iPad 5 oraz iOS 7 zostaną pokazane 18 czerwca?

Według moich przewidywań iPad 5 lada moment powinien być nam pokazany. Jednak niestety na razie nic tego nie zapowiada, pojawiła się natomiast plotka podająca konkretną datę czyli 18 czerwca. Według tej plotki iPad 5 ma zostać pokazany podczas konferencji WWDC. Termin jest dość prawdopodobny bo ta konferencja zazwyczaj jest w tym okresie. WWDC to konferencja nastawiona na nowości software i od początku właśnie na tej konferencji były pokazywane kolejne odsłony systemu iOS. Jednak nie tylko, na WWDC10 mieliśmy np iPhone 4, a rok wcześniej iPhone 3GS. iPad na tej konferencji nigdy nie został pokazany ale nic nie stoi na przeszkodzie aby tym razem był.

Data 18 czerwca wygląda OK i pasuje mi też osobiście ma jednak dwa minusy. Pierwszy minus dla tej daty to dzień tygodnia – wtorek. WWDC zazwyczaj zaczynały się w poniedziałek. Drugi minus to miejsce, WWDC zazwyczaj odbywają się w Moscone Center, jednak ten termin jest już zajęty dla innego eventu. Wstępie nie planujcie sobie jednak nic na ten wtorkowy zapewne ciepły wieczór.

16 Comments

 1. Jeśli wierzyć plotkom, to nowy iPad przybierze kształty mini. Spotkał się ktoś z szacunkowym wyliczeniem, ile taki zwężony iPad mógłby ważyć?

 2. WWDC 2013 rozpocznie się 10 czerwca.

 3. Historia tego uczy. W 2012 rozpoczęło się 13 czerwca (pon) a w 2011 6 czerwca tez poniedziałek.

 4. Ja już mam mokro, a wy? Plotki plotki, ale mokro mam.

 5. Rzeźnik z Bullerbyn

  Zmień pieluche i spać .

 6. Rzeźnik z Bullerbyn

  Nie warzne ile jeżeli mini będzie z Retina ( pewne na 99%) to wyminiam 4 gen na mini

 7. Oby nie za szybko ten iPad 5 bo dopiero co żonie kupiłem czwórkę , a do tego po kilku minutach na retinie stwierdziła że już na swój 3GS nie spojrzy wiec … następne koszty w planach :)

 8. Norbi, mam pytanie, prośbe o poradę i z góry przepraszam, że robie off-a w tym temacie.

  Mam iPhone-a 4S z iOS-em 5.1.1 (9B206) ze zrobionym JB. Od jakichs 2 dni telefon zaczął zużywać baterię w tempie oszałamiającym, do tego się grzeje chociaż nie ma uruchomionych żadnych programów w tle, nic z tych rzeczy. O problemach z połączeniami już nie wspomnę. Przeczytałem gdzieś, że iOS 6.1.2 rozwiązuje problemy z baterią, zatem postanowiłem go zainstalować. Oczywiście wiem, że obowiązująca wersja nosi trójke na końcu no ale nie można jej jeszcze wprowadzić w JB a ten z kilku względów jest mi niezbędny. Ściągnąłem gotowego builda z http://appldnld.apple.com/iOS6.1/091-0926.20130215.DaTe4/iPhone4,1_6.1.2_10B146_Restore.ipsw i próbowałem zainstalować via iTunes, klikając klawisz „odtwórz” z wciśniętym SHIFT-em. Po wyborze builda iTunes miesza przez chwilę, po czym wywala się z komunikatem o błędzie 3194. Poszukałęm trochę i znalazłem zgrubne wyjaśnienie tego błędu opisywane jako „To urządzenie nie kwalifikuje się do żądanej kompilacji (czasami wyświetlany także jako „błąd 3194″)” (ciekawskich odsyłam po informacje tutaj: http://support.apple.com/kb/TS3694?viewlocale=pl_PL#error3194).
  No i tu się pojawia pytanie czy jeszcze czegoś mogę spróbowac na własną rękę? Chciałbym przed wydanie kupy kasy na „naprawę” iPhone’a wyeliminować tzw. oczywistości jak w/w. zmiana iOS-a. Czy jest jakis inny sposób na update iOS-a na wybraną przeze mnie wersję?
  Z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi/podpowiedzi – uprzejmie tez proszę o w miarę szybkie odpowiedzi – w piątek wyjeżdżam za granicę na kilkanaście dni i iPhone będzie mi tam potrzebny jak tlen :)

 9. Tak też zrobiłem, ale z tych emocji usnąć nie mogłem.

 10. Spróbuj stworzyć własnego builda, powinno się udać. Nie można polegać na wszystkich softach, które są do znalezienia w internecie :)

 11. Niestety nie umiem a trochę jestem w niedoczasie (wyjeżdżam za granicę) i nie mogę sie przekopywac przez sieć w poszukiwaniu instrukcji tworzenia builda. Trochę sie poddałem (zrezygnowałem z JB) i postanowiłem po prostu zrobić upgrade do wersji 6.1.3 ale tu czekała mnie następna niespodzianka… Telefon pobierał uaktualnienie po czym przełączył sie w tryb awaryjny z ekranem podłączenia do iTunes-a. Podłączyłem więc, pozwoliłem ściągnąć najnowsze oprogramowanie i przy instalowaniu iTunes wywalił sie z błędem 21… Próbowałem restartować kompa, resetować iPhone’a (Home Button + Power Button) podłączonego jak i niepodłączonego do iTunes.. Po resecie iPhone wraca do ekranu z podłączeniem do iTunes-a a po probie instalacji mam na ekranie jabłuszko. I tak w kółko. Można go jakos wyzerować? Zresetowac? Nawet do ustawień fabrycznych…

  Help?

 12. Profilaktycznie wgraj najnowsze iTunes i zmień USB. Wprowadź iPhone w tryb DFU:
  1. Podłącz iPhone do iTunes
  2. Wyłącz iPhone
  3. Trzymaj power przez 5sekund (pojawi się jabłuszko)
  4. Nie puszczajac power wcisnij home i trzymaj oba przez 10 sekund (zniknie jabłuszko)
  5. Na koniec nie puszczając home, puść power i trzymaj home póki iPhone nie pojawi sie w iTunes w trybie awaryjnym.
  Jesli iTunes widzi iPhone, a jego ekran jest cały czarny, znaczy, że telefon pomyślnie wszedł w tryb DFU.

  Następnie odtwórz. Wgrywanie softu z DFU w 90% przypadków pomaga :)

 13. Aha co do drugiego punktu. Nie pamiętam, czy w recovery mode jest czerwony pasek wyłącznika, jakby nie było to można zawsze wyłączyć telefon przytrzymując oba przyciski aż do momentu zgaszenia się ekranu. Zbyt długie ich przytrzymanie uruchomi telefon ponownie, wiec trzeba być czujnym.

 14. NIE da sie na 4S wgrac niepodpisywanego juz softu.

  Pozostaje obecnie dostepna wersja – 6.1.3

 15. Ja mam ipada 3generacji cellular i retina i żadnego mini nie potrzebuje…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *