iOS 7 – co nam przyniesie? co powinien przynieść?

Nie mamy jeszcze iOS 6.1, choć pewnie za chwilę będziemy mieć, a plotek o iOS 7 jest naprawdę bardzo dużo. To dziwne bo teoretycznie to zostało jeszcze około pół roku do prezentacji choćby wersji beta tego systemu. Dla przypomnienia beta iOS 6 pojawiła się w połowie czerwca, a system finalnie zawitał do nas w połowie września czyli UWAGA zaledwie niecałe 4 miesiące temu. W ciągu tych czterech miesięcy sporo się jednak zmieniło w Apple, kilku ludzi wyleciało z pracy i mówi się, że to właśnie system iOS 6 był przyczyną zmian personalnych. W tej chwili za interfejs użytkownika tego systemu odpowiedzialny jest Jonathan Ive, czyli człowiek, który odpowiada za wygląd wszystkiego co ma nadgryzione jabłko i trafia do sklepów. Teraz będzie miał też wpływ na to jak wygląda interfejs. To dobrze wróży bo ostatnimi czasy w iOS jaki w OS X mieszało się sporo stylów i tak naprawdę można było mieć wrażanie, że nikt nie panuje nad całością.
Właśnie uporządkowania interfejsu najbardziej oczekuję po nowym iOSie. Oczywiście chciałbym też zobaczyć nowe funkcje, mogli by wreszcie pozwolić developerom pisać widgety  czy wzorem iMessage informować do dostarczeniu zwykłego SMS ;) Nie chciałbym jednak aby ktoś ten system przeładował i zrobił z niego coś wyglądającego jak pseudo nakładka na Androida. W szczególności nie chciałbym aby ten system wyglądał tak jak ten koncept na filmie.

29 Comments

 1. śliczny <3

 2. Nie rozumiem po co zawracasz sobie głowę takimi konceptami :P

 3. Najbardziej brakuje mi w tym systemie czegoś a’la SBSettings…

 4. Akurat opcja włączenia BT i WiFi w centrum powiadomień jest super. Choć wsadzanie tam wszystkich opcji z ustawień to przesada. No i wyłaczenia iPhone dopiero po wpisaniu kodu też by się przydało.

 5. nie zawaracam – bardziej zwracam uwagę na to, że za wcześnie na pisanie o iOS 7

 6. Ja się bardzo cieszę, że iOS’em się zajmie Jony Ive. iOS już od iOS 5 zaczął brnąć w złą stronę. To prawda z tym pomieszaniem interfejsów. System jest bardzo niespójny. Poza tym na iOS 6.0.X jest mnóstwo bugów.
  Garageband ostatnio zaczął mi crashować przy każdym uruchomieniu (KERN_INVALID_ADDRESS) i już nie mogę się doczekać publikacji 6.1 GM (UDID iPada nie jest wpisane w program dev).

 7. Dlaczego? Chodzi o zabezpieczenie przeciwkradzieżowe, żeby można było go namierzyć? Czy o coś innego?

 8. A ja czekam na powrót do iOS… jestem chwilowo trzymany na iOSowym głodzie… Choć nie powiem Android na Intelu działa bardzo ładnie. I fajnie by było kiedyś zobaczyć iPhone’a z Intelkiem w środeczku. Jeszcze koncept Ubuntu For Android, tylko w stylu Apple byłoby fajne. Ale to tylko marzenia… A Apple na pewno znów nas czymś zaskoczy.

 9. Dokładnie o to. Jak muszę go wyłączyć, to i tak muszę wyjąć go z kieszeni i machnąć paluchem, więc dodatkowe 4 tapnięcia nie są uciążliwe, a za to jak mi „zniknie” telefon, to będę mógł go ognaleźć.

 10. Niestety, ten argument odpada. iPhone ma możliwość zresetowania go (albo wyłączenia) po naciśnięciu Home i Sleep/Wake na niecałe 10 sekund. Tego nie mogą zablokować.

 11. Piotr Rzepecki

  Wygląda ciekawie podobnie jak: http://www.macrumors.com/2012/12/22/auxo-shows-off-a-redesigned-ios-app-switcher/.
  Jest parę rzeczy, których brakuje jak pełna edycja numeru telefonu w aplikacji Telefon, a jedynie kopiuj / wklej…
  (niby nic, a cieszy).

 12. Oczywiście, resetuje się, ale po ponownym włączeniu od razu podłącza się do sieci komórkowej (bez potrzeby wpisywania PINu) i włącza GPS. Przed chwilą przetestowałem z Find my iPhone.

 13. Nie do końca. Można to zrobić tak, że telefon pozostaje wyłączony, a nie się restartuje.

 14. Zawsze można w DFU wprowadzić i wygrać system na czysto

 15. A testowaliście może już nowy system „lost mode” ? Ja jeszcze nie miałem okazji

 16. @Michał Jak?

  @Norbert No fakt. Na szczęście nie każdy amator „znalezionych” telefonów wie jak to zrobić.

 17. Trzeba odpuścić przyciski dokładnie w momencie, w którym ekran się wyłączy. Nawiasem. Jest dużo prostsza metoda. Można po prostu wyjąć kartę SIM ;)

 18. Widzisz, tego nie wiedziałem. Co do wyciągania SIM, to GPS chyba nadal działa mimo to.

 19. No dobra. Może i działa, ale jak ma wysłać informacje o lokalizacji do Apple bez zasięgu sieci?

 20. Marcin Dmochowski

  Jestem bardzo ciekaw co iOS7 przyniesie. Jeśli się nie poprawią, to będę sie mocno zastanawiał nad przesiadką na androida.

 21. I co z tego że można hardreset i DFU? Mało osób o tym wie, szczególnie dresów. Więc ta opcja by się bardzo przydała. Bo nawet dres rozpozna guzik do wyłączania, a gdy pokaże się pytanie o kod to już trudniej będzie.

 22. Racja. Jedyna nadzieja, to że bedzie przechodzić obok znanej sieci WiFi, ale jaki są szanse.:/

 23. To po co piszesz? ]:->

 24. Powiedziałbym, że niestety dość marne :p

 25. Gdzie ten 6.1GM??

 26. Zmiana domyślnych aplikacji.

  Jedna rzecz a jak zmieni całe postrzeganie na iOSa

 27. Ja powiem czego nie powinien przynieść – znamy historię iP3g który na 4.1 który działał okropnie i życzę chętnym na iOS7 by spotakała ich ta historia.
  iHate U

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *