iPhone jako ekstremalna kamera

Kamery typu GoPro czyli bardzo wytrzymałe i mogące rejestrować obraz w ekstremalnych warunkach są bardzo popularne. Sam myślałem o zakupie takiej i zainstalowaniu na rowerze lub na kasku. Znajomi z kolei instalują podobne na samochodach w celu nakręcenia ujęć z zewnątrz w czasie jazdy. Niestety sama taka kamera jest dość to toporna w użytkowaniu. iPhone 4S lub iPod touch 4G są zdecydowanie bardziej przyjazne i moim zdaniem kręcą lepsze filmy , ale są mniej odporne.

I tu jest miejsce dla gadżetów o których ostatnio prawie nie piszę. Ten nosi nazwę Optrix XD. Jest to obudowa na iPoda touch 4G lub iPhone 4/4S, która zmienia go w bardzo wytrzymałą kamerę do ekstremalnego używania. Oczywiście razem z obudową dostarczany jest uchwyt umożliwiający instalację takiej kamery na kasku, kierownicy czy na drzwiach samochodu. Nasze urządzenie w takiej obudowie jest bezpieczne i chronione przed upadkami, zmoczeniem przez deszcz itp. Jednocześnie ciągle możemy dotykowo obsługiwać naszego iPhone’a. Producent tej obudowy udostępnia także program z AppStore Optrix Videopro (7,99 euro), który ułatwia kręcenie filmów i dodaje na nich np informację o przeciążeniach czy o aktualnej szybkości.

Gadżet świetny, ale ma swoje wady, pierwszy do cena, 99$ to niemało bo to 1/3 ceny kamery GoPro. Druga wada to spora wielkość iPhone’a w takiej obudowie, może to trochę dziwnie na kasku wygadać. Gdyby jednak producent dodał jeszcze wodoodporność do dajmy na to 10m to od razu klikam Add to Cart.

Zdjęcie pochodzi z maxborgesagency.com.

6 Comments

 1. Przepraszam za offtopic ale, mialbym takie pytanie do specjalistow

  – mam iPhone 3Gs i ekran wariuje – naczy sie „klikaja” sie same z siebie losowa aplikacje, i wogole jakby losowe klikanie wszedzie
  czy to wina hardware czy software?

  Z gory Dziekuje za pomoc.

 2. A ja mam wątpliwość co do Twojego zdania…
  „Niestety sama taka kamera jest dość to toporna w użytkowaniu. iPhone 4S
  lub iPod touch 4G są zdecydowanie bardziej przyjazne i moim zdaniem
  kręcą lepsze filmy , ale są mniej odporne”

  Jako, że miałem do czynienia z GoPro – jestem przekonany, że kręci on o wiele lepszy film (do jazdy na rowerze/motocyklu) niż iPhone.
  Mam 4s.. i jakość jest super – ale nie dorównuje GoPro.

  Spróbuj faktycznie przejechać się po lesie z GoPro a później z iPhonem 4s.. zobaczysz różnice :)

 3. kup nowego, nie ten dzial

 4. a moze ktos inny sie zna?

  Tak tylko szukam pomocy gdzie sie da

 5. I należy podkreślić ze gopro nagrywa 60kl/s to w ogóle inna bajka niż 4s

 6. Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne. Jeśli problem ciągle występuje to może być coś z układem dotykowym i możliwe że potrzebna będzie zmiana digitizera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *