iPod z którego można dzwonić / iPhone z dotykowym kółkiem

Jobs już w 2005 roku bał się, że iPody zostaną wyparte przez telefony z funkcją odtwarzacza muzyki, mimo, że to był najlepszy rok dla iPoda. Chwilę potem pojawił się nawet efekt współpracy Motoroli z Apple czyli telefon telefon Rokr E1. Podobno Steve go nienawidził i postanowił wtedy zbudować swój własny telefon. Pierwsze próby czyli projekt Apple P1, kierowany przez Tony Fadella (ojca iPoda), bazowały na iPodzie nano. Próbowano wykorzystać kółko nawigacyjne do wybierania numerów, ale nie sprawdzało się i skoncentrowano się projekcie P2 (tutaj wszystkie wariacje na jego temat). Co ciekawe potem Steve sobie zażartował z prototypu bazującego na iPodzie i pokazał coś podobnego na prezentacji pierwszego iPhone’a – jak wciśniecie Play na filmie powyżej to Wam się pojawi. Swoją drogą jak nie oglądaliście tej prezentacji to warto obejrzeć całą bo jest genialna. Dlaczego o tym wspominam? Otóż w AppStore pojawiła się klawiatura Click Wheel Keyboard, jest darmowa wiec możecie się przekonać jakby wyglądało używanie takiego iPhone’a – dzięki Steve za zabicie tego projektu bo łatwo by nie było, ale trochę sentymentu jest.
click wheel keyboard

 • Bart

  Ja jeszcze dorzuce dziwne porownanie – w UK

  Cena poprzedniej generacji iPod touch 4th gen 64GB – cena jakos £120
  Cena iPhone 4S 64GB….. £120

  oba w pudelkach w dobrym stanie :)

  I jak to rozumiec? :)

  Moim zdaniem iPod’y nadal trzymaja sie dobrze – widac to po ich cenach (nie wspominam juz o antykach jak i edycjach specjalnych) np. ostatnio moj ulubiony touch 1st gen 32GB – jak na za to ze na pudelku jest John Lennon + jakos £30-40 do ceny :)

  Albo kupywalem iPod photo 60GB – za £20 – bo w aukcji tylko sam on byl pokazany – babka mowi – czy ma sobie wyrzucic pudelko – a ta z wykrzyknikami do niej – ZE NIE!!! Bo te pudelko to wiecej warte od tego iPod’a :D

  Oczywiscie sa czesto cyrki ktorych nie rozumiem z tymi iPod’ami – np. przychodzi do mnie touch 1st gen 16GB za ekhm – £16.11 w pudelku John Lennon – bo (niby) ugrzazl w recovery mode – podlaczam do Mac Air i….. dziala jak nowka (bateria itp.)

  Albo po jutrze mam akcje w Apple Store – z iPod video 80GB – dluga historia – dzwiek dziala tylko po przycisnieciu prawego dolnego rogu iPod – powoluje sie na manufacture fault – bo procesor niedolutowany – tony wpisow na stronie Apple sa o tym. Ciekawe czy mi dadza classic 160GB (bo wedlug Apple to on jest Vintage – a za tym ciagnie sie dlugi cyrograf) :)

 • Rzeźnik z Bulerbyn

  No troche dziewne że nie traca na popularności przez spotify i inne programy do streamowania .

 • Bart

  Moglbym powiedzec ze nie kazdy ma WiFi wszedzie – ale nie powiem :D

 • Rzeźnik z Bulerbyn

  Dlatego telefony są lepsze :)

 • Franky Stallar

  W sumie szkoda, że Apple położyło już iPody

 • Rafał

  Gdyby Apple zrobiło iPhone na bazie iPoda, zapewne odniósłby podobny sukces do nokiii 7280. Pisanie literka po literce jest jeszcze gorsze, niż na klawiaturze numerycznej.