Jawbone na Pebble

Od dłuższego czasu chodzi za mną kupienie jednej z wersji opaski Jawbone UP – najchętniej 24. Tak naprawdę to nie wiem dlaczego jeszcze tego nie zrobiłem, może właśnie dlatego, że chciałbym 24, a w Polsce oficjalnie jeszcze do niedawna jej nie było. Jednak od kilku dni, a dokładniej od daty premiery firmware 2.6 dla Pebble mam ku temu mniej powodów. Jawbone wypuściło bowiem oficjalną aplikację (watchface) dla Pebble. Aplikacja robi dokładnie to samo co opaska Jawbone UP, monitoruje nasze kroki oraz sen. Synchronizuje się przy tym z oficjalną aplikacją UP. Aplikacja (watchface) na Pebble ma możliwość wyboru jednego z trzech wyglądów tarczy oraz pokazuje tygodniowe statystyki. Oczywiście, co jest możliwe od firmware 2.6, działa w tle, czyli możemy mieć na zegarku uruchomioną inną tarczę, a aplikacja Jawbone i tak będzie działała w tle i synchronizowała się z aplikacją na iPhone.
Od czasu wydania nowego firmware dla Pebble praktycznie nie zdejmuję z ręki swojego Steela i coraz bardziej nie mogę się doczekać Apple Watch. Swoją drogą to ciekawy ruch Jawbone, taka (darmowa) aplikacja na urządzenie innej firmy, do tego niewiele droższe, a o większych możliwościach niż ich opaska, to trochę woda na młyn konkurencji. Bardzo chciałbym wiedzieć co nimi kierowało.

 • http://maclifestyle.pl/ Maciej Buchert

  A ja czekam na moją UP24 :) powinna być jutro :D

 • Mac Mar

  Mi tylko monitoruje kroki jak zrobić aby monitorowało sen

 • Rafał

  Jakoś mi do gustu przypadła apka o nazwie „Misfit” działa w tle i nie tylko zlicza kroki ale również monitoruje nasz sen. :) Ciekawi mnie jakich watchface używacie na codzień ? u mnie najczęściej jest ustawione watchface „Yweatcher”

 • Piotrek Kornatowski

  a jak to cudo z apką UP połączyć? zainstalowałem i jest opcja wyboru tylko ich opaski a nie pebbla :/

 • http://www.ipod.info.pl/ Norbert Cała

  Instalujesz ta Appke UP by Jawbone by Jawbone
  https://appsto.re/pl/8LlN2.i
  I logujesz sie w niej
  Dodajesz swoje konto w konfiguracji Jawbone na zegarku i tyle

 • Piotrek Kornatowski

  a teraz widzę bo są dwie apki z wirst bandem i bez :)

 • mr_iwy

  Ja również nie rozstaje się ze Steelem – świętna kombinacja. Dodatkowo połączyłem UP z MyFitnessPal, by ten dołączał kroki do swojego dziennika.
  Po paru dniach użytkowania zauważyłem jednak pewne problemu:
  – wydaje mi się, że Pebble prawidłowo zlicza kroki i ładuje je do chmury UP (takie jest zadanie appki na zegarku)
  – konto UP przez www nie pozwala na jakiekolwiek podejrzenie ładowanych danych (można tylko ogólnie zdefiniować profil użytkownika)
  – aplikacja UP na iOS (ta z fioletową ikoną), czytając dane z chmury, nie podaje tych samych danych, co telefon – wydaje mi się, ze jest rozbieżność stref czasowych (i np śniadanie, wpisane w MyFitnessPal o 7am pojawia się w UP jako rekord o 2am)
  – profil w aplikacji UP (Setttings – gdzie jest wzrost oraz wybór jednostek metric / imperial oraz Weight) jest ciągle gubiony – w rezultacie waga skacze mi z wpisanej przeze mnie na 59.4 kg każdego dnia

  Czy ktoś zaobserwował podobne problemy?

 • Mac Mar

  a co z senm bo mi tylko kroki liczy

 • Bassi

  3 dni testowania na razie jednego dnia źle zsynchronizował kroki zamiast 9k w Pebble aplikacja na moim iP5 pokazuje 5,4k – może to winna firmware wgranego z pebblebits.com?

 • Bassi

  Snu chyba jeszcze nie monitoruje

 • Bart

  ja moge ci w tym Peeble ‚nabic’ 5K siedzac w fotelu :) poprostu niedorobiony szajs

  Polecam iPhone 6 + Apple Watch :)

 • mr_iwy

  Nie, pebblebits nie jest problemem.
  Polecam wątek na forum pebble (http://forums.getpebble.com/discussion/16675/watchface-official-up-for-pebble-discussion-thread/p4), który na bieżąco opisuje problem (w trakcie rozwiązywania przez Pebble i Jawbone) – musimy dać im parę chwil, wygląda też na to, że zainteresowanie użykowników Pebble nowymi funkcjami przerosło ich oczekiwania…

 • reddccrew

  bart słabe są twoje komentarze i strasznie pomiatasz Pebble wszędzie widzisz tylko Apple Watch którego NIE ma! Człowieku zgumuj się stąd bo robisz się nudny.

 • Bart

  Ze jak?

  Wogole to pojde twoim tokiem mysleniowym i powiem ci ze niepodoba mi sie twoj komentarz i twoje zdanie i….. sam sie cyt. „nagumiaj”

 • Rafał

  właśnie pojawiła się aktualizacja apki pebble na ios wersja 2.5