iOS 9.1 beta 1

Wczoraj oprócz systemu iOS 9 w wersji GM pojawił się też system iOS 9.1 w wersji beta. To dość niespodziewane zagranie. Podobno dopiero w tej wersji jest pełne wsparcie dla funkcji 3D touch jaka pojawi się wraz z iPhone 6s. Czyżby więc właśnie z tą wersją softu miał wejść iPhone 6s do sprzedaży 25 września? Może jednak będzie z iOS 9.0 i bez 3D touch, które pojawi się nieco później. Na ten moment ciężko powiedzieć. W przypadku iPhone 6 praktycznie żadnych zmian nie widać. Nowa wersja to build 13B5110e z mocno zaktualizowanym basebandem 4.30.01 (iPhone 6). Jedyną nowością widoczną dla użytkownika jest 80 nowych ikon Emoji – teraz można np komuś pokazać „faka”. Niestety dobrze przypuszczacie, nie ma polskiego Siri.
System działa bardzo płynnie, a instalowałem go jako aktualizację do ostatniej wersji beta iOS 9. Wy zaś możecie go pobrać jako publiczną wersję beta ze strony beta.apple.com.

10 Comments

 1. Troche duzy przeskok softu na tak maly dodatek

 2. Sprytne to nowe oprogramowanie (9.1 beta 1), zapytało mnie czy może usunąć tymczasowo kilka aplikacji zwalniając miejsce by mógł się zainstalować z powodu niewystarczającej ilości pamięci na iPadzie a po instalacji systemu zainstaluje je na nowo, tak mnie zaskoczył tym pytaniem, że nie zdążyłem zrobić print screen :)

 3. IMO na iPhone 5S działa zauważalnie żwawiej niż 9.0 GM. No i poprawili parę bugów.

 4. Możesz dopisać udostępnienie News App dla UK i Australii. Dla nas bez znaczenia.

 5. iPad 2 sprawia wrażenie, ze szybciej działa Safari z kilkoma zakładkami.

  Poprzednio dłużej się uruchamiał i potrafił wywalić w trakcie przeglądania strony. Chociaż to może być spowodowane po prostu świeżym systemem.

 6. Szymon Opończewski

  Nawet na tej becie iPhone 6 Plus chodzi tak se. Najgorsza jest ta skacząca animacja przy przełączaniu aplikacji. Czuję się jak na 4s z iOS 8 :/ Sprawdzałem zwykłą szóstkę i śmiga wszystko elegancko – jednak za słaby ten A8 na takie zabawy ze skalowaniem, jakie odchodzą na Plusie.

 7. a jak zrobić update do 9.0 gM?

 8. iOS 9 na iPhone 4S – testował ktoś z Was może bety? Jak sobie radzą? Obawiam się, że będzie tak jak z przejściem na początkowe wydania iOS8 – czyli T O P O R N I E :(

 9. https://www.youtube.com/watch?v=gdumCHS_x9c

  Nie wygląda na szybszy niestety.
  Na 5S mi działa delikatnie wolniej + bateria o wiele słabiej działa.

 10. Najgorsze jest to ze nie działa w ogóle archiwizacja iCloud od momentu instalacji iOS 9 public beta, nawet Apple nie ma na to sposobu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *