TaiG 2.2.0 czyli Jailbreak iOS 8.4

Jakoś zapomniałem o tym napisać w dniu wczorajszym, a to naprawdę szybkie zagranie. W dosłownie kilka minut po wydaniu iOS 8.4 twórcy narzędzia TaiG wypuścili nową wersję potrafiącą wykonać trwały Jailbreak nowego systemu. Widać Apple nie załatało dziur, które zostały przez nich odkryte w wersjach beta. TaiG jest kompatybilny z wszystkimi urządzeniami które mogą zainstalować system iOS 8.4.

TaiG 2.20 dostępny jest aktualnie tylko dla systemu Windows, ale jeśli chcecie zrobić Jailbreak to bez problemu działa na maszynach wirtualnych uruchomionych pod OS X. Przed przystąpieniem  do Jailbreaku warto zrobić kopię zapasową oraz koniecznie wyłączyć kod blokady ekranu oraz Znajdź mój iPhone. Potem wystarczy już tylko nacisnąć Start i poczekać.  Oczywiście po procesie Jailbreaku możecie włączyć i kod blokady ekranu oraz Znajdź mój iPhone.

Mam do Was pytanie do czego używacie aktualnie Jailbreaku? Ja jedyne zastosowanie widzę w Apple TV do którego Jailbreaku nie ma.

 • Ja

  XBMC i wtyczka weebtv na ipadzie, jak dla mnie to tylko do tego jest potrzebny

 • Jerry

  JB używam by lepiej zabezpieczyć telefon. Brzmi śmiesznie, ale to prawda. Aplikacje BioProtect, dzięki któremu niepowołana osoba nie wyłączy iPhone’a czy 3G bez mojej zgody (w razie kradzieży czy zgubienia). Druga aplikacja iCaughtU Pro zrobi zdjęcie każdemu kto choć raz źle wpisze kod blokady. To zdjęcie od razu wysyłane jest na mój adres e-mail wraz z dokładnym adresem i informacjami na temat stanu baterii telefonu itp. Cenię też sobie Activator dzięki któremu automatycznie uruchamia mi się spotify, gdy iPhone połączy się poprzez bluetooth z moim radiem samochodowym. F.lux czy inne przydatne dodatki także odgrywają dużą rolę. Jednym słowem JB zawsze spoko.

 • WhiteShadow

  Używam jednej jedynej funkcji – activatora. Bardzo wygodne jest dla mnie włączanie danych komórkowych przesunięciem status baru w lewo a GPSa w prawo. Przydałaby się konfiguracja toggli w Control Center. Jakoś Apple ma tę funkcjonalność głęboko gdzieś.

 • huczas

  a hard reset też nie zadziała? mam na myśli przytrzymanie power+home aż nastąpi reset po kilku sekundach?

 • trytytka

  Jest potrzebny np. do tego żeby ułomna aplikacja Zdjęcia poprawnie wyświetlała animowane gify…
  Albo żeby można było dodawać załączniki bezpośrednio z domyślnej aplikacji.
  A także do tego, by siatka folderów miała np. układ 4×4, a nie 9 apek na krzyż

 • Jerry

  Zadziała, ale telefon automatycznie się uruchamia. Nie ma mowy o wyłączeniu.

 • dmr

  Activator, Programmable SMS, Tage, CCSettings, Copic, Remote Messages, Mikoto, Movie Box, XBMC to są moje top tweak’i ale można by wymieniać i wymieniać. Nie od dziś wiadomo, że Apple nowe features’y iOS’a bierze prosto z tweaków JB – i oby tak dalej, może kiedyś nie będę potrzebował JB, choć jest to mało prawdopodobne.

 • Wojtek Burda

  No to ja też nie będę oryginalny :) bo u mnie CCSettings oczywiście, Activator, i coś, bez czego nie funkcjonuję po rozpieszczeniu skalibrowanymi monitorami – f.lux [to POWINNO być u każdego z wrażliwych na kolor :) ]
  Auxo kupione do sys 6, teraz niby zbędne ale je lubię, Kupiłem Legacy Edition
  Do tego coś, co będzie w sys 9 wreszcie, czyli ShowCase i SwipeSelecion (kupione Pro) oraz iKeywi, też płatne.
  A na staruszku z A5- NoSlowAnimation pomaga wizualnie przyspieszyć :)
  Z ciekawości: DetailedBatteryUsage, dla wygody i przeciw „missclick’om” – NoVoiceMail na iP

 • Marucins

  Przyznam się że przez to że iOS jest tak dziurawy i sp*erdzielony (co chwilę coś wypływa i bardzo słabo działa) a szybkie aktualizowanie jest zawsze bardzo wymagane to porzuciłem JB.
  Żałuję tego. Z drugiej strony obecnie słuchawkę wykorzystuję wyłącznie do słuchania muzyki, podcastów, czytania stron www (wku*wia mnie ciągłe przeładowywanie oraz felerne dodatkowe klawiatury) i oczywiście dzwonienia i SMSowania.
  Nie gra na tym złomie.

 • cpu

  A jak wyglada aktualizacja z jb 8.1.3? Bede musial wszystko zrobic od nowa czy aplikacje ktore mam z cydii i oficjalne zostana?

 • Radek Puma Jurzysta

  Ja zaś dostaję takie cudo:
  http://jurzysta.pl/Przechwytywanie.PNG
  i nic nie pomaga. Restartowałem iTunes, restartowałem iUrzadzenia, wyłaczałem wszystko, jak w instrukcji i lipa. Jakies pomysły?

 • FABER

  a moze cos na temat:
  http://www.downloadpangu.org/pangu-9-download.html

  – prosze o info

 • http://www.download.net.pl/ Michał Majchrzycki

  jest już jailbreak iOS 9 – sprawdź na download.net.pl. Zamieściliśmy cały poradnik, jak krok po kroku zrobi jailbreak iOS 9.0.1, iOS 9.0.2 i nowszych.