iPhone 5/iPhone 6G to kopia…

Kilka dni temu przez różne serwisy przeleciały zdjęcia telefonu GooPhone i5 – macie je na dole. To dostępny już w sprzedaży chiński klon lub hmm protoplasta iPhone 5/iPhone 6G. Telefon ten wygląda prawie tak samo jak nowy iPhone którego znamy z przecieków. Działa jednak na systemie Android. Gdy kilka dni temu zdjęcia te pojawiły się w sieci to wszyscy się śmiali, że Chińczycy kopiują coś czego jeszcze nie ma. Tymczasem sam producent w tłumaczeniu dla www.cultofmac.com stawia sprawę zupełnie odwrotnie. Firma w swoim oświadczeniu pisze, że jeśli Apple wypuści podobnie wyglądającego iPhone’a to dostanie pozew o naruszenie patentów na taki wygląd, bo ten wygląd jest już przez nich opatentowany. Jednocześnie bardzo sugestywnie twierdzą, że oczywiście to ich telefon jest oryginalny, a wszystko co się pojawi po GooPhone i5 będzie oczywiście jego kopią.
Trudno im nie przyznać racji. Prawda?

31 Comments

 1. No i się doigrali. :-) Z drugiej strony, nie wiem czy GooPhone i5 nie narusza patentów Apple. Szykuje się kolejna wojna. :/

 2. patrząc na foty i znając Apple – producenci GooPhone nie mogli opatentować jego wyglądu, bo przecież to jest ewidentna zrzynka z iPhone’a 4. :)

 3. Haha nieźle. Ale myślę, że Apple ma patent na taki kształt. Patenty składa się przed produkcją przecież.

 4. dostaną pozew za iPhone’a 4. Na koszty sądowe ich nie będzie stać :)

 5. no to apple zapłaci chinolom nic nie znaczącą dla nich kwotę i po sprawie, a na swoich iphonach i tak zarobioną miliony

 6. w 90% jest to design iphone 4s wiec predzej chinczycy dostana pozew jak osmiela sie odezac w tej sprawie.

 7. Patrząc na różnice kiedy Apple posiadało swojego iPada a kiedy wypuścili iPada do sprzedaży myślę że Apple iPhone 6g miało w swojej kieszeni jeszcze przed wypuszczeniem iPhone 4. Także Kitajce niech uciekają.

 8. HAHA czyli te wszystkie przecieki byly fejkiem. Nie zdziwie sie jesli 5tka bedzie wygladac tak, jak miala wygladac przed premiera 4s. To znaczy ksztalk lezki

 9. Apple kupi tą firmę razem z ich patentem, a później wszyskich pracowników wyśle do pracy w fabryce Faxconu :))

 10. Kto mieczem wojuje od miecza ginie… ale pewnie są dwie strony medalu. Chińczycy jeśli już to opatentowali to cudo u siebie w kraju. Tym samym nie będzie przeszkód, aby wygrać sprawę u nich w sądzie. Apple albo uciszy ich dolarami, albo, gdy sprawa stanie się medialna, uruchomi swoją ogromną maszynę prawniczą. Oni już znajdą sposób.

  PS Nie zdziwiłbym się gdyby była niepisana umowa – takie prawo zwyczajowe – w Chinach, że żaden Chińczyk nie łamie patentów na terenie swojego kraju, jeśli nie dotyczą rodzimych produktów.

 11. I tak wiadomo że za wszystkim stoi Samsung… czyli Iphone odda to co im zabrało.!

 12. I tak Apple sobie z nimi poradzi!

 13. Ten telefon to przecież jedno wielkie naruszenie patentów Apple… Chociażby przycisk Home

 14. @Norbi

  jak myslisz bedzie szlo kupic iPhone jako preorder 12 wrzesnia?

 15. Czemu większość nowych tabletów i telefonów musi być podobne do jabłek?

 16. Ładny jest przynajmniej :)

 17. 12-tego niestety nie, ale 13-tego o 7.41 już będziesz mógł kupić. Człowieku wyluzuj…

 18. To ironia prawda? Chin nie ruszy nic nawet Apple. Przykładem może być kopia BMW X5, która jest tak łudząco podobna do oryginału, że gdy BMW pozwało Chińczyków o naruszenie patentów to przegrali sprawę w tamtejszym sądzie ponieważ osądzono, że przecież te dwa auta wyglądają całkowicie inaczej. Mimo, że to klony, podobnie było jeszcze z kilkoma autami.

 19. Moim zdaniem po prostu chcieli zaistnieć… i udało się im. Nie wierzę, że opatentowaliby coś takiego – przecież z przodu to klon iPhone’a, z tyłu prócz szarego elementu to samo, boki prócz innego koloru takie same. Ten telefon jest 10 razy bardziej podobny do iP niż jakikolwiek Samsung.

 20. Nareszcie ktoś pamięta „łezkę”.

 21. taaa… jakoś nikt nie zwróci temu producentowi uwagi, że z przodu i z boku wygląda identycznie jak prawie dwu letni iPhone 4, a różni się jedynie tyłem.
  W tej sytuacji wspominanie o jakimkolwiek pozywaniu do sądu wydaje się śmieszne.

 22. teraz opócz Samsunga jeszcze Chinczycy robią sobie dobrą reklamę kosztem Appla

 23. Jakiś cwaniak wykradł lub kupił papiery , jak będzie wyglądał nowy iPhone, a potem zbudował jakąś atrapę i kombinuje jak z tego zrobić biznes. Dobry żart, Apple zmiecie ich z powierzchni w parę sekund.

 24. to logo honeycomba – androida przeznaczonego na tablety…

 25. No przecież wiem – dziwne w tym sensie, że nie jest to logo Apple.

 26. fajny ten GooPhone i5 i pewnie ma microUSB

 27. Apple opatentowało okrągły przycisk lekko wklęsły?

 28. Sony i Brauna a nie Apple!

 29. U Apple? Toż oni patentują coś co już obecnie jest używana, o czym ty bredzisz?
  – slide to unlock
  – prostokąt z zaokrąglonymi bokami
  – wskaźnik myszki
  – itd…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *