iPod Classic czy iPod Video

iPod Classic Vintage 5G Flash EditionDominik Łada posiada iPoda, którego faktycznie można mu pozazdrościć. Uwielbiam takie projekty, ten nie ograniczył się do włożenia zamiany dysku na kardę SD, w tym iPodzie zmieniło się dużo więcej.

MacLife po bardziej dokładnej analizie mojego przypadku i stwierdzeniu zdecydowanie większych uszkodzeń niż ta jedna, widoczna gołym okiem, przepalona wiązka, zdecydował się wymienić całą płytę główną z jakiegoś innego „padniętego” iPoda. Okazało się, że nie ma absolutnie żadnych problemów, aby „dawcą” był model nowszy o dwie generacje. Wszystko pasowało – ekran, przyciski, złącza, kółko zostało z mojego starego iPoda.

Przeczytajcie całość na iMagazine.

 • mat

  Ja mam takiego samego, tylko z CF 64gb i w obidowie U2. Touchwheel z 5,5G nie działa zamiennie z 6G Trzeba przekładać elektronikę.

 • Jakub

  Dlaczego się nic nie zmieniło? Po iPod Video/Classic osiągnął juz tyle ile miał, był dopracowany do perfekcji jeśli chodzi o ergonomię, a dobrych rzeczy się nie zmienia. Tutaj widać właśnie obecność Steve’a – wypuścili na rynek tak dobry model, ze nie ma co w nim zmienić, ma wszystko, czego może żądać od niego potencjalny użytkownik tego modelu.

 • Danek

  Wg mnie trochę frajerstwo, bo classici mają gorszą jakość dźwięku. Dlatego też ipody 5(,5)G są moimi ulubionymi ;)

 • rybak17

  Na forum mp3store.pl robią większe ingerencje w postaci modyfikacji w płytę główna i poprawieniu dźwięku.

  Pomysł fajny ale kosztowny.

 • rybak17

  Starsze iPody (mam 3rd) mają jeszcze lepszą jakość dźwięku, nie mają nałożonej blokady głośności przez UE i szybko się synchronizują przez FireWire :)

  Z tego co wiem to jeszcze iPoda Photo da się synchronizować prze FW a nowsze to już tylko USB 2.0.

 • rybak17

  Nie zmieniło się bo już nie da się na tym zarobić.

  Apple spokojnie mogło by wydać mniejszego i lżejszego iPoda Classic 500GB z lepszym ekranem i interface a nawet iOS. Wbudowany transmiter FM, BT, WIFi też obecnie nie było by problemem.
  Jeżeli chodzi o jakość dźwięku to też jest co poprawić.

  Tylko po co jak sprzedają iPhony i iTunes Radio?

 • Bart

  Ja takie cos niedluge bede robil w iPod 4th gen – sęk w tym ze to U2 Special Edition i rece beda mi drzaly robiac to by nic nieschrzanic :/

 • rybak17

  4th fajniejszy od 5/5.5G/6G :)

 • Wielki Elektronik

  Pimp my iPod :)))
  Ale z drugiej strony to nie ma sie czym podniecac. To nie rocket science tylko zwykla wymiana dysku i zmiana obudowy…

 • Bart

  to zalezy – tylnia „blacha” w 4th ladniejsza – za to w tym 4th przod to okropny

  Jak dla mnie to 6th najladniejszy :) – aluminium na przodzie w dodatku cienszy :)