iPad i stacja dyskietek 3,5″

Tuż przed urlopem nie bardzo jest czas na pisanie na blogu – wszyscy zresztą i tak czekają już tylko na WWDC13 – 10 czerwca przypominam. Muszę jednak przyznać, że poniższy film bardzo mnie rozbawił. Ktoś wziął stację dyskietek 3,5″ ze złączem USB i podłączył do iPada poprzez iPad Camera Connection Kit. Teoretycznie nic nie powinno się stać, a okazuje się, że to działa i udaje się zaimportować zdjęcia ze stacji do iPada. Sprawdziłem to u siebie i faktycznie działa. Idealne rozwiązanie dla wszystkich posiadaczy aparatów cyfrowych Sony z serii Sony Digital Mavica MVC-FDXX :)
Dźwięk stacji czytającej trochę zużytą dyskietkę 3,5″ – bezcenny.

 • Misme

  A dlaczego miałoby nie działać? USB to USB…

 • http://www.facebook.com/profile.php?id=1713864972 Maciej Kurek

  Takie rzeczy pokazują że najnowsze urządzenia Apple oparte o iOS to nie zabawki do przeglądania zdjęć, grania i surfowania, ale to również coraz mniej okrojony komputer.
  Lightning daje wiele możliwości, do tego Bluetooth, Wi-Fi (AirPlay), magnesy w iPadzie kto wie jak zostaną wykorzystanie w nowej konstrukcji.
  Interakcje oraz możliwości iPada 1, jakie wtedy były aplikacje, a co mamy teraz. Przyszłość przyniesie nam taką moc i możliwości nie tylko do uruchamiania zaawansowanych gier i aplikacji, ale również małe rewolucje kiedy za kolejne 3 lata spojrzymy na iPada 1 to tak jak teraz widzimy pierwszego iPhone z iOS 1 ;) A może jeszcze więcej…. iOS X ;)

  Myślę że iOS zawsze będzie tym samym dla iPada i iPhone, ale w przyszłości myślę że iPad będzie coraz bardziej zaawansowanym urządzeniem mobilnym, czyli nie tylko przerośnięty iPod Touch.

 • Marucins

  Jak nei ma czym konkretnym coś zawsze znajdzie się aby móc pochwalić się przed kolega z Androidem..

 • http://www.facebook.com/Leesiuu Mateusz Leśniak

  ja nie potrzebuję się chwalić ;)
  PS. A druga strona czym może się pochwalić? – Patrz! Udało mi się zrestartować telefon!

 • UwielbiamSzarlotke

  Zawsze mozesz przeciez wyslac jakis plik przez Bluetooth`a albo przez NFC,o platnosci telefonem nie wspomne,prawda? Kontakty,tez bez problemu zgrasz z innego telefonu na iPhone,prawda? Bez instalacji iTunes ,albo innego oprogramowania wrzucisz na telefon kazdy dowolny plik,prawda? jednak sprzet z logo jablka jest taki swietny i tak ulatwia zycie,ze to cos niesamowitego… a moze na koniec fajnie byloby zwiekszyc dostepna pamiec w telefonie? aaa po co… moza przeciez wymienic na taki z wieksza pamiecia.. o 1000zl drozszy,ale za to nowy i nieporysowany:) Ta firma zna jednak wszystkie nasz potrzeby,wiedzialem!

 • Marucins

  Życie :)