iPhone 5/5s automat

Bissol for iPhone 2000 CalibreMuszę przyznać, że Bissol Calibre 2000 to jedno z oryginalniejszych akcesoriów dla iPhone’a jakie widziałem. Otóż proszę Państwa jest to zegarek z automatycznym naciągiem mocowany poprzez złącze lightning u dołu iPhone’a 5 lub 5s. Niczym w klasycznych zegarkach automatycznych mamy podgląd na działanie mechanizmu zegarka poprzez szafirowe szkła przykrywające mechanizm z przodu i z tyłu. Mechanizm Caliber 2000 jest oczywiście automatem z 40 godzinną rezerwą chodu, opartym na 20 kamieniach i powstał jak przystało na zegarek w Szwajcarii – choć już obudowa w Kanadzie. Obudowa wykonana jest z aluminium w kolorach pasujących do iPhone 5 i 5S czyli  Slate Gray, Space Gray, Złoty i Srebrny. Koszt tego zegarka to 1500$, ale firma ma też w ofercie połowę tańszy Caliber 788.

Uwielbiam iPhone’a oraz zegarki automatyczne, ale takie połączenie muszę przyznać jest dość szokujące i chyba bym się nie potrafił zdecydować na podłączenie takiego zegarka do swojego telefonu. Mam jednak dla firmy Bissol dobrą radę, niech wypuszczą wersję, która nadmiar energii produkowanej przez automatyczny mechanizm zamienia w prąd i w ten sposób ładuje nasz telefon. Technicznie jest to do wykonania, a rynek na takie rozwiązanie byłby zdecydowanie większy.

12 Comments

 1. Norbert, mógłbyś potwierdzić/zaprzeczyć i o ile możesz przeprowadzić własny test?
  http://gizmodo.com/the-iphone-5s-motion-sensors-are-totally-screwed-up-1440286727

 2. iPhone wygląda jak kiełbasa xD

 3. Ta przystawka jest zdecydowanie za krótka. Powinna, co najmniej, podwajać długość iPhona

 4. Czarna 5 nazywa się Black & Slate ;)

 5. „…opartym na 20 kamieniach…”
  jak dla mnie dwóch kamieni brakuje, jeden od dołu a drugim z góry

 6. Dziś mija druga rocznica śmiercie Steve Jobsa a u ciebie Norbercie ani słowa o tym ? Można by tak napisać co się zmieniło po jego odejściu, czy według ciebie jest lepiej – gorzej w Apple ?

 7. Dziś 2 lata bez Josa ;( [*]

 8. Planuję, ale jakoś nie mam weny :/

 9. U Norbiego nigdy nie ma takich problemow

 10. Wygasła mi wersja beta ios 7.0 :/ zapomniałem zrobic update teraz kaze mi aktywowac iphone ale nie moge ani wgrac nowego ios-a jest w stanie ktos mi pomoc ? k4be[malpa]desk[kropka]pl

 11. Dariusz Jabłoński

  Może ktoś napisać czy LTE będzie u nas działało na modelu 5S A1457?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *