Jailbreak iOS 5.0 na Apple TV black 2G + zgodny aTV Flash

FireCore wydał narzędzie do Jailbreaku na uwięzi Apple TV black z softem iOS 5.0 czyli wewnętrznie 5.1. Seas0nPass 0.8.3 możecie pobrać z  Seas0nPass.com. Jailbreak jest tylko dla pierwszego Apple TV blacka czyli tego o rozdzielczości 720p. Najnowsze Apple TV nie jest obsługiwane i nie wiadomo kiedy będzie.

Jak zrobić JB na uwięzi:
1. Podłączamy Apple TV do kompa kablem Micro USB
2. Pobieramy nowego Seas0nPass Mac lub Windows.
3. Uruchamiamy Seas0nPass i klikamy na przycisk Create IPSW – program zacznie pobieranie najnowszego softu
4. Jak pojawi się na ekranie monit to wciskamy na pilocie na raz przyciski Menu i Play na 7 sekund, co wprowadzi Apple TV w DFU
5. W pewnym momencie mignie nam okno iTunes nie robimy nic tylko czekamy na zakończenie procesu. Niestety czasem ten punkt zawodzi i trzeba samemu odtworzyć Apple TV z softem stworzonym przez Seas0nPass. W tym celu klikamy Odtwórz w iTunes z wciśniętym ALTem na Mac lub Shift na Windows i wybieramy plik z softem który pojawił się nam w okienku na ekranie.

Teraz musimy uruchomić Apple TV w trybie JB. W tym celu odłączamy Apple TV i udajemy się z nim i komputerem do telewizora a potem:

1. Uruchamiamy Seas0nPass i wybieramy „Boot Tethered”
2. Gdy pojawi się monit, podłącz AppleTV do komputera poprzez USB, poczekaj na szybkie miganie diody i podłącz zasilanie, a następnie wciśnij na pilocie Menu i Play na 7 sekund
3. Jak Seas0nPass skończy działanie odłącz kabel Micro USB i podłącz HDMI.
4. Teraz możemy zainstalować zaktualizowany pakiet aTV Flash (black) do wersji 1.4.1, który jest zgodny z interfejsem nowego systemu operacyjnego dla Apple TV. W tym celu pobieramy producenta i klikamy na ikonę aTV Flash (black)  i postępujemy zgodnie z zaleceniami instalatora. W tej wersji działają poprawnie następujące pluginy:
Couch Surfer, Last.fm, Maintenance, Media Player, NitoTV, RSS Feeds, Weather

19 Comments

 1. wiadomo cos o jailbreak’u nowego ipada (3gen) ??

 2. U mnie nie działa. Dobrze, że jest narzędzie do przywracania oryginału.
  Czekam aż Norbert przetestuje i może coś podpowie.

 3. Szkoda ze nie obsluguje aTV 3G

 4. Norbi – chcesz mnie do grobu wpedzic!!?? Juz myslalem ze trwaly JB 5.1 dla iPad 2 i iPhone 4

  P.S. Norbi – kiedy news o trwalym JB 5.1?

 5. Cześć,

  czy będzie opcja aby uruchomić xbmc w najbliższym czasie?
  czy jest możliwość wykonania downgrade bez plików shsh ? 

  jest możliwość żeby odpalić wtyczkę weebTV ktora działa na xbmc lub podobną na nowym sofcie z tym JB?

  Pozdrawiam

 6. witajcie, proszę o pomoc w mojej kwestii. Kupiłem używany Atv2 z wersją systemu 4.4.4 (3330), oczywiście pierwszą rzeczą jaką chciałem zrobić to jailbreak ale wyskakuje mi komunikat „this device isn’t eligible for the requested build”. Przeczytałem że jest to efekt braku podpisu cyfrowego dla starszych wersji firmware. Co trzeba zrobić aby jailbreak się udał i żebym mógł zainstalować xbmc?  Proszę o pomoc.

 7. Robić na uwięzi z 5.0 i czekać na trwały

 8. czyli upgrage?

 9. Sorki za pytanie… ale cóż da mi Jailbreak do Apple TV ?
  Pzdr Beata

 10. Operacja przebiegła u mnie pomyślnie, ale … na iPhone  aplikacja „Remote” (ta apple’owska) przestała mi widzieć AppleTV. Działa tylko Biblioteka (?)

 11. … chociaż dostrzegam pewne rysy na tym 5.0.
  Mianowicie, przeglądałem (przez jakieś pół godziny) zdjęcia z udostępnionego dysku i w pewnym momencie zaczął mi wyskakiwać komunikat „Ostrzeżenie o braku pamięci. Twoje urządzenie posiada mało wolnej pamięci”. Na poprzedniej wersji iOS’a i aTV Flasha nigdy nie miałem takiej sytuacji. 

 12. to o czym pisza tutaj wszyscy :)

 13. a moglbys jutro?

 14. Witam, 
  A ja mam poblem poniewaz robie wszystko tak jak napisano powyzej malo tego mam komunikat ze wszystko przebieglo pomysle a wciaz nadal nie ma JB, czy ktos moze spotkal sie juz z takimi objawami?

 15. Witam mam pytanko mam taki problem ze gdy dochodzę do 4 punktu w którym mam wprowadzić Apple tv w dfu robię tak jak jest napisane przez 7sekund i dupa już robiłem tak chyba z godzinę i nic proszę o pomoc

 16. Krzysztof Borsuk

  a jak to odwrocic? czyli usunac jb z apple tv2?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *