Kontynuujemy składanie iPada 3 – cześć 4

Dziś bardzo bardzo ważna cześć iPada 3, która ujrzała światło dzienne. Serwis www.fix-iphones.com pokazał tylną cześć obudowy iPada 3 – podobno.  Pokazał ją niestety tylko od środka, czyli od strony po której mocowane są poszczególne elementy wewnętrzne. Pewnie z zewnątrz niewiele się różni, to również aluminiowy prostokąt :). Co mamy w środku? Dużo zmian.

A. jest inne mocowanie płyty głównej, czyli płyta główna będzie również inna, pojawia się też informacja, że nowy procesor A6 może być nadal dwurdzeniowy, a nie jak przewidywaliśmy czterordzeniowy, to była by niespodzianka
B. miejsce na baterię wydaje się inne w iPadzie 3 niż iPadzie 2, wyższe ale cieńsze, oznaczać to może, że bateria będzie wyższa, a iPad grubszy
C.  inna będzie też kamera, mam nadzieję lepsza, to oczywiście domniemanie na podstawie innego miejsca na kamerę
D. wyświetlacz też będzie inny, bo miejsca mocowania są inne, oczywiście to nie potwierdza Retiny, ale potwierdza zmianę.

Czyli zmian, o ile obudowa jest prawdziwa, będzie całkiem sporo i będą takie jak się spodziewamy – oprócz tego dwurdzeniowego procesora, ale to moim zdaniem nieprawda.

———AKTUALIZACJA———
W serwisie apple.pro Pojawiło się też zdjęcie tylnej obudowy od zewnętrznej strony.  Oczywiście obudowa bardzo przypomina obecną, co  może potwierdzać informację, że obecne pokrowce smart cover będą pasowały także do nowej generacji iPada. Tym co się rzuca w oczy jest brak kratki głośnika lub jest na tyle dyskretne, że nie widać jej na tym nie najlepszej jakości zdjęciu. Pamiętacie ile było o nią szumu jak „wyciekały” obudowy dwójki?

11 Comments

 1. Ja osobiście głosuję za podświetlanym jabłuszkiem z tyłu, taka moja nietypowa wróżba. ;-)
  Nie widzę jakoś tego zwiększania grubości- rozumiem wszelkie przesłanki, jednak to wbrew filozofii Apple, zawsze wszystko jest „thinner” i „faster” , wątpię by zrezygnowali z pierwszej cechy.

 2. Też tak myślę, ale świecące jabłuszko to byłby niewypał.

 3. swiecace jabluszko w ipadzie troche tandetnie by wygladalo ;]

 4. ….Zwłaszcza ze to jabuszko to antena wifi ;)

 5. Albo 4 rdzenie i stary wyświetlacz albo Retina i 2 rdzenie 

 6. Miejsce na baterie jest większe od tego w iPad 2!!! Większe, a nie mniejsze! Bateria w iPad 2 to tak naprawdę trzy baterie ułożone poprzecznie. Zajmują one część poza B. Poza! Dla przypomnienia, baterie w iPad 1 były dwie, ułożone podłużnie, centralnie. W iPad 2 i w domniemanym ipad 3 są ułożone poprzecznie, ale w iPad 3 jest na nie sporo więcej miejsca. Zdjęcie i opis wprowadzają w błąd!

 7. Aha. Jeszcze jedna sprawa. Przycisk Home zostaje!!! :-(

 8. ja się najbardziej cieszę, że nie będzie 7 calowy :P

 9. Kratka głośnika jest identyczna jak w iPad 2. A zamieszanie rok temu było przez mockupy, w których to miejsce było ordynarnym grillem ze szparami grubości monety.

 10. Dlaczego niespodzianka dual-core? Nie trzeba się od razu pchać w quad-core jak można skorzystać z nowych 2Ghz dual-core A15. Niech Apple zdecyduje co jest dla nich najlepsze.

  iPad 3 quad-core, a iPad 4 octo-core po to tylko żeby zrobić wrażenie?

 11.  http://lnk.co/IIFDQ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *