Karty MicroSIM także w Erze

Era jako ostatnio z operatorów (Plus, Orange, Play już to zapowiedzieli) wprowadza karty MicroSIM. Czyli tak jak kiedyś pisałem, zanim w Polsce oficjalnie pojawi się iPada 3G oraz iPhone 4 będą już dostępne karty w pasujących do nich formacie.
Karty będą dostępne od 20 lipca dla klientów wymieniających swoje dotychczasowe karty SIM, jak i tych, którzy chcą skorzystać z nowej aktywacji. Cechą charakterystyczną nowych SIM-ów oferowanych przez sieć Era jest możliwość wyboru przez użytkownika formatu karty. Specjalnie przygotowany zestaw tzw. plug-in umożliwia „wyłamanie” z niego karty w obu standardach, zarówno MicroSIM jak i w dotychczasowym formacie 2FF. Jeżeli klient rozpocznie korzystanie z karty SIM w dotychczasowym standardzie, będzie mógł w dowolnym momencie zmniejszyć jej format do wielkości MicroSIM. Dodatkowo, po zastosowaniu specjalnego adaptera, dostępnego w wybranych punktach sprzedaży sieci Era, klienci będą mogli używać kart w formacie MicroSIM z telefonami przystosowanymi do formatu 2FF.

Czyli 20 idę do salonu wymienić kartę, ciekawe ile będzie kosztował adapter :)

 • George

  Ciekawe czy w pre-paidach też będą Micro SIM-ki

 • Erowy

  Ciekawe ile bedzie kosztowac wymiana samej karty :-)

 • Bachu

  Ciekawe kiedy wrzucą nowe iPhone`y do oferty :-)
  Ostatnio pani z Ery dzwoniła do mnie celem wyboru nowej taryfy i przedłużenia umowy. Powiedziałem że chętnie ale chciałbym również wymienić telefon na nowego iPhone`a. Pani sobie zanotowała i powiedziała że zadzwoni jak już będą go u siebie mieć…zobaczymy :-)

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  Bachu: nowe iPhone w Polsce bedą najwcześniej pod koniec wakacji

 • MacMax

  A jak wygląda sprawa wymiany karty SIM w Erze? Bardzo chętnie bym swoją wymienił na tą Micro SIM bo raz, że mam już starą kartę a dwa, że nie chce mi się przycinać jej. Co jest potrzebne? Wystarczy iść z samą kartą i robią jej kopie? Jak wygląda taka procedura? Gdzie najlepiej w Poznaniu się zgłosić?
  Z góry dzięki!

  P.S. W Erze bardzo podoba mi się to, że dodają przejściówkę z micro na zwykłą.

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  MacMax: idziesz do firmowego salonu, mówisz, ze chcesz wymienić kartę. Robią to od ręki i do najbliższej FV dodają 50 zł za taka operacje.
  Przejściowki nie dają za darmo tylko bedą sprzedawali.

 • MacMax

  Aha, myślałem, że za darmo ;) Za darmo umarło :)
  Ale potrzebuje jakieś papiery oprócz karty SIM? Bo telefon jest na firmę w Erze Biznes a w tej chwili nie mam dostępu do tych papierów.

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  MacMax: Potrzebujesz dokumentu uprawniającego Cię do podejmowania zobowiązań w imieniu firmy, czyli albo musisz być wpisany do KRS lub musi być to Twoja osobista działalność gospodarcza lub musisz mieć upoważnienie.
  Dokumenty zdążysz zebrać bo karty będą w salonie dopiero od Wtorku.

 • tomi676

  Norbi
  Czyli ja mam umowe teraz w erze konczy mi sie pod koniec roku to moge sobie za darmo wymienic karte na micro sim? jak kupie sobie nowego iPhobe’a 4 pod koniec roku to sobie wtedy wyłamie na micro aha umowe mam na mame wiec pewnie musi upowaznienie napisac czy jakos tak, pozdro

 • Bart

  Karty kartami, a iPada w Polsce nie widać (w sieciach komórkowych). :-(

 • Pingback: Tweets that mention Blog – iPod, iPad, iPhone, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4 – informacje … » Blog Archive » Karty MicroSIM także w Erze -- Topsy.com

 • Rebel

  Byłem dzisiaj w salonie firmowym Ery. Nie mieli zielonego pojęcia o tym, że karty mają się pojawić dzisiaj. Dopiero kierownik powiedział, że próbował je zamówić do salonu, ale w tej chwili nie są jeszcze dostępne. Ktoś miał więcej szczęścia niż ja?;)

 • Michał W.

  Nie, oczywiście – w głównym salonie w Krakowie konsultantka z działu biznes powiedziała, że nic im nie wiadomo o ewentualnym zamiarze wprowadzenia takich kart do oferty sieci Era. Albo jest to wiadomość przedwczesna, albo w najbardziej renomowanym punkcie Ery w jednym z większych polskich miast panuje chaos i ignorancja…

 • Rebel

  Ja byłem salonie w firmowym w Galerii Mokotów w Warszawie, także jeden z większych punktów. Zadzwoniłem do BOK to Pani mnie trzy razy pytała gdzie mają taką informację. Po 10 minutach dowiedziałem się, że karty są, ale nie mają sprzętu do jej aktywacji i więcej szczegółów poda mi w piątek. Ke?-_-‚