iPhone 6 jednak z ekranem 4,7″?

iphone 6 4,7Rzućcie okiem na powyższe zdjęcie z www.nowhereelse.fr. Widzimy na nim fragment formy do obrabiarki CNC. Zdjęcie jest wyjątkowo dobrej jakości, a forma jest przewidziana podobno do iPhone’a 6 z ekranem 4,7″. Na drugim zdjęciu został w programie graficznym wstawiony model telefonu. Obok dla porównania mamy iPhone 4.
Jeśli faktycznie takiej wielkości byłby iPhone 6, to byłby szerszy od iPhone 5 o pół centymetra oraz wyższy o 1,5 cm. Ekran większy 0,7″ to dużo i mało jednocześnie. Jestem bardzo ciekaw do czego zostanie wykorz, stana ewentualna dodatkowa przestrzeń. Jeśli to będzie dodatkowy rządek ikonek, to większego sensu nie widzę. Prawdopodobnie pewnych szczegółów dowiemy się już 2 czerwca na WWDC14. Zostanie wtedy zaprezentowany iOS 8, czyli system z jakim iPhone 6 pojawi się na rynku.

 • Wiktor

  Chyba wyższy o 1,5cm a nie 15 :D

 • cyklopp

  Dla mnie moze byc, tyko zeby byl od razu dostepny jailbreak.

 • Lucas

  haha, a kiedyś był?

 • MDW2

  Napisz do Apple i zapytaj czy jaikbreak będzie dostępny w dniu premiery nowego urządzenia i systemu. :)

 • Lucas

  Nigdy jeszcze w nowym iOS nie pokazali wszystkiego do momentu prezentacji telefonu. Mam nadzieje, ze będzie to coś co skłoni mnie do zakupu nowego telefonu.

 • cyklopp

  Jaja sobie robie;)

 • http://geekday.pl/author/m.kurek/ Maciej Kurek

  Myślę że zmienią rozdzielczość, w sumie to ją podwoją i wprowadzą opcje skalowania jak w rMBP. To wszystko załatwi, ergonomię itd. Czyli po prostu wszystko automatycznie będzie większe, ale będzie możliwość wykorzystania przestrzeni w rozmiarze aplikacji oraz interfejsu do obecnej wielkości.
  Zostanie wersja C z 4″ ekranem i będzie wersja Pro z 4,7″ do której nikt nikogo nie zmusza, bo przecież jest iPhone 4″ i nie będzie płaczu. Już widzieliśmy ekrany o ponad 600 PPI więc podwojenie jest na chwilę obecną możliwe, to droższy iPhone więc koszta ekranu wejdą w cenę. Tak to widzę. To ma sens, a Apple nie robi tego co nie ma sensu, lub nadaje temu sens czyli to jak sie boisz 5 ikonek w poziomie może nie będzie, a jeśli będzie to na pewno nie tak shitnie rozwiązane jak po Jailbreaku.

 • P Dampc

  Większe PPi to więcej zmarnowanej mocy obliczeniowej, co za tym idzie baterii do wersji z 4,7 apple zmusi tych co wolą 4 calowe bo pewnie 6C to będzie 5s opakowana w plastik, czyli kupa.

 • WiktorStaskiewicz

  No nie :(

 • deVon

  Przy takiej wielkosci, byłby to po prostu powiększony iPhone 5s, nie tylko większy wyswietlacz ale tez większe ramki zakładając ze miałby być to ekran 4.7 cala, no ale to tylko ploty, na dodatek ze strony na ktorej jest duzo „ciekawych” informacji.

 • phhh

  No i prosze. Nie trzeba bylo dlugo czekac i mamy, cytuje:

  „Co Ty mówisz? Skąd wiemy, człowieku sama plotki”

  Ty tez bazujesz na plotkach i to normalne.

  No dobra to juz bez zlosliwosci. Co moga zrobic na wiekszym ekranie? Hmm. Albo dodaja kolejny rzad ikonek, bo rozdzielczosci nie ma sensu zwiekszac, lbo powieksza je proporcjonalnie do ekranu, albo tak jak na iPadzie zwieksza odstepy miedzy ikonami.

 • reff

  A niby do czego ta forma? Do wtryskiwania plastku? Przeciez iPhone powstaje przez frezowanie CNC z bryly aluminium.

 • deVon

  No i to własnie jest tył nowego iPhona po wstępnej obróbce CNC a nie forma do jego wytworzenia :) widzisz napis „Back” na spodzie? Będzie kuloodporny większe sróby po bokach i tafla zbrojonego szkła grubośći kilku cm z przodu. A tam gdzie wkleili iPhona bedzie miejsce na płytę główna, to specjalna wersja militarna o wadze kilku kilogramów.

 • Dariusz D.

  Ale malkontenci wieszczący, że 4″ jest idealne będą musieli się przesiąść na większy Pro bo nie będą przecież używać serii C :)

 • http://geekday.pl/author/m.kurek/ Maciej Kurek

  Jak się rozpłaczą na cały internet tak jak teraz wszyscy Androidowcy, Windows Phoniarze i inni którzy wymuszają rynkowo przez swoich klientów że większy ekran to mus, to może Apple zrobi iPhone’a 4″ w metalowej obudowie żeby wyglądał jak większy brat ;)

 • Robert

  Pytałem, odpowiedzieli …everything is possible…