Koniec gier dla iPodów z kółeczkiem?

Gry dla iPodów z kółeczkiemGry dla klasycznych iPodów nigdy nie było popularne, szczególnie w Polsce gdzie nie można ich legalnie zakupić (są sprzedawane w iTunes Store, a nie AppStore). Teraz pojawiają się plotki, że Apple zupełnie wycofuje się z tego niezbyt popularnego produktu.
Powodem plotek jest informacja od developera Square Enix który posiadał grę na iPody z kółeczkiem Song Summoner: Unsung Heroes.  Teraz jego gry pojawiły się w AppStore i nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie informacja, że druga wersja tej gry Song Summoner 2 nie została wydala dla klasycznych iPodów, gdyż Apple rezygnuje z tego formatu.
Apple nadal oferuje sporo gier dla tych iPodów w iTunes Store, ale konia z rzędem temu kto je znajdzie bezpośrednio w programie iTunes. Kiedyś był link na głównej stronie iTunes Store, teraz znikł i te gry nawet nie są ujmowane w wyszukiwaniu. Co więcej nowe gry nie zostały wydane od czasu Cake Mania 3 w lutym tego roku. Apple wprowadziła gdy dla iPodów wraz z iTunes 7 we wrześniu 2006 r. i dotej pory pojawiło się trochę ponad 50 tytułów.
Czy to już koniec? Koniec gier czy może powolny koniec iPodów z kółeczkiem?

 • Piti

  Raczej to pierwsze. Nano jest zbyt popularny żeby go „kończyć”, myślę że Apple wie dobrze do czego by to mogło doprowadzić.

 • unqtom

  link w iTunes Store:
  Apps Store > iPod Click Wheel games
  :)

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  unqtom: możesz zrobić zrzut ekranu bo go nie widzę

 • gonzalez

  Hehe jak wół jest na tym czarnym pasku co widnieje nasz login Apps Store > iPod Click Wheel games, poproszę konia z rzędem norbi!

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  gonzalez: Ale dopiero po rozwinięciu wcześniej była to oddzielna pozycja na głównym ekranie

 • http://blog.khron.net KHRoN

  te gry na klasyczne iPody były fajne – jakościowo dorównywały produkcjom na konsole, czego długo nie widzieliśmy w przypadku gier na iPhone’a/iPoda Touch…

  choć racja że jedynym sposobem aby nabyć je drogą kupna były gift cardy z allegro i niestety sterowanie często było dość problematyczne…

 • http://www.blinder.pl Blind

  Ktos wie skad mozna wziasc SDK do tych iPodow?

 • Pingback: BC iPod Classic I Pod

 • meff

  mam pewien problem. A mianowicie… Posidam iPoda NANO 5G. Pobralem gry z iPod Click Wheel games. Wszystkie pobrane gry przniosly sie do folderu PROGRAMY w iTunes. Jak mam przeniesc te gry na swojego iPoda ? Byc moze to banalne, ale ja jestem calkowitym amatorem wiec bede niezwykle wdzieczny za pomoc.
  z gory dziekuje.