Kurnik na iPadzie

Kurnik na iPadOd razu zaznaczam, że to trochę suchar :)
Kiedyś namiętnie grywałem w „Tysiąca” na Kurniku czyli portalu z klasycznymi grami karcianymi/planszowymi w wersji online. Potem przyszedł iPad i w sumie przestałem tam grać na bo iPad był wygodniejszy do niezobowiązującej rozrywki. Kurnik na nim nie działał bo wymagał Javy. Dość długo szukałem możliwość grania w rzeczonego „Tysiąca” w wersji wieloosobowej na iPadzie, ale przyznam się, że nigdy takiej możliwości nie znalazłem. Dlatego informacja, pewnie trochę przypadkowo wrzucona wczoraj na Twittera przez @Michal_Rz „Kurnik na iPadzie. Wszystko działa super” zrobiła mi dzień :). Rzeczywiście kurnik.pl został przepisany pod koniec tamtego roku w HTML5 i dzięki temu działa poprawnie na iPadzie.
Funkcja przypominania hasła zadziałała i już zdążyłem przegrać partyjkę w „tysiąca” :). Kurnik to oczywiście nie tylko „Tysiąc”, choć to najpopularniejsza tam gra. Równie popularne są także „Literaki ;)” czyli odpowiednik Scrabble oraz szachy. Oprócz tego, że mogę zagrać tam w fajne gry to nie mogę się nadziwić jak bardzo nietypowy jest to serwis. Bardzo popularny ale jakby z innej bajki, nie ma ogromu reklam jak to bywa w darmowych serwisach, jedynie jeden pionowy banner na głównej stronie. Nie ma logowania przez Facebooka, nie ma dzielenia się wynikami na Twitterze. Jest w 100% polskim tworem i jest jakby zupełnie z innej epoki internetu, a mimo wszystko lub może właśnie dlatego jest taki fajny.

Naprawdę niezmiernie mnie cieszy, że mogę wrócić z iPadem na Kurnik. Mój nick norbertcala zapraszam do partyjek.

17 Comments

 1. Tata się ucieszy xd Dobry powód, na kupienie iPada

 2. Właśnie to mi się podoba w kurniku, że wyróżnia się brakiem pierdyliona reklam i sposobów na logowanie. Czysty prosty serwis mający dać satysfakcję z grania.

 3. Dzięki za info, też lubiłem grać na kurniku w tysiąca ale nie lubiłem javy. Szukałem kiedyś tysiąca na iPada i też nic ciekawego nie znalazłem. Sam kurnik wygląda jak z innej epoki i jest przejrzysty ale przydałby się jakiś powiew świeżości i jakieś nowoczesne bajery.

 4. Grywałem na tej stronie bardzo dawno temu i o ile dobrze pamiętam, do dziś w ogóle się nie zmieniła :)

 5. Super. Dzięki za informację. Brakowało mi tego :p

 6. cienki masz ranking :-)

 7. nie da się ukryć :/

 8. otóż niekoniecznie, Kurnik ma swój urok, choć wygląda jak z innej epoki, fajnie byłoby gdyby taki pozostał :)

 9. A działają już wszystkie gry ? Jakieś 2 miesiące temu nie wszystko działało z tego co pamiętam.

 10. Dzięki Świetna nowina

 11. A mi na iPad nie działa?

 12. Wszystkich nie sprawdziłem – tysiąc, literaki, makao działają

 13. Tysiąc? Pokazuje że potrzebuje flash player?

 14. no co Ty mówisz?? Przecież na Kurniki nie ma krzty flasha

 15. @twitter-18044607:disqus Czego używasz do wklejania screenów z iOS w „ramy” iPhona lub iPada. Pamiętam ze kiedyś prezentowałeś taki program u siebie na blogu ale nie mogę tego znaleźć. Pozdrawiam

 16. grazia
  Nowa wersja bez javy jest beznadziejnaaaaaa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *