Kamera w iPodzie shuffle

minimp3cam_smallApple zdecydowało się wydać specjalną wersję iPoda shuffle 2G z wbudowaną kamerą. Na taką decyzję ma wpływ duża ilość modułów kamery zalegających w magazynach, modułów które nie zostały zainstalowane w iPodzie touch 3G…. No dobra żartuję.
Na ten pomysł nie wpadło Apple tylko chiński producent Xiangyun Manufacturer. Produkt o nazwie Mini MP3 Cam DVR ma obudowę łudząco przypominającą iPoda shuffle 2G. W tak małym pudełeczku znalazła się matryca o rozdzielczości 1.3 megapikseli. To małe urządzenie potrafi robić zdjęcia oraz zapisywać filmy o rozmiarach 640 x 480 piseli. Czyli ma lepsze parametry niż kamera wbudowana z iPoda nano 5G, a specjaliści Apple mówili, że tak mały moduł nie będzie potrafił robić dobrych zdjęć. Oczywiście nie wiemy, jak jest z tą jakością, ale widać jak się chce to się da. Filmy i zdjęcia zapisywane są na kartach pamięci o maksymalnej wielości 8GB.
Szkoda tylko, że taki iPod nie potrafi odtwarzać muzyki. Może to jednak oznaczać kierunek w jakim pójdzie Apple. Najpierw chińskie podróbki miały radio, teraz ma je iPod nano 5G. Kto wie czy za rok nie zobaczymy iPoda od Apple który nie potrafi odtwarzać muzyki.
Na koniec jeszcze cena 30$, ale musimy zamówić minimum 100 sztuk. Kto chętny?

 • przemoo

  jak przeczytałem początek prawie sie nabrałem :))

 • http://symek.wordpress.com/ Symek

  „specjaliści Apple mówili, że tak mały moduł nie będzie potrafił robić dobrych zdjęć”
  Nie chodzi o rozmiar, a o grubość. Aparat potrzebuje soczewki, matrycy i czegoś tam jeszcze. Zauważ, że góra iPoda Touch 3G jest dużo cieńsza od tej „szufelki”.

 • emo9

  Wcale nie tak dużo. Może ze 3mm cieńsza…

 • http:/www.ajpad.pl Adrian

  No i 3mm w zupelnosci wystarcza by przesadzic o byc albo nie byc.

 • bublik

  Świetny aparat szpiegowski ;) Myślę, że mało kto się zorientuje że to nie jest iPod :)