iPad trzeciej generacji – 25 godzin jako Hotspot

Firma AnandTech przeprowadziła bardzo fajny test. Uruchomili w nowym iPadzie funkcje Hotspot i sprawdzili przez jak długi czas będzie mógł iPad pracować w tym trybie na pojedynczym ładowaniu. Wyszło, że iPad trzeciej generacji udostępniający internet przez Wi-Fi potrafi to robić przez imponujące ponad 25 godzin. To zdecydowanie dłużej niż urządzenia typu MiFi robiące jako przenośne zasilane bateryjnie Hotspoty.

Niestety na razie u żadnego z polskich operatorów mających oficjalnie iPada w ofercie czyli T-Mobile oraz Orange nie można mieć działającej tej funkcji. Dzwonienie do BOK i próba uruchomienia nic nie daje, a działy techniczne milczą na temat daty uruchomienia tej funkcji. U innych operatorów da się wprowadzić ręcznie zmiany w konfiguracji APN i uruchomić tę funkcjonalność. Na pocieszenie dodam, że test zrobiony przez AnandTech był wykonany w sieci Verizon bo w AT&T też nie uruchomiło jeszcze tej funkcji.

36 Comments

 1. Ciekawe czy świecił od ciepła? :P

 2. Właśnie to samo mnie zastanawia, bo silnie pracujące moduły WLAN mogą na prawdę robić za dobra grzałki, gdzieś był filmik jak zdjęto z jakiegoś HTC programową blokadę na maksymalną liczbę podłączonych urządzeń w takim Hotspocie, efektem było spalenie telefonu.

 3.  wystarczy zmienić APN żeby móc włączyć hotspota ?

 4. Do tej pory aby włączyć hotspot trzeba było zrobić własną konfigurację w iPhone Configuration Utility, czy w nowym iPadzie już tak nie można?

 5. Sprawdzę dziś w domu i zmierzę temperature

 6. Próbowałem na wiele sposobów i nie udaje mi się

 7. To kiepsko. Sądzę, że wciąż wystąpi odpowiedni plik mobilconfig, tylko nie wiadomo co tam wpisać ;)

 8. a był tam słoń i super asfalt?

 9. Marcin Milewski

  Dziś przyszła do mnie moja trojeczka i mam problem-jak się zalogować do iboa w Tmobile? Próbowałem na wile sposobów i mimo iż SMS z hasłem przychodzi jako push to nie bardzo mam gdzie to hasło wpisać… Pomysły ?

 10. A ja w Play nie mogę zmienić APN dla modemu internetowego. Po prostu mi nie zapamiętuje wpisów. Pole pozostaje puste.

 11. Marcin jak otrzymać smsa jako push? Też nie mogę sie zalogować do iBOA bo smsy na iPada nie dochodzą.

 12. Igor Protasowicki

  A ja ciekaw jestem, ile w trakcie tych 25 godzin przesłał danych, i w jakiej sieci (3G/LTE) odbył się test. Bo co z tego, że był włączony przez 25 godzin, jeśli w nocy pewnie nikt z niego nie korzystał…

 13. Think Different
   

 14. Hmm, w moim 4s po włączeniu Hotspot śmiga aż miło. A sim-a mam z Orange. Czy jest jakaś różnica w działaniu tego na iPhonie i iPadzie?!?

 15. Marcin Milewski

  No właśnie to jest dziwne. SMS jako push przyszedł mi sam, ale tylko jak próbowałem zalogować się w tej trzeciej zakładce taktak/blueconnect na kartę, wpisałem nr tel, 4cyferki kodu puk i przyszedł SMS innym sposobem jak się loguje to nie przychodzi żaden sms

 16. Test był w sieci LTE, ile danych gdzieś wyczytałem, była odświezana cały czas strona

 17. „Niestety na razie u żadnego z polskich operatorów mających oficjalnie iPada w ofercie czyli T-Mobile oraz Orange nie można mieć działającej tej funkcji.”
  Nie zgadzam się z tym twierdzeniem. Mam internet w Play – karta włożona do New iPad i udostępnia na iPhone 4s. Sprawdziłem!
  Wygląda to tak – w ustawienia wchodzimy w dane sieci kom. – następnie ustawienia APN – w bocji Modem internetowy wpisujemy internet. Po chwili w ustawieniach pojawi się Hotspot osobisty. Wchodzimy w Hotspot osobisty włączamy (poniżej będzie wygenerowane hasło). Włączamy w iPhone WiFi, który znajduje sieć WiFi pojawi się nazwa naszego New iPada. Zaznaczamy i będziemy poproszeni o wpisanie hasła. Wpisujemy hasło, które wygenerował New iPad w Hotspot osobistym i wszystko hula! Sprawdzone, strony otwierają się i problemu nie ma.

