iPad mini z ekranem 7″ cali powraca, w plotkach oczywiście

Dziś większość dużych serwisów informacyjnych i blogów o Apple powtórzyła informację, a może bardziej plotkę podaną przez Bloomberg. Serwis ten powołując się na swoje źródła donosi, że nowy mniejszy iPad ma być pokazany jeszcze w tym roku, a dokładnie w październiku, a salonach znaleźć się na start zakupowego okresu świątecznego. Nowy model Mini ma być wyposażony w mniejszy ekran o rozmiarze 7,85-calowy produkcji Sharp IGZO. Ekran ma mieć mniejszą rozdzielczość niż obecne ekrany jakie znajdziemy w iPadzie trzeciej generacji. Mam mieć też podobno niższa cenę oscylującą w okolicach 249-299$.

Czyli ma być to bezpośredni konkurent pokazanego kilka dni temu Nexusa 7. Pewnie zresztą właśnie jego prezentacja przyniosła okazję do odświeżenia plotek o mniejszym iPadzie. Dla przy pomnienia tylko napiszę, że prawie identyczne plotki mieliśmy już dwa lata temu. Mniejszy iPad miał być już w drodze do salonów :). Jeśli jeszcze nie dało się tego odczuć to oczywiście jestem bardziej niż sceptycznie nastawiony do tych plotek. Apple nie ma absolutnie żadnego interesu aby wchodzić w rynek tańszych, mniejszych tabletów na których marże będą niższe. Ma w ofercie iPada oraz iPada 2 w niższej cenie i to w zupełności wystarcza aby być liderem rynku. Jeśli przypadkiem  Nexus 7 zacznie zagrażać cenowo iPadowi to prędzej Apple jeszcze obniży cenę za iPada 2, w tej chwili to 399$ i myślę, że zejście jeszcze o 100$ nie będzie stanowiło większego problemu. To zdecydowanie prostsze dla firmy niż tworzenie jeszcze jednego urządzenia o kolejnym rozmiarze ekranu, nawet jeśli rozdzielczość miała by być taka jak w iPadzie 2. Dlatego moim zdaniem raczej nie ma szans na taką iRodzinkę jak widzicie na zdjęciu pochodzącym z www.ciccaresedesign.com.

PS. Mimo mojego sceptycyzmu odnośnie iPada mini, pewnie bym jednak chciał aby się pojawił. Dusza kolekcjonera łaknie nowych produktów :)

20 Comments

 1. Jeżeli miałby pojawić się mniejszy iPad to nie wierzę w to że będzie z”gorszych” elementów. To nie w stylu Apple. Dbałość o jakość to w tej firmie nr1. Czy to tylko plotka? Nie wiem. Zasadne jest powalczyć o rynek także pośredni. Natomiast nie sądzę aby było to kosztem jak już napisałem jakości. Gorszy ekran, podzespoły, etc.

  Myślę także iż Apple zdaje sobie sprawę z tego, że jak na razie między iPhonem 3,5′ a iPadem 9’7 jest luka którą można choć nie trzeba wypełnić. Myślę też że takie plotki oprócz podsycania atmosfery się skądś biorą.

  Ekonomicznie nieuzasadnione byłby oddać dziedzinę rynku skoro wśród większych tabletów tak dobrze się wiedzie. A skoro zaczynają się pojawiać mniejsze urządzenia to…

  No nic zobaczymy.

 2. PS. Mimo mojego sceptycyzmu odnośnie iPada mini, pewnie bym jednak chciał aby się pojawił. Dusza kolekcjonera łaknie nowych produktów :)

 3. A mi by taki iPad mini pasował,ja mam 2 a żonie bym kupił mini, ktorego mogłaby wsadzić do torebki,a wolałbym ipada od nexusa 7 :)

 4. Dokładnie, Apple zapewne przygląda się temu segmentowi rynku. Pomimo tego że mają ogromna przewagę na rynku jeśli chodzi o tablety to wypuszczenie mniejszego brata iPada wydawać się może dobrym pomysłem. Oczywiście trzeba przeprowadzić „rozeznanie” w tej kwestii ale iPad Mini mógł by być kolejnym hitem.

 5. Jak wspomniał Rafał powyżej, a oczym nawet nie pomyślałem, byłaby grupa osób pewnie zainteresowana mniejszą wersją iPad’a. I to wcale nie mała grupa.

 6. To może tak wszystkie plotki ożyją: iPhone mini 2,5″, iPhone 3,5″, iPhone HD 4″, iPad mini 7,85″ i iPad 9,5″ ?
  Apple już kiedyś próbowało dorównać innym pod względem ilości produktów na rynku, doprowadziło ich to bardzo blisko bankructwa, a Steve Jobs został wygwizdany gdy podczas Keynote nawiązał telekonferencję z Billem Gatesem i ogłosił IE na MacOS.

 7. Nie ma co się oszukiwać Nexus 7 na starcie już zabił kindle amazona . Solidny 7 calowy tablet zbudowany przez Asusa to nie jakaś randomowa firma . Jest realnym zagrożeniem dla Ipada pod względem ceny , ja im życzę jak najlepiej bo wtedy apple się tez ruszy , nigdy za wiele zdrowej konkurencji . A efekty już sąw postaci plotek .

 8. Niech Apple lepiej wymyśli coś rewolucyjnego bo ostatnio same nudy wieją na tej scenie

 9. zeby potem konkurencja mogla to kopiowac tylko?

 10. jesli Apple juz celuje w jakis produkt na rynku, to takze celuje w konkretna cene

  i tak – mamy cene iPhone 4S – 500funtow, iPad 3 – 400 funtow, iPad 2 – 330 funtow,

  jaka cena iPad 7″? 200funtow by zmietlo konkurencje w pyl

 11. No tak, po co ipada wymyślili, przecież tylko konkurencja zyskała na tym i sobie skopiowała pomysł… trzeba było schować go do szuflady zawczasu

 12. Rozpoczynając dzisiaj ten temat, a właściwe wkładając tylko kij w mrowisko, czuję się przywołana do tablicy żeby też wyrazić swoje zdanie na temat tego „światowego” problemu;.) Szczerze mówiąc mam to gdzieś czy będzie ten iPad mini czy też nie, bo jeśli będzie to i tak będzie „amazing” (w końcu to od Apple), a jeśli nie to i tak znajdziemy na to wytłumaczenie (nawet tu w komentarzach) ;). Apple jest dla mnie czasem tak zagadkową firmą (zarówno pozytywnie jak i negatywnie), że można się po nich spodziewać wszystkiego. Nie mam pojęcia czy nadal kierują się nadal polityką wprowadzoną przez Jobsa (wg którego 7″ to za mało), czy też robią rewolucję we własnym zakresie, bo tak naprawdę nic nie wiemy. Czas pokaże fakty.

 13. Jakoś nie przypominam sobie żeby apple za dużo wymyśliło samo coś

 14. Nie zawsze wygląd jest najważniejszy. Po co zmieniać iPhone’a skoro jak na razie jego kształt jest idealny i na czasie. Lepiej ingerować we wnętrze. Tak narodził się 4S i podejrzewam, że 5 za dużo nie będzie odbiegał kształtem, etc.

 15. No tak. Rozpętałaś burzę a teraz że Ci wszystko jedno. Zamiast wspomnieć że wspomożesz rynek tabletowy kupując 7′ jak tylko (jeżeli) się ukaże.

 16. Nie jestem fundacją charytatywną tylko świadomym konsumentem, który wie czego chce i kupuje to wtedy kiedy potrzebuje (mimo, że jestem kobietą – to się nie wyklucza);)

 17. „prędzej Apple jeszcze obniży cenę za iPada 2” bardzo trafna wypowiedź i mam nadzieję, że Apple nie będzie się rozdrabniało. Ja bym zostawił w sprzedaży 2 modele: iPad nowej generacji i iPad dwie generacje wstecz, czyli za rok iPad (4gen) i iPad 2, za 2 lata iPad (5gen) i iPad (3gen). Nie ma rozdrabniać produkcji. Apple zawsze szło własnymi ścieżkami (Click wheel, iPod, iPad). Wątpię, żeby Apple nagle zrezygnowało z bycia „tym pierwszym” i będzie goniło konkurencję (Kindle).

 18. Nikt tak naprawdę nie wie jaki sprzęt posiada Apple. Możliwe ze poprzednie plotki o mniejszym iPadzie były prawdziwe. Może przyszedł czas by to cacko pokazać.

 19. Coś jest na rzeczy: http://www.theverge.com/2012/8/18/3250693/photos-new-iphone-ipad-mini-dock-connectors-rumor/in/2790080 do czegoś te dwa złącza po lewej muszą być. Nowe złącze w iPadzie 3? Wpasują czarne lub białe do aluminiowej obudowy? Chyba jednak będzie ten mniejszy iPad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *