iPhone 4 CDMA rozebrany

Pierwsze iPhony 4 CDMA dla sieci Verizon trafiły już do użytkowników, w tym do www.ifixit.com. Oni swoim zwyczajem rozebrali go i znaleźli w środku kilka interesujących rzeczy. Głównym przedmiotem zainteresowań stał się chip odpowiedzialny za komunikację. Jest to Qualcomm MDM660 i pozwala on na obsługę połączeń zarówno w sieci CDMA jak i naszej rodzimej GSM. Oczywiście iPhone 4 CDMA nie da się wykorzystać w żaden sposób w naszych sieciach bo nie posiada on złącza na kartę SIM. Jeśli jednak podobny chip byłby wykorzystany w nowym iPadzie 2 lub iPhone 5 to spokojnie mogły by to być urządzenia dwu systemowe.

Inne zmiany to np zastosowanie innego silniczka do wibracji, dzięki czemu wibrowanie jest bardziej miękkie, inna osłona kamery, minimalnie mniejsza bateria, zmodyfikowane złącza słuchawek i docka, inne poprowadzenie złączy w środku czy też pojawienie się na płycie głównej złączy serwisowych. Bez zmian pozostał za to procesor i ilość pamięci RAM.

  • http://heli-photos.com MateuszL

    A co z antena? Jest inna lepsza, czy ta sama?

  • luigi

    no troszkę się różni… ale czy mi się wydaje? czy LCD z digitizerem są teraz na jednej taśmie? widać, że głównie górny osprzęt płyty głównej został przeprojektowany