iPhonowe nowości od Griffin Technology

Griffin Technology mój ulubiony producent akcesoriów do iPodów i iPhonów pokazał na targach Apple Expo w Paryżu dwa nowe gadżety dla iPhone’a.

[singlepic=1360,80,80,,right]Pierwszy z nich przeznaczony dla iPhone’a i iPhone’a 3G to AirCurve. Jest podstawka pod te telefony wykonana z przeźroczystego poliwęglanu. Podstawka spełnia rolę akustycznego wzmacniacza. Wewnątrz podstawy są specjalne zaprojektowane kanały dźwiękowe które maja za zadanie wzmacniać dźwięk z wbudowanego w iPhone głośnika nie wykorzystując przy tym żadnej elektroniki.
Nie wiem jak brzmi ten akustyczny wzmacniacz, wygląda jednak doskonale. iPhone umieszczony w stacji może się ładować i synchronizować z komputerem.
Ta podstawka będzie kosztowała około 45 zł (19,99$) i będzie dostępny już w przyszłym miesiącu.

[singlepic=1361,80,80,,right]Kolejny gadżet to Clarifi czyli pokrowiec tym razem tylko na iPhone’a 3G. Pokrowiec posiada jedną specjalną funkcjonalność która go wyróżnia na tle innych podobnych konstrukcji. Na tylnej ściance w miejscu „obiektywu” od aparatu fotograficznego zamontowana jest dodatkowa przesuwana soczewka. Po nasunięciu jej na obiektyw, telefonem będzie można robić ostre zdjęcia z dużo mniejszej odległości od fotografowanego obiektu niż to ma miejsce seryjnie.
Obudowa Clarifi będzie dostępna również w październiku w cenie około 80 zł (34,99$).