 18. „Niestety na razie u żadnego z polskich operatorów mających oficjalnie iPada w ofercie czyli T-Mobile oraz Orange nie można mieć działającej tej funkcji.”Nie zgadzam się z tym twierdzeniem. Mam internet w Play – karta włożona do New iPad i udostępnia na iPhone 4s. Sprawdziłem!Wygląda to tak – w ustawienia wchodzimy w dane sieci kom. – następnie ustawienia APN – w bocji Modem internetowy wpisujemy internet. Po chwili w ustawieniach pojawi się Hotspot osobisty. Wchodzimy w Hotspot osobisty włączamy (poniżej będzie wygenerowane hasło). Włączamy w iPhone WiFi, który znajduje sieć WiFi pojawi się nazwa naszego New iPada. Zaznaczamy i będziemy poproszeni o wpisanie hasła. Wpisujemy hasło, które wygenerował New iPad w Hotspot osobistym i wszystko hula! Sprawdzone, strony otwierają się i problemu nie ma.

 19. Jur_me ale Play nie jest oficjalnym dystrybutorem urządzeń Apple. Ja też mam kartę z Play i mi modem w niej działa, ale iPad kupiłem w T-Mobile i tu w tym samym urządzeniu nie działa.

 20. Może to wina blokady simlock w T-Mobile. New iPad kupiłem iSpot i w nim działa. Kiedy połączę się w iPhone 4s po WiFi wyświetlają się „dwa połączone koła”. W iPhone wyłączyłem całkowicie wszystkie połączenia i zostawiłem tylko WiFi internet chodzi, strony się otwierają, a na iPad na górnym niebieskim pasku wyświetla „Hotspot osobisty: 1 połączenie”. Więc od czego to zależy?

 21. Ale na Karcie T-Mobile Ci działa?
  iPady nigdy nie mają blokady Simlock

 22. Niestety mam u operatora nie mającego w ofercie oficjalnie produktów Apple. To Play.

 23. Zrobiłem sobie jeszcze mały test na otwieranie stron na New iPad i iPhone 4s – karta play. Na iPhone strony otwierają się szybciej. Podobnie jest gdy iPhone połączony jest z iPadem przez hotspot osobisty strona na iPhone ładuje się również szybciej. Ale to taka mała zabawa.

 24. prosze o pomoc. Kupilem ipka 3gs w orange z mysla”o fajnie bede mial hotspot osobisty po wifi” a tu klops jest tylko bt i kabel. co robic omoze ktos? ;) dzieki

 25. Przeczytaj wyżej, piszą, że nie można. Ale spróbuj – ustawienia – ogólne – sieć włącz Dane sieci kom – sieć komórkowe dane ( Dane sieci komórkowej wpisz tam gdzie APN internet oraz na dole jest Modem internetowy wpisz w APN internet. Po wyjściu powinien pojawić się Hotspot osobisty. W play działa.

 26. no wlasnie nie mam APN ustawien ahhh

 27. jak ty to robisz ze masz tak wysoki page rank 5 O_o masakra bardzo wysoki najlepsze polskie strony torrentowe to 3, 4 niezle naprawde

 28. Mam więcej Torrentów :)

 29. Marcin Milewski

  Kurczy od początku jakieś problemy z ta trójka. Czy ktoś wie dlaczego mam zasięg tylko edge? W moim mieście jest hsdpa ale ja na ipadzie 3 mam edge w Tmobile … Wkurza mnie to strasznie tym bardziej ze kolega na ipadzie 2tez Tmobile ma 3G a ja tylko edga.

 30. sproboj swoja karte wsadzic do kolegi iPada i zobacz jak sprawa wyglada, u mnie w Krakowie na iPadzie 2 bylo ciagle 3G, na iPadzie 3 dosc czesto mam Edge, cholera wie czemu, mimo tego, ze na iPhonie 4S w tym samym momencie mam 3G

 31. http://support.apple.com/kb/HT3574?viewlocale=pl_PL&locale=pl_PL   na iPhonie 3gs nie ma hotspota przez wifi !! zobaczcie tabelke

 32. http://support.apple.com/kb/HT3574?viewlocale=pl_PL&locale=pl_PL a w naszych „starczych” 3gs hotspotu przez wifi nie ma … ;/

 33. Marcin Milewski

   Właśnie wróciłem z Poznania i tam miałem 3g – śmigało aż miło. Wróciłem do Świebodzina i znowu Edge, mimo że hsdpa jest 100% pokrycie w całym mieście. Wkurza mnie to. Chyba dzis skocze do T-mobile i ich zrypie.

 34. Ja w innej sprawie. Mam wykupiony abonament na cały rok w Eurosport Player i zmieniłem iPada na nowy. Nie moge odzyskac tę usługe. Co mam zrobic? Prosze o pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *