iPad i iPhone początkowo będą miały różne wersje systemu operacyjnego?

iPad i iPhone będą miały początkowo różne wersje systemu operacyjnego?
Obecnie najnowsza wersja systemu operacyjnego w iPhonach i iPodach touch to iPhone OS 3.1.3. Pakiet SDK pozwalający na pisanie programów dla iPada zawiera natomiast symulator iPada i iPhone’a z systemem iPhone OS 3.2. Zagadką pozostaje jaki system będą miały wprowadzone, za niecały miesiąc do sprzedaży iPady.

Pierwszy możliwy scenariusz zakłada, że będzie to wersja 3.2, ale dostępna tylko dla iPada. iPhony i iPody touch nie doczekają się aktualizacji do tej wersji systemu. Na takie rozwiązanie wydaje się wskazywać brak developerskiej wersji systemu 3.2 dla iPhonów, te miały by być od razu być zaktualizowane do wersji iPhone 4.0 w okolicach czerwca tego roku. Natomiast wyrównanie wersji systemowych iPada i iPhone’a miało by nastąpić dopiero jesienią wraz z wersją iPhone OS 4.1. To scenariusz napisany przez www.loopinsight.com.

Można się też pokusić o scenariusz alternatywny, który zakłada, że iPhone OS 3.2 jest tylko “wirtualną” wersją dostępną jedynie w SDK. iPad pojawi się 3 kwietnia z systemem w wersji iPhone OS 4.0, a jednocześnie tego samego dnia pojawi się developerska wersja tego systemu dla iPhonów i iPodów touch. Tak tylko dla przypomnienia i poparcia tej tezy warto wspomnieć, że developerska wersja systemu iPhone OS 3.0 pojawiła się 17 marca 2009.

Oczywiście możliwe są też inne scenariusze :)n

Jakiej wersji systemu iPhone OS używacie
View Results