iPhone 6G będzie miał kartę nano-SIM?

iPhone 4 to był chyba pierwszy telefon z kartą micro-SIM, początkowo takich kart nasi operatorzy nie mieli więc bawiliśmy się w nożyczkowe wycinanki. Zabawę przetrenowałem sobie jeszcze przed wyjazdem po iPhone 4 w dniu jego premiery. Mając taką umiejętność miałem swoje 5 minut sławy pod salonem Apple, pożyczonymi nożyczkami sprawnie dorobiłem karty do przynajmniej kilkunastu iPhonów 4. Karty micro-SIM nadal nie są jakoś bardzo popularne, a już jest jeszcze mniejszy standard nano-SIM. Standard ten został zatwierdzony przez ETSI (Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych) chyba jakoś miesiąc temu. Nowe karty są aż o 40 procent mniejsze od micro-SIM mając wymiary tylko 12,3 x 8,8 milimetra i grubość0,67 mm. Nowa karta ciągle jest jednak kompatybilna ze zwykłymi kartami mini-SIM czyli nadal będą możliwe wycinanki i stosowanie adapterów. Za tym standardem mocno lobbowało Apple, przeciwstawiając go innemu lansowanemu przez Nokię oraz RIM, który ostatecznie przegrał.

Ciekawy news związany  tymi kartami podał dziś 9to5mac.com powołując się na Financial Times. Podobno mimo, że na rynku nie ma żadnego telefonu na karty nano-SIM, europejscy operatorzy już zamówili miliony sztuk kart w nowym formacie. Czyli ewidentnie szykują się na premierę jakiegoś urządzenia z tymi kartami. Nietrudno się domyśleć, że najprawdopodobniej chodzi o Apple i iPhone szóstej generacji. Wcale bym się nie obraził, gdybym mógł swoją obecną kartę mini-SIM przyciętą do rozmiarów miro-SIM, mógł wymienić na nano-SIM jeszcze przed wyjazdem po zakup nowego iPhone. Oczywiście pod warunkiem, że nowy iPhone będzie w ogóle miał złącze właśnie na nano-SIM

4 Comments

  1. ja krece – przycielem swoja karte SIM normalnego rozmiaru, do rozmiaru micro-SIM jaki ma iPhone 4, gdzie juz same zlote styki prawie zostaly – to gdzie ja ja jeszcze bardzie przytne?!

    Pytanie: czy z przycietymi tymi zlotymi blaszkami karty SIM – bedzie ona dzialac?

  2. Tak, te po bokach nie są do niczego potrzebne.

  3. „Wcale bym się nie obraził, gdybym mógł swoją obecną kartę mini-SIM przyciętą do rozmiarów miro-SIM, mógł wymienić na nano-SIM jeszcze przed wyjazdem po zakup nowego iPhone.”

    E tam będziesz wymieniał, przytnie się drugi raz i będzie git :D

  4. tinyurl.com/cyk9xz2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *