Kolejny sposób ominięcia kodu blokady – totalna abstrakcja

iOS 6.1.3 łata jedną z możliwości obejścia kodu blokady ekranu i dostania się do aplikacji Telefon. Na szczęście jest ciągle kilka osób które mają jakiś szósty zmysł i potrafia odnajdować kolejne sposoby. Ten z filmu jest jeszcze bardziej wymyślny i finezyjny niż poprzedni który macie TU, szczególnie, że działa tyko na iPhone 4. Uzyskujemy oczywiście dostęp tylko do aplikacji Telefonu, ale pośrednio też zdjęć w rolce. Nie jest to jakiś wielki błąd ale oczywiście nie mówię, że to żaden problem. Jest jednak na tyle mały, że tym co mnie bardziej fascynuje jest sposób w jaki ludzie dochodzą do takich odkryć, dla mnie to totalnie abstrakcyjne, aż tak dużo wypić nie potrafię aby zaplanować taką ścieżkę postępowania. Popcorn, piwo znaczy cola i oglądamy, a następnie ktoś kto potrafi proszę o wytłumaczenie jak ONI na to wpadli.

Kilka osób twierdzi, że bez problemu znajdzie nowe sposoby obejścia ekranu blokady w iOS – jeśli więc serio to takie łatwe to możecie jeszcze na tym zarobić, pierwszej która znajdzie nowy wysyłam nowe Apple TV. Ktoś się podejmuje wyzwania? :)

20 Comments

 1. Wystarczy kilka tygodni pracy w poważnej firmie zajmującej się dewelopmentem aplikacji na urządzenia mobilne i troszkę obcowania z testerami, a sam znalazłbyś 10 kolejnych ścieżek odblokowania telefonu bez znajomości kodu ;)

 2. muszą mieć nudne życie że znajdują te luki :D mi się nawet nie chce spróbować ani oglądać tego ;D

 3. Znajdź jeden nowy, a Apple TV jest Twoje

 4. Najpierw daj shitfona aby pokombinować, mój typ emergency call -> 112 -> i wyjęcie sim = to samo co na filmie

 5. idź do iSpot i kombinuj :)

 6. Daj mi godzinkę.

 7. Strasznie polubilem tego typu filmy. Ilez to trzeba miec wyobrazni i samozaparcia zeby wynadywac takie sztuczki.

 8. Absurd. Brawo fApple.
  Teraz to juz wiem że tam pracują darmozjady jadące na opinii wyrobionej za życia Jobsa.

  Samsungu G IV S przybywaj!

 9. Wystarczy dostęp do przypomnień i wydarzeń kalendarza czy chcesz coś więcej?

 10. hmm ale co masz na myśli?

 11. Ok, w takim razie jedyną potrzebną opcją jest… Siri ;) (tutaj na wideo potrzebny był asystent głosowy). Siri pozwala na pokazywanie WSZYSTKICH przypomnień, wydarzeń z kalendarza na każdy wymarzony dzień i pokazywanie fragmentów notatek. Z tymi notatkami jest jednak pewien ciekawy tweak – mówisz siri „add to note”, wybierasz notatkę z listy którą daje siri, mówisz co ma dopisać i siri wyświetla pięknie całą treść (w ten sposób możesz przeczytać każdą notatkę w całości). Dodatkowo możesz publikować posty na twitterze i fb, wysyłać smsy i maile (na dowolne adresy i numery kom). Wszystko to bez znajomości passcode’a ;)

  Mój email to andrzej.puczyk@me.com, to tak na wypadek jak byś naprawdę chciał wysłać to ATV :)

 12. Co mam powiedzieć – właśnie o to mi chodziło. Odezwę się ma maila – szkoda tylko, że to już coś znanego http://www.webpronews.com/siri-bypasses-your-iphone-passcode-by-default-2011-10 – i faktycznie dziwię się dlaczego to nie jest załatane

 13. akurat 112 karta sim nie powinna obchodzić

 14. Z łaty na łatę, z nowego iOS na nowy, non stop ten sam problem.
  Zapytałem czy ktoś tam umie coś zrobić aby to działało bez powtarzających się usterek softwerowych? Skoro aż tak chwalą się swoim iOSem?

 15. Być może szukają jakiś błędów w samym kodzie i próbują to przedstawić w praktyce? :) tak obstawiam, chyba że komuś naprawdę mocno się nudzi, żeby samemu tak wykombinować ;)

 16. iOS to „bardzo” bezpieczny system :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 17. Nie ma dostępu do kodu, dekompilacja iOS-owych kloców nie istnieje.

 18. Można przecież wyłączyć dostępność Siri przy kodzie!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *