iOS 9.1 beta 1

Wczoraj oprócz systemu iOS 9 w wersji GM pojawił się też system iOS 9.1 w wersji beta. To dość niespodziewane zagranie. Podobno dopiero w tej wersji jest pełne wsparcie dla funkcji 3D touch jaka pojawi się wraz z iPhone 6s. Czyżby więc właśnie z tą wersją softu miał wejść iPhone 6s do sprzedaży 25 września? Może jednak będzie z iOS 9.0 i bez 3D touch, które pojawi się nieco później. Na ten moment ciężko powiedzieć. W przypadku iPhone 6 praktycznie żadnych zmian nie widać. Nowa wersja to build 13B5110e z mocno zaktualizowanym basebandem 4.30.01 (iPhone 6). Jedyną nowością widoczną dla użytkownika jest 80 nowych ikon Emoji – teraz można np komuś pokazać „faka”. Niestety dobrze przypuszczacie, nie ma polskiego Siri.
System działa bardzo płynnie, a instalowałem go jako aktualizację do ostatniej wersji beta iOS 9. Wy zaś możecie go pobrać jako publiczną wersję beta ze strony beta.apple.com.

 • Bart

  Troche duzy przeskok softu na tak maly dodatek

 • deVon

  Sprytne to nowe oprogramowanie (9.1 beta 1), zapytało mnie czy może usunąć tymczasowo kilka aplikacji zwalniając miejsce by mógł się zainstalować z powodu niewystarczającej ilości pamięci na iPadzie a po instalacji systemu zainstaluje je na nowo, tak mnie zaskoczył tym pytaniem, że nie zdążyłem zrobić print screen :)

 • @winmaciek

  IMO na iPhone 5S działa zauważalnie żwawiej niż 9.0 GM. No i poprawili parę bugów.

 • rybak17

  Możesz dopisać udostępnienie News App dla UK i Australii. Dla nas bez znaczenia.

 • Ziupo

  iPad 2 sprawia wrażenie, ze szybciej działa Safari z kilkoma zakładkami.

  Poprzednio dłużej się uruchamiał i potrafił wywalić w trakcie przeglądania strony. Chociaż to może być spowodowane po prostu świeżym systemem.

 • Szymon Opończewski

  Nawet na tej becie iPhone 6 Plus chodzi tak se. Najgorsza jest ta skacząca animacja przy przełączaniu aplikacji. Czuję się jak na 4s z iOS 8 :/ Sprawdzałem zwykłą szóstkę i śmiga wszystko elegancko – jednak za słaby ten A8 na takie zabawy ze skalowaniem, jakie odchodzą na Plusie.

 • Ariel Tryka

  a jak zrobić update do 9.0 gM?

 • https://www.trylobit.pl/ Wojciech Błaszkowski

  iOS 9 na iPhone 4S – testował ktoś z Was może bety? Jak sobie radzą? Obawiam się, że będzie tak jak z przejściem na początkowe wydania iOS8 – czyli T O P O R N I E :(

 • Is3

  https://www.youtube.com/watch?v=gdumCHS_x9c

  Nie wygląda na szybszy niestety.
  Na 5S mi działa delikatnie wolniej + bateria o wiele słabiej działa.

 • Tomasz Morzuch

  Najgorsze jest to ze nie działa w ogóle archiwizacja iCloud od momentu instalacji iOS 9 public beta, nawet Apple nie ma na to sposobu.