iPhone nano już w styczniu 2009?

Bardzo możliwe, że zbliżające się targi Macworld w San Francisco (5 styczeń) mogą nam przynieść większe nowości niż się spodziewamy.
Za sprawą iDealsChina wraca bowiem temat iPhone’a nano. W tym serwisie który opublikował jakiś czas temu jako pierwszy potwierdzony potem wygląd iPoda nano 4G teraz można znaleźć renderingi pokazujące iPhone nano.
Miałby on być bardzo podobny do obecnego modelu 3G ale po prostu mniejszy w każdym z wymiarów. Mimo mniejszego rozmiaru wyświetlacza jego rozdzielczość pozostanie bez zmian dzięki czemu wszystkie aplikacje będą na nim działały bez zmian.
Renderingi pokazujące wygląd domniemanego iPhone nano pochodzą od producent akcesoriów XSKN. Może być w tym ziarnko prawdy jak wiemy z doświadczenia zazwyczaj informacje o nowym produkcie Apple wypływają właśnie od producentów akcesoriów.
[nggallery id=284]

 • Pingback: Jest szansa na iPhone nano w styczniu - Applemania.pl

 • mi6

  Do takiego iPhone nano trzeba będzie mieć nano paluszki do pisania mailików i esemesików ;-)

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  mi6: Bez przesady nie jest tak mały

 • Lolipop

  „Mimo mniejszego rozmiaru wyświetlacza jego rozdzielczość pozostanie bez zmian dzięki czemu wszystkie aplikacje będą na nim działały bez zmian.”

  a myślałem, że napiszesz:

  Mimo mniejszego rozmiaru wyświetlacza jego rozdzielczość pozostanie bez zmian dzięki czemu obraz stanie się ostrzejszy (chociaż nie bardziej szczegółowy).

 • kondrat

  To jest software’owo nie mozliwe. Mniejszy ekran= mniejsza rozdzielczość czyli bedzie problem z istniejącymi aplikacjami na nano. To pomniejszenie też z nikąd się nie wzięło i tych samych bebechów na pewno nie ma.

  To co powyżej pisałem z założeniem, że apple nie chce wielkich strat. Jakby oszaleli to:

  oddzielna wersja appstore dla nano :P

 • Venom

  Kondrat: A niby czemu niemożliwe. Oprogramowanie będzie to samo tylko odpowiednio zmodyfikowane pod względem rozdzielczości więc nie ma problemu.

 • http://imsn.pl masssu

  Hmm bardzo ciekawe ale po co taki mały ?

 • http://dirtchamber.wordpress.com KrisP

  Nie widzę zbytnio sensu w istnieniu takiej wersji iPhone’a. Grubość niech zmniejszą i powinni być ludzie zadowoleni. Mniejszy ekran = mniejszy komfort pracy = częściej zoomować trzeba w Safari :P

  Niech się lepiej przywróceniem do życia MacMini zajmują :) Na Macworld mogliby ogłosić coś ciekawego bo mój PC zajmuje zdecydowanie za dużo miejsca obok MacBook’a (big tower Chieftec – ktoś chce kupić? :P)

 • Bassofonic

  chej moze ktos mi podac nazwe tego programu co wykreowal iphona nano ?

 • Pingback: Bez Jobsa na ostatnim MacWorld z Apple