Koszulki Ralph Lauren zbierające dane o ich użytkowniku

Na trwającym właśnie U.S Open Ralph Lauren testuje koszulki stworzone wspólnie z OMsignal i zwane “Polo Tech”. Koszulki wyposażone są w szereg czujników, które zbierają dane takie jak kroki, tętno itp i potem za pomocą Bluetooth LE wysyłają te dane do appki w iPhone. Oczywiście całość jest wodoodporna, a bateria wytrzymuje do 30 godzin.
10259-2417-poloshots-140825-xl
Jestem przekonany, że to będzie główny z kierunków rozwoju urządzeń monitorujących, czyli wbudowanie ich w ubrania. Przecież przez większość naszej aktywności mamy je na sobie :). To zdecydowanie wygodniejsze niż różnego rodzaju opaski. Pozostaje kwestia ładowania, ale jeśli się ruszamy to możemy wykorzystać tą energię do naładowanie czujników. Tak widzę przyszłość, a pierwsze koszulki Polo Tech mają trafić do sprzedaży na wiosnę. Dziś zaś można już kupić produkty stworzone tylko przez OMsignal, koszulka zbierająca dane kosztuje od 199$. 

9 Comments

 1. A ja perfidnie zapytam, jak się to pierze? :)

 2. Wietrzy ;)

 3. Okazuje się, że można prać, trzeba tylko odpiąć urządzenie monitorujące.
  Tutaj dokładny opis „działania” koszulek
  http://thinkapple.pl/2014/08/26/ishirt-ralph-lauren-testuje-inteligentne-koszulki-na-us-open/

 4. Spoko. Jeżeli Apple wypuści na rynek opaskę, to wówczas będzie przebłysk geniuszu technologicznego i napraktyczniejsza rzecz pod jabłczanym słońcem ;-)).

 5. Nie misiu kolorowy, nie pójdzie. Po prostu sobie kupię, jak uznam że jest mi potrzebna. I tyle.
  Nie lubię po prostu lekko podszytych hipokryzją wypowiedzi. Jeżeli ktoś inny, to „niewygodne” „bessęsu” itp. Jak Apple to „oh” i „ah”, cud, miód i orzeszki.
  Ja czekam na coś przełomowego od Apple, na coś, co wyznaczy trendy. Może być opaska, może być zegarek. Byle nie trzeba było ładować co chwila… Może przełom w ogniwach..?

 6. Jakby Apple zrobilo przelom w ogniwach to juz by nie bylo………. NAJBOGATSZA firma na swiecie tylko……… w……. calej galaktyce! :)

 7. Ręczniczki podać..? ;-P

 8. nieee dziekuje, mam zapasy :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *