Kontynuujemy składanie iPada 3 – część 7

Dziś światło dzienne ujrzał już jeden z ostatnich elementów potrzebnych do złożenia iPad 3 względnie iPad 2S. Płyta główna z procesorem. Zaskoczeniem może być to, że procesor nie jest oznaczony jako A6 tak jak się spodziewaliśmy, a jako A5X. Co może wskazywać na to, że jest to tylko jakaś mutacja procesora obecnego w iPhone 4S oraz iPad 2 czyli A5. Ten nowy procesor posiada oznaczenie S5L8945X (A4 to S5L8930X, A5 to S5L8940X). To samo oznaczenie procesora widzieliśmy już w dumpie procesu bootowania. Niestety nie wiadomo nic więcej na temat tego procesora, nadal nie wiemy przede wszystkim czy ma dwa czy cztery rdzenie. Na tej konkretnej konkretnej płycie widać tez kod daty produkcji 1146 co wskazuje na 46 tydzień roku 2011 czyli 14-20 listopada.

Najnowsze plotki mówią, że oficjalna prezentacja nowego iPada odbędzie się 7 marca, ja jakoś osobiście nadal uważam, że będzie to 8 marca :) Tak z przekory :)

 • http://ph1nt.wordpress.com/ Piotr Hnatiuk

  Mogą być dwa albo cztery rdzenie, nie ma znaczenia, ważne aby iOS działał płynnie. 

 • Kubsle

  Dokładnie, aczkolwiek większa ilość rdzeni będzie bardziej długowieczna, bo gdy wyjdą pierwsze czterordzeniowe iUrządzenia nagle aplikacje zaczną wykorzystywać ich moc i taki sprzęt może szybko odejść w cień.

 • solop

  sprawdź najpierw ile jest takich aplikacji ile wykorzystuje w pełni 2 rdzenie!

 • Batory

  Zaczyna się spełniać moj scenariusz :)
  Stary procesor podrasowany
  Na 100% lepsza kamera
  Więcej ramu – 50% nie jestem pewien
  Wyświetlacz może być Retina a właściwie powinna bo przy wstawieniu starego wyświetlacza udowdnią mi że Apple bez Jobsa zaczyna brakować pomysłów , dlatego zostali przy starej koncepcji ip4 i moga zostać przy ipadzie ,
  Gdyżby ipad 2s ?
  zobaczymy

 • http://www.ipod.info.pl Norbert Cała

  Steve był w firmie jak wyszedł iPhone 4S. Apple robi duże zmiany co dwa lata. Zobaczymy co pokażą na jesieni w kwestii iPhone’a nowego i nowego iPod touch. To dopiero pokaże czy firma nie straciła rozpędu. 

 • Batory

  Był w firmie na papierku tylko , od początku 2011 już praktycznie go nie było , ledwo wyszedł na pokaz ipada 2 , a przecież umarł pare dni po premierze ip4s . Chyba jakoś tak było w książce :)

  Fakt masz racje nowy IPhone i ipod touch pokażą czy ta firma bez Jobsa coś znaczy czy to kolejny dowód że imperia upadaja po stracie władcy :)

 • Anonim

  To moje iUrządzenia też mają napisane na procesorze A5 ? Jeżeli tak to bardzo miłe z ich strony :P

 • Sia

  Jeśli posiadasz iPad’a 2 oczywiscie ze posiada napis A5 oraz logo apple :D

 • lol

  9 marzec 

 • Neo

  Hmm boje sie ze to bedzie ten sam procek tylko podrasowany. Wiecej MHz zeby skompensowac wieksza rozdzialke lub tylko GPU 4 rdzeniowe a CPU nadal dwu.

 • Anonim

  A jak straci to zmieniają nazwę bloga na zune.info.pl ? :)

 • Bart

  6 marzec

 • http://www.ipod.info.pl Norbert Cała

  heheeh miałem kiedyś ochotę pisać o Zune, ale news pojawia się raz na rok :)

 • http://ph1nt.wordpress.com/ Piotr Hnatiuk

  Czasem firma przestaje istnieć po stracie lidera, wizjonera, „władcy”. Z Apple już tak było, ale ściągnęli SJ na czas. Moim zdaniem przez ostatnie lata przygotował w Apple ludzi myślących kreatywnie, aby uniknąć drugiego upadku firmy. Całe życie poświęcił dla tej firmy, na pewno zadbał aby przetrwała.

  Wracając do iPad’a jeżeli zastosują model znany z  iPhone, to nie zmuszą użytkowników do wymiany akcesoriów. Trzeci iPad będzie jak iPhone 3Gs szybszy, lepszy, ale bardzo podobny.