iOS 7 już w trybie Jailbreak – tylko po co?

128711Zaczyna się robić coraz więcej szumu w około Jailbreaku iOS 7. Haker i developer piszący dla iOS Ryan Petrich umieścił na Twitterze zrzut ekranu na którym widzimy aplikację zewnętrzną zainstalowaną na iPodzie touch z iOS 7 i wyświetlającą komunikat o zbyt nowej wersji systemu. Podobno komunikat jest prawdziwy i faktycznie udało się mu wprowadzić iOS 7 w tryb Jailbreak.

Z drugiej strony znany haker P0sixninja również na Twitterze pisze, że nie lubi obecnych narzędzi do Jailbreaku i pracuje nad zupełnie nowym i dużo potężniejszym narzędziem o którym mówi #openjailbreak.

Ja zaś sobie zadaję pytanie po co zwykłemu użytkownikowi Jailbreak? Kiedyś był niezbędny bo najpierw iPhone pierwszej generacji nie działał bez niego w Polskich sieciach, potem nie było sklepu AppStore i jedyne programy można było wgrać właśnie dzięki JB. Jednak teraz? To jedynie narzędzie dla uber geeków tyle, że tacy to powinni raczej kupić coś z Androidem.

 • JebaczKoz

  Krystian, czy ty samodzielnie potrafisz myśleć? Odniosłem swoją wypowiedź do wcześniejszej, Michała Jankowskiego.

  Zdejmuj tam gdzie kupiłeś ajFona, proste! Jeśli dalej jesteś ułomny to skorzystać z usług internetowych, zapłacisz więcej ale efekt będzie ten sam.

 • Krystian

  Ułomny to jesteś Ty, skoro nie widzisz, że odpowiedziałem na Twój post, a nie Michała Jankowskiego.

 • Thorn

  Zazwyczaj się z Tobą nie zgadzałem i zawsze wydawało mi się, że teksty o niepotrzebności Jailbreaku piszesz pod publikę, by nabić sobie komentarze. Ale… Trzy tygodnie temu po 3 modelach iPhonów i 5 czy 6 latach przerzuciłem się na Nexusa 4 z Androidem… I kurcze, chyba masz więcej racji niż sądziłeś. W tej chwili telefon dostosowałem do swoich potrzeb idealnie – polskie literki w SMS? Już ich nie ma – zainstalowałem aplikację która je usuwa. Raporty doręczeń są fabrycznie. Inna tapeta na lockscreenie niż pod ikonkami? Kwestia doinstalowania programu… I tak dalej. Po tych kilku tygodniach odkryłem, że wszystko to co uwierało mnie w iPhonie i przez co nie mogłem żyć bez Jailbreaka dało się rozwiązać instalacją paru programów z marketu. A ja nawet nie mam zrobionego roota. Kiedy iPhone dorośnie do tego poziomu co Android pod względem personalizacji, jailbreak rzeczywiście przestanie być potrzebny. A na razie uber geekom polecam to samo co Ty – migrację na Androida :)

 • owca

  Nie, nie wkurza nas (a przynajmniej mnie), może dlatego, że zdjęcie (lub film) można podczas pisania maila załączyć bez problemu. Wystarczy przytrzymać palcem puste miejsce, w którym chcemy wstawić załącznik, a wyskoczy stosowny pasek poleceń.

 • Maciek

  Cydia zawalona jest wszelakim śmieciem.W większości to motywy podmieniające pliki .png w OS. Dreamboard nie działa tak dobrze jak alternatywne launchery z Google Play.System android jest łatwiejszy w modyfikowaniu i większość modów/tweaków można łatwo dopasować pod siebie. Jest masa aplikacji wykorzystująca dostęp do sprzetu żeby urozmaicić obsługę telefonu. Ale niestety nie jest wszystko takie piękne bo Google wykorzystując DalavikVM zabrało androidowi szanse na idealne działanie.
  Miałem do porównania miałem iPhona i iPoda touch teraz mam Xperię. Sprzęt z iOS jest fany ale zawiodłem się na nim…

 • IGor

  Raporty sms nie działają póki co na iphone 5, czy może się mylę..?

 • niupai

  tinyurl.com/l3cselt

 • JebaczKoz

  Wyraźnie mam „Krystian -> JebaczKoz „

 • Emil Wegrin

  Chciałbym, żeby tacy, jak Ty, mieli na przykład jaj na tyle, żeby pod swoimi komentarzami podpisywać się imieniem i nazwiskiem.

 • Greggi

  Zastanów się co piszesz… Szkoda serwera na takie bzdety…