ale nie na tyle żebym rezygnował z funkcjonalności OSX na namiastkę zamkniętego mobilnego systemu, którego za każdym razem JBkuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *