LTE z Plusa w prepaid – idealne do iPada

pink_starterPlus czyli jedyny na tę chwilę operator świadczący usługi LTE w Polsce (Cyfrowy Polsat to to samo) wprowadza dziś ten rodzaj transmisji do kart prepaid. To bardzo fajna okazja aby do iPada mini lub najnowszego iPada z retiną włożyć kartę z LTE. Niestety jak się dziś przekonałem wcale nie jest to proste. Po pierwsze prawie nikt w salonach Plus nie wie, że taka usługa jest od dziś. Pan próbował mnie przekonywać, że to niemożliwe bo LTE jest tylko w abonamencie, na szczęście udało mi się go przekonać, że jest inaczej. Aby mieć LTE na karcie Plus musicie wybrać jedną z dróg:

Droga pierwsza:
– kupić starter nazwany Nowy Internet Plus na kartę, niestety w tej chwili nie ma go nawet w największych salonach firmowych w Warszawie. Nie wiadomo też kiedy będzie i czy będzie w opcji z kartą Nano SIM
– aktywować LTE wpisując kod *101*11*21#

Droga druga
– posiadać jakiś prepaid Plusa z aktywną taryfą Internetową
– mieć dużo cierpliwości
– aktywować taryfę Nowy Internet na Karte LTE wpisując na klawiaturze kod *147*13#
– aktywować LTE wpisująć kod *101*11*21#
– jeśli dowiecie się z SMS, że nie macie karty USIM to musicie udać się do Salonu Plus aby wymienić kartę SIM na USIM – operacja wymaga zarejestrowania karty SIM, a potem wymiany jej na USIM, wymiany płatnej około 13 zł. Nową kartę możecie wziąć w formacie Nano SIM.
– ponownie aktywować LTE wpisując kod *101*11*21#

Teoretycznie to wszystko, ale uwaga to wiedza tajemna będąca połączeniem mądrości lub nie, wielu pracowników BOK Plus oraz salonów firmowych tegoż operatora. Co do samej szybkości transmisji to jest naprawdę różnie, wszystko zależy od miejsca w którym jesteśmy. Transfery rzędu 40 Mb\s „down” są czymś normalnym. Gorzej jeśli chodzi o transmisję „up”, tutaj wahania są większe i czasem mamy 0,5 Mb\s, a chwilę potem 10 Mb\s . Jednak super, że działa i jest dość tanie. Tabelka kosztów w rozwinięciu.

Kwota doładowania Wg taryfy Nowy Plus Internet na Kartę Bonusowy pakiet danych po doładowaniu Łącznie do wykorzystania na transmisję danych1 Czas ważności
10 zł 1 gr / 300 kB
29 gr / min
19 gr / SMS
40 gr / MMS
7,05 MB 300 MB 7 dni
20 zł 745,5 MB 1,3 GB 14 dni
30 zł 1,15 GB 2 GB 30 dni
50 zł 4,1 GB 5,5 GB 60 dni
75 zł2 6,4 GB 8,5 GB 90 dni
100 zł 12,15 GB 15 GB 120 dni

23 Comments

 1. Jak mam iPhone’a 5 i abonament w plusie z normalnym internetem to mogę jakość aktywować LTE?

 2. LTE od Plus działa w iPad mini oraz iPad 4G

 3. W teorii, ale z JB nie ma rzeczy niemożliwych. Inne kraje sobie już poradziły np. http://www.youtube.com/watch?v=SgUj2g5rWVs Nie wierzę ,że nie da się wgrać do iPhone’a 5 ustawień operatora tak aby działało LTE w Plusie.

 4. Bardzo ciekawe. Napisze o tym. Dzieki

 5. a ipad 3?

 6. Norbi ale wsadzić kartę mogę do Iphone 5 ?

 7. Byłem w salonie Plusa i mieli … tylko duplikaty 'zwykłych’ pre-paidów. Jako, że nie posiadałem takiego, zakupiłem starter, sprzedawca go zarejestrował, coś pomichlał w systemie, wydał mi zamiast niego nanoSIM’a LTE i zapewnił, że wszystko jest już włączone … trzeba tylko trochę poczekać (mówił coś o północy?).
  Od tamtej pory minęły 3 godziny i nadal widzę tylko „3G”, a wbijanie podanego we wpisie kodu zwraca SMS’a z komunikatem „Usługa nie została aktywowana – konieczne jest posiadanie karty USIM …” U_U

 8. Tylko na co komu LTE skoro są limity na GB?

 9. mi do szybkiego wysyłania dużych rzeczy w świat

 10. A czy jeśli mam kartę LTE i wyjadę gdzieś gdzie nie będzie zasięgu LTE to korzystam z 3G czy zostaje bez netu?

 11. Czy ten sposób z aktywacją taryfy smsem jest na 100% skuteczny?

 12. Mam to samo :( p.s już wiem, czemu jestem w Orange :)

 13. Ja już wiem czemu tak jest – po włożeniu startera odpaliłem Speedtest.Net i _dwukrotnie_ przeprowadziłem test szybkości. Okazało się, że to zeżarło mi całą dostępną kwotę (5 zł … a nawet zrobiłem tym 'debet’ na 40 gr ;). Po doładowaniu środków (też nie obyło się bez problemów) internet śmiga … ale nie mam zasięgu LTE (choć wg mapy Plusa powinienem go mieć => http://chato-pl.tumblr.com/post/46528100097/lte-fail

 14. Przy okazji mam pytanie – jak (mając kartę w iPadzie) mogę sprawdzić stan swojego konta? Z tego co widzę, to Plus – jako jedyny z operatorów – nie dorobił się jeszcze swojej aplikacji na iOS’a x_X

 15. iPad 3 jak już wielokrotnie było to wyjaśniane jest na poziomie specyfikacji technicznej niezgony z częstotliwościami LTE Plus – nigdy nie będzie działał w PL w trybie LTE.

 16. Witam, Mam pytanie odnośnie sesji połączenia internetowego na ipadzie/iphonie mianowicie, czy sesja jest zawsze online czy jest przerywana? Jeśli jest przerywana to kiedy i w jakich warunkach? Pytam dlatego, ze w/w oferta rozlicza paczki po 300KB. Moje drugie pytanie dotyczy Bonusowego Pakiety danych i jego długości czy jest to 30 dni jak w starszych ofertach czy można z niego korzystać w okresie ważności całego doładowania?

 17. Ja też wymieniłem kartę ale nie mogę aktywować LTE, mam komunikat żeby wymienić kartę. Dowiedziałem się jeszcze że usługa LTE kosztuje 10zł miesięcznie. Kod *101*11*22# włącza na miesiąc a *101*11*21# powoduje włączenie na stałe i opłatę 10zł miesięcznie.

 18. Tylko ze tu jest napisane: http://internet.plus.pl/indywidualni/promocje/plus-internet-na-karte/uslugi ze aktualnie w ramach promocji opłaty nie ma do odwołania. Potwierdzam natomiast ze po wymianie karty na nano-sim oznaczenie LTE OCP 01 dalej nie mogę tym kodem aktywowac LTE i dostaje znów komunikat aby wymienić na USIM, tyle ze to wlasnie dziś w salonie firmowym mi dali za 12,30 PLN… Jakaś masakra i bajzel w tym Plusie jest.

 19. No mam to samo. To ile kart mam wymienic? Na telepolis podawali, ze trzeba zmienic taryfe na nowy internet na karte *147*13# ale to tez nie pomag.

 20. I nie pomoże… Te kody do aktywacji LTE (przytoczone w artykule) są aktualnie nieaktywne=bezużyteczne. Zniknęły w dniu dzisiejszym ze strony Plus’a. Załączam temat z forum Plus w tej sprawie.

  http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=99&t=8275

 21. Ipad 3 jest starszy niz Ipad 4 skoro Ipad 4 dziala to czemu 3 mialoby nie dzialac. Z tego co pisali to oprogramowanie 6.x umozliwia juz korzystanie.

 22. lol jak jest ze sprawdzeniem stanu konta ? na ipadzie trzeba przekładać sima ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *