iPad 2 – DONE

No proszę więc jest!!!!! – Cieńszy, Lżejszy, Szybszy czyli słowem, mamy iPada 2.

Wgląda identycznie jak to co widzieliśmy na przykładzie atrap, które pojawiały się już od jakiegoś czasu. Jest też nawet biały kolor, i jest też głośnik z tył – prawda, że ładny? Od początku mówiłem, że to najładniejsza cześć nowego iPada ;)

Co mamy jeszcze:
– będzie w Polsce już 25 marca, czyli tak jak na całym świecie oprócz USA, tam będzie później :), żartowałem tam będzie już 11 marca.
– ceny takie jak obecnie czyli w Polsce będą zaczynały się od 2 tys zł.
– nowy wygląd, teraz iPad 2 jest cieńszy o 5mm od obecnego modelu, w najgrubszym miejscu ma 8,8 mm.
– jest też lżejszy, teraz waży tylko 0,601 kg
– będzie 6 modeli, 3 z Wi-Fi i 3 z modułem 3G (oddzielnie dla GSM i oddzielnie dla CDMA)
– GPS w modelu z 3G, Kompas i żyroskop w obu
– pojemności pozostały bez zmian – 16, 32 i 64 GB
– całość zasilana dwurdzeniowym procesorem A5 taktowanym zegarem 1GHz
– prawdopodobnie 512 MB RAM.
– dwie kamery, przednia VGA, tylna 720p
– ekran bez zmian czyli 9,7 cala i roździałka 1024×768
– czas pracy na bateriach to pełnym obciążeniu 10 godzin
– wyjście HDMI przed oddzielny adapter Apple (działający także z iPhone 4, iPod touch 4G oraz iPad 1), przez ten adapter będziemy mogli na ekranie TV wyświetlać dokładnie to co widać na ekranie urządzenia i to w 1080p
– dźwięk Dolby Digital 5.1 surround przez oddzielny adapter Apple
– dostarczony z softem iOS 4.3
– do tego będziemy mieli iMovie oraz GarageBand dla iPada 2 jaki i również pierwszego.

Nie wiem Jak Wy – mi się podoba i kupię białego. Najfajniejszy ten głośnik :).
Słyszałem dziś głosy w mediach, że to bardziej iPad 1,5 niż dwa, bo wygląda tak samo (jak ma wyglądać, ma być okrągły?), bo procesor wolnym inni przecież mają dwa razy szybsze, bo nie ma złącz USB, USRE, ITP. Jednak na szczęście to rynek weryfikuje wszystko, a Apple z iPadem zgarnia 90% rynku tebletów. Czy trzeba więcej wyjaśnień. Ja powtórzę jeszcze raz, jest to bardzo fajnie skrojona nowa wersja. Z jednej strony przynosi nam bardzo dużo zmian, zachęcających do zakupu nowego modelu, z drugiej strony zmiany są na tyle wyważone, że poprzednia wersja nie staje się śmieciem i ciągle jest drugim (po iPad 2) najlepszym tabletem na rynku. Zgadzacie się prawda?

Tutaj możecie zobaczyć go na filmie:

 • solop

  Max znowu software`owe ograniczenie ale na szczeście mamy JB oby ktoś nad tym pomyślał szybko pomyślał bo adapterek do 4 idealny ;)

 • Marucins

  iPad 2 jest cieńszy nawet od iPhone 4 – a jak zabierzesz te table szkła z iP4 to telefon będzie cieńszy.

  **Norbi** darze cię szacunkiem, gdyż jesteś od początku mojej przygody z iGadgetami ale ty zmieniasz się… Wyczuwam obłęd. Popęd za kolejnymi „zabawkami” jakie podsuwa nam Apple.

  Nieważne że nie podobał ci się design iPhone 4 czy iPad’a 2 – zawsze znajdziesz wytłumaczenie że tak widocznie musi być, a to jednak dobrze bo to i tamto.

  Tak czy inaczej – wiem że będziesz miał to urządzenie. Czekam testu iPad 1 vs iPad 2 – aby sprawdzić te „it’s fast, time two.”

  ps. Staram się trzymać wypowiadanego zdania, nawet jak komuś zrobi to przykrość – takie jest moje zdanie, tak uważam (nie każdemu dogodzisz)

 • Rodney

  Marucins, obłęd to czuć w każdym Twoim komentarzu bo jakikolwiek wpis się tu nie pojawi to wpadasz ze swoimi negatywnymi komentarzami i ciągłą krytyką – czegokolwiek by Apple nie pokazało. 10 nowych funkcji – za mało, 25 – za mało, 150 – a po co tyle, itp. itd.

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  Marucins: Hola Hola, od początku mówiłem, że iPhone 4 mi się podoba.

 • Rafał

  Przereklamowany, powiększony iPhone, iPad ma ZERO zastosowania w praktyce, jest nieporęczny, i służy chyba tylko do lansu bo iPhona za mało widać^^ ale jak kto uważa.
  Moim zdaniem 100% lepszy jest MacBook Air albo niedługo debiutujący Acer Iconia (laptop z dwoma ekranami dotykowymi na Windows 7). Na te urządzenia jest chociaż szeroki wybór zaawansowanych programów, a nie ich okrojone wersje na iPada, i to jeszcze za tyle kasy, brud, smród i ubustwo^^

 • Kuras77

  @Rafał – na prawdę żal czytać takie wynurzenia frustrata, który myśli, że zna potrzeby wszystkich ludzi na świecie, ich preferencje oraz upodobania. Zdejmij klapki z oczu lub idź wyładuj negatywne emocje na siłownie.
  Moja dziewczyna (drobna istota) używa iPada codziennie studiując dwa kierunki wymagające wielu dokumentów, książek, szybkiego dostępu do informacji i netu – dziennikarstwo i prawo. iPad jest do tego idealny – mały, szybki, o długim działaniu. Nie będę się rozpisywał bo zadeklarowany anty-boy nigdy nie przyzna racji dopóki sam nie spróbuje – wiem to z własnego doświadczenia… ;)

 • Kuras77

  Zresztą jeśli to jest powiększony iPhone, który JEST UŻYTECZNY w praktyce to nie może zostać pozbawiony tej cechy tylko poprzez powiększenie urządzenia. Przeczysz sam sobie lub milionom użytkowników iPhona.

 • Maciek

  @Norbi – jednak czuje dyskomfort przy używaniu iPada nie ze względu na wolne działanie a właśnie ze względu na widoczne piksele.

 • Rafał

  @Kuras77 – napisalem, MOIM ZDANIEM, wiec nie znam potrzeb innych, sam korzystam z MacBok Air, a iPadem mialem okazje sie bawic przez kilka dni dlatego napisalem, wiekszy iPhone, tylko mniej poreczny… czemu uważam, że taki Air jest lepszy? programy do edycji dokumentów, filmów, muzyki na iPada są bardzo okrojone, multitasking Appla’a na iOS jest piekielnie słaby, Air ma większy wyświetlacz, wygodniej się pisze na klawiaturze, nie jestem uzależniony od iTunes store jak w przypadku iPad’a, a jak potrzebuje internet i nie mam WiFi dostępnego to zarzucam na iphonie MyWi 4.0 z cydii.

  A jeżli chodzi o to co napisałeś o użyteczności, której iPad niby nie traci przez swój rozmiar to chociażby na egzaminach/kolokfiach zawsze mam pierdyliard sciag na iphonie w PDF-ach, plikach doc, zdjęciach… spróbuj ściągać w ten sposób z iPada ;p A poza tym weź łaź z tym i uważaj na ten wyświetlacz ciągle, a taki Air ciągle złożony, przez co bezpieczniejszy na uszkodzenia, lekki i jak potrzebuje dać koledze jakiś film czy dokumenty podpinam pendriva i po sprawie ;p

 • Kuras77

  @Rafał, jak widać różni ludzie mają róże potrzeby i oczekiwania dlatego cieszmy się, że mamy wybór. Do Rzymu można dojechać różnymi drogami… ;)

 • Rafał

  @Kuras77 – prawda, co kto lubi :D

 • Pingback: Nothing found for Index Php Ciekawe-programy-z-appstore--czesc-107

 • Pingback: Keynote o iPad 3 oraz iOS 5 na początku lutego? | iPod.info.pl — iPod, iPad, iPhone