iTunes 11.0.3 z nowym miniodtwarzaczem

Zrzut ekranu 2013-05-16 o 21.30.52W aktualizacjach systemowych lub na www.itunes.com znajdziecie dziś iTunes 11.0.3 zmiana w numeracji może niewielka, ale zmian w programie kilka i to dość istotnych. Oficjalna lista przedstawiona przez Apple wygląda tak:

– Nowy miniodtwarzacz. Miniodtwarzacz zawiera teraz nowy, atrakcyjny widok z okładką albumu, a także wbudowany pasek postępu.
– Ulepszony widok utworów. Okładka albumu może być teraz wyświetlana w widoku utworów.
– Albumy wielopłytowe. Albumy wielopłytowe są teraz wyświetlane jako jeden album

Nowa wersja miniodtwarzacza jest naprawdę fajna i miła dla oka, chętnie jej będę używał jeśli już będę używał iTunes bo ostatnio raczej streaminguję muzykę. Z rzeczy nie wymienionych w oficjalnej liście zmian mamy np. nową zakładkę „Uaktualnienia” w bibliotece programów i wreszcie poprawne wyświetlanie w pełnym rozmiarze na ekranach 13 i 11 cali.

18 Comments

 1. Nie mam iTunes, nie mam kompa. I tak już od 3 lat…i jakoś żyje ;)

 2. hmm – myślisz, że nas to interesuje w kontekście nowej wersji iTunes?

 3. Maciej Winiarski

  Jeszcze nie instalowałem, ale bardzo cieszę się z ostatniej wymienionej funkcji. W końcu!

 4. W kwestii iTunesa w Polsce może kroi się jakieś nasilenie (czy może raczej rozpoczęcie jako takie) działań marketingowych sklepu? W Radiu ZET od poniedziałku o 22:00 jest nowa audycja iTunes Express, omawiane są światowe i nasze polskie listy przebojów z iTunes Music Store, a na radiozet.pl w momencie startu audycji można łapnąć kody na 2 darmowe piosenki. Do tego cała strona radia została zintegrowana z iTunesem i np. przy info o aktualnie granej w radiu piosence jest odnośnik do jej zakupu w iT. ;o Jakoś nie chce mi się wierzyć, że to wszystko z inicjatywy zetki, tym bardziej, że używają bezpośrednio marki iTunes w nazwie audycji.

 5. kroi się to, że będą ceny w zł

 6. Czy nowy iTunes wyświetla się tak jak na zdjęciu w tekście? Bo u mnie jest tak jak było taki mini mini iTunes z małą ikonką albumu.

 7. O łał… :O For real? To byłby przełom, którego ten sklep u nas najbardziej potrzebuje. Pomijając już trochę bardziej regionalne podejście i może wreszcie cholerną polonizację.

 8. Nie chce wyjść na gramatycznego nazistę, ale nie wiem czy nie lepiej brzmi „streamuję” :)

 9. Mała uwaga: ten nowy widok mini odtwarzacza nie ma żadnych gradientów, połysków itd.
  Czyżby ta aktualizacja iTunes była zapowiedzią nowego „flat designu” Apple?

 10. To kliknij na tę ikonkę albumu a stanie się światłość :)

 11. … streaminguje muzyke …
  Uwielbiam (ironicznie) k…a, tego typu wpisy. Czy nie mozna wpisac po prostu: strumieniuje muzyki lub: slucham muzyki strumieniowej. Jejku jest bardzo ladny zamiennik slowa „stream” w jezyku polskim.

 12. Serdeczne dzięki. Stała sie światłość!
  I wygląda to całkiem przyjemnie.

 13. Masz rację – będę używał strumieniuje

 14. Wyświetlanie aplikacji chyba na każdym ekranie zostało poprawione. Wcześniej na 22-calowym monitorze (16:10), iTunes uciekał minimalnie poza ekran, teraz jest wszystko w porządku.

 15. Mogliby jeszcze dodać przycisk do listy utworów danej płyty, jak to jest w iPhone czy iPodzie Touch albo po 2-krotnym kliknieciu w okładkę by się okładka odwracała jak w iphonie … to by było idealne XD

 16. Nagle CoverSutra przestała mi być potrzebna :)

 17. Nowy miniodtwarzacz jest bardziej płaski i przypomina aplikację podcasty. Możliwe, że os x 10.9 także będzie przpominał iOS 7.

 18. ja chcę cover flow!!!1!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